SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

infekcja- antybiotyki

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1135

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dzień dobry

Skusiłem sie na napisanie tematu, już spieszę wyjasnić o co chodzi i prosze Was o wyrażenie opinii

Kiedyś jak mnie brała jakaś choroba, infekcja, ból gardła, kaszel, zielone smarki itp
od razu leciałem brałem antybiotyk...
Od około 2 lat moje chorowanie jest znacznie mniejsze, a antybiotyków prawie nie brałem .

Obecnie od tygodnia walczę z jakąś francowatą infekcją gardła/krtani
nie mam gorączki, funkcjonuję nieźle, ale kaszel mnie wykańcza i odpluwam oczywiście rasowo na zielono .

Co robić ?
robić posiew i antybiogram i brać antybiotyk
czy jak się leczyć ?

czy męczyć dalej na chlorochinaldinie i czekać aż przejdzie ?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21741 Napisanych postów 71296 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575812
Możesz brać coś doraźnego. Jeśli jednak chcesz dobrać odpowiedni antybiotyk wtedy najlepiej wykonać te badanie żebe mieć pewność co to i czym leczyć.

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dobrze, w dobrym kierunku zmierzamy z rozmową, prosze powiedz mi jak myślisz, czy takie dręczenie organizmu i nie podanie antybiotyku jest dobre czy jednak przynosi więcej szkody ?
jakiej szkody ? ano człowiek jednak się męczy z taką przypadłością, gardło boli, kaszel, ropy ....
Już zwyczajnie zgłupiałem - nieleczone anginy, grypy prowadzą do powikłań różnorakich ....
z kolei antybiotyk wyjaławia organizm na ładne kilka dni i wtedy stoimy otworem dla nowych kolejnych różnych bakterii .
Można zwariować

Chciałbym wybrać mniejsze zło


Zmieniony przez - miausz w dniu 2017-03-13 21:35:37
3
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21741 Napisanych postów 71296 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575812
Np mój wujek zmarł na powikłania pogrypowe. Jeśli kogoś tylko drapie w gardle a tabletki przynosza ulgę i poprawia się stan po 1-3dniach tzn że to tylko lekka infekcj az którą organizm sobie poradzi. Jeśli jednak jest tak jak to opisujesz. to jest to poważniejsza sprawa. Oczywiście i z nią organizm sobie zazwyczaj radzi jednak pozostaje kwestia powikłań. Z drugiej zaś strony należy rozważyć słuszność podawania dużej ilości leków - szczególnie tych na tzw "oko" - gdzie lekarz po prostu coś zapisuje bez większego zainteresowania. Także temat jest złożóny..

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 444 Napisanych postów 2520 Wiek 26 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 266183
Antybiotyki wyjaławiają niestety organizm na znacznie dłuższy okres czasu. Również bym poleciał w stronę badań, tydzień nie jest jakimś strasznie długim okresem czasu, ale przy niezbyt poważnej infekcji powinieneś już odczuwać jakąś poprawę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dobrze, Panowie, ponieważ sprawa infekcji ma się już ku końcowi powiedzcie mi PROSZĘ
jak najskuteczniej i najszybciej przywrócić organizm do równowagi po antybiotykach ?

Jaki okres czasu powinienem sobie odpuścić siłownię ?
Pytam tak szczegółowo ponieważ była to w moim dotychczasowym życiu jedna z trudniejszych infekcji .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 444 Napisanych postów 2520 Wiek 26 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 266183
Po prostu wracać powoli do normalnego trybu życia, jak będziesz czuł się po prostu OK to możesz ruszać z siłownią, po prostu przez kilka pierwszych sesji z trochę mniejszą intensywnością. Po antybiotykach wskazana jest probiotykoterapia trwająca przynajmniej kilka dobrych tygodni, także mógłbyś to rozważyć.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Tak, czyli te bakterie w kapsułkach jak rozumiem...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21741 Napisanych postów 71296 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575812
Jeśli bierzesz antybiotyki bierz od razu też probiotyki, np Multilac 1caps i to na noc. Po zakończeniu leczenia 1-2tyg możesz jeszcze pobrać go.

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 444 Napisanych postów 2520 Wiek 26 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 266183
nie poleca się raczej probiotyki kilku szczepowego, który kosztuje 6 zł, bo to na logikę dupa, a nie probiotyk :P . jak coś konkretnego polecać, to np. epic pro Swansona, z NOW'a też fajne można ogarnąć . Tydzień, dwa raczej za krótko, żeby mikroflora się unormowała
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
obecnie zajadam Dicoflor 60
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

zdrowie

Następny temat

Pomożecie?

Wiecej