SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

ile wagi to woda ?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1507

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 217 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1054
Witam
pod dość krótkiej choć przepełnionej wartościowymi sugestiami rozmowie z ==> akneraj ==> patrz:https://www.sfd.pl/skoki_wagi-t559764.html
zdecydowałem że z dotychczasowej diety SKD/CKD w zupełności przejdę na TKD

niemniej jednak pojawia się pewien problem - mianowicie ==>
jako że do tej pory niemal w ogóle eliminowałem z diety węglowodany - włączenie ich ponownie w postaci posiłku przed-treningowego spowoduje u mnie zatrzymanie dodatkowej wody [przynajmniej tak wyszło z rozmowy z akneraj] a przez to większą wagę

nie mam w zasadzie obsesji na punkcie jakiejś konkretnej liczby na wadze ale ==> w jaki sposób określić ile z tego co pokazuje waga to nadmiar wody ? [np. w moim przypadku zatrzymany z powodu włączenia do diety węglowodanów?]

chciałbym utrzymać stałą wagę nie zbierając tkanki tłuszczowej

będąc na SKD [praktycznie bez węglowodanów] najmniejszą liczbę jaką widziałem na wadze była 62,7 kg [waga cyfrowa oczywiście] - nie była to może jeszcze zupełna skóra i kości ale było blisko

jak już wspomniałem chcę teraz włączyć węgle do diety i liczę się z tym że spowodują one zatrzymanie dodatkowej wody w organizmie - problem w tym że nie wiem ile z tego co pokazuje waga to ta woda - jak to ocenić/określić/obliczyć ?

doskonale wiem że człowiek w ok 70 % z wody się składa --- ale chodzi mi o taką sytuacje

rano staje na wagę - widzę na niej np. 66 kg i teraz powinienem myśleć ==

A- spokojnie 63 kg to jak na wiór byłeś wysuszony a te 3 kg dodatkowe to tylko zatrzymana woda, to jeszcze nie dodatkowy tłuszcz

B- kurcze, trzeba obciąć gdzieś kalorie bo przytyłem 3 kg, waga powinna być na 63 a wskazuje 66 kg


do którego momentu mogę być spokojny że to tylko woda - a od którego niespokojny że nabieram tłuszczu ?

jakie wahania wagi mogę zakładać odnośnie ilości wody ?



ufff pewnie zamotałem ale nie wiem czy to o co pytam może być określone więc nie jestem pewien jak zadać pytanie

pomóżcie bo jestem w kropce

"Those who say it cannot be done, should not interrupt those who are doing it."~ Ralph Waldo Emerson

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 429 Wiek 44 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2906
Tu jest dość sporo o wodzie:

http://kn.am.gdynia.pl/nkzc/kz/kz_woda.html

Myśle jednak że nie jestes w stanie określić dokładnie ile wody zatrzymałeś np. od wtorku, ważąc się w piątek, sam widzisz że waga się wacha.
Najlepiej wyznacz sobie jakiś przedział wagowy np. 75-77 i sataraj się żeby te wahania były w tych granicach. Jako wyznacznik postępów polecam BodyFat indeks i metr krawiecki. Jeżeli stosowałeś diety niskowęglowodanowe to podniesienie węgli spowoduje retencję, na początek włącz te o niskim IG i daj organizmowi czas na reakcje. Będzie OK, nie stresuj się bo kortyzol nie pomaga. Poleciłbym ci diete zbilansowaną, nie będziesz się tak martwił o te węgle.
Tak wogóle to ankeraj ma w 100% rację że to nie tłuszcz tylko woda. Ja też trzymam dietę jako endo i teraz przez święta pozwoliłem sobie na troszkę słodkiego. Efekt taki że mnie zalało z deczka, ale po 2 treningach jest git już. Zeszło.
Pozdrawiam.


Zmieniony przez - pitekw12 w dniu 2010-01-13 21:35:23

OFF
"NATURA NIE NAGRADZA I NIE KARZE. ISTNIEJĄ WYŁĄCZNIE KONSEKWENCJE"

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

dieta jakie błedy???

Następny temat

problem

WHEY premium