SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

ilość serii

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 799

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 506 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4557
Witam.

Mam do Was pytanie- mianowicie jaką ilość serii wykonywać na poszczególne partie mięśni, ćwicząc na masę ?
W jednym temacie (od Michaila) wyczytałem, że zaleca on kosmiczną ilość serii, bo coś pod 10 (nie licząc rozgrzewki), natomiast w poście kogo innego czytam, iż zaleca on maksymalnie 3 serie izolowane i może jedna łączona i to jest już aż nadto.

Wiadomo, kiedy wykonuję większą ilość serii mięśnie są o wiele bardziej styrane i czuję, że ćwiczyłem, ale jeżeli to faktycznie za dużo i tylko przeszkadza, to lepiej robić mniej, ale po mniejszej ilości serii czuję jakoś tak, że sobie "odpuściłem"....

"JAKOŚĆ ODŻYWIANIA MUSI DORÓWNYWAĆ JAKOŚCI TRENINGU"

JOHN PARILLO

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 733 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 9778
Jeżeli ćwiczysz splitem robisz mnie więcej 12 serii na duże partie i 9 na małe partie mięśni zalezy od Ciebie po prostu na treningu wybranych partii ćwicząc je raz w tygodniu maksymalnie obciążasz uklad nerwowy. A jeżeli cwiczysz metodą fbw to np. robisz 3 serie na duże partie i 2 na małe ćwicząc je 3 razy w tygodniu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 506 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4557
Ćwiczę raz w tygodniu wszystkie partie, znaczy, że każda partia raz w tygodniu.

Czyli jednak aż tyle serii ? No w porządku, też tak coś czułem. Dlatego chyba tak "stoją" u mnie duże partie, a małe rosną szybciej, stosowałem na wszystko taką samą ilość serii i powtórzeń.

Zmieniony przez - Cezaruozo w dniu 2009-10-10 12:43:47

"JAKOŚĆ ODŻYWIANIA MUSI DORÓWNYWAĆ JAKOŚCI TRENINGU"

JOHN PARILLO

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 17852 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 63608
Michail podal liczbe serii na partie w skali tygodnia a 2 przyklad podany podczas 1 treningu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 506 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4557
Wobec tego już rozumiem, jakiś nieskupiony byłem widocznie podczas czytania tych artów. Za dużo wiedzy na raz.

To w sumie lepiej, przy większej liczbie serii przynajmniej czuję, że byłem na siłowni, na drugi dzień również.

Dziękuję za pomoc w ogarnięciu tematu.

"JAKOŚĆ ODŻYWIANIA MUSI DORÓWNYWAĆ JAKOŚCI TRENINGU"

JOHN PARILLO

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 17852 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 63608
i zeby byla jasnosc na kazda partie w skali tygodnia 9-12 serii mniej wiecej przy standardowym planie
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Odzywka wspomagajaca trzening na rzezbe? Prosze o porady

Następny temat

Ocen HST

WHEY premium