SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

ile posilkow dziennie

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 4387

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 65 Wiek 46 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1042
zazwyczaj dodaje jeszcze kukurydze, gorszek, fasolke szparagowa i papryke, jak powiedzialem zazwyczaj wiec 1-2 razy dziennie, czy poza ty, moze byc? i co z tym jogurtem naturalnym na noc??? wchodzi bardzo ladnie i nie ma problemow podczas snu, ale czy moze byc???
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 2479 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 36531
Jak dla mnie sam jogurt przed snem to na pewno nie jest ' posiłek '.

' Nie jesteśmy aniołami '

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 65 Wiek 46 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1042
w takim razie czym to zastapic/co dodac?
dodam ze nie mieszkam w pl wiec twarogu jako takiego nie mam...
moze byc serek wiejski granii???
i ile???
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 2479 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 36531
Może być serek wiejski, może być tłusta ryba. Urozmaicać generalnie polecam posiłki.

A co do ilości to tu jest wszystko zależne od bilansu kalorycznego, w związku z tym ciężko na oko strzelić, ale myślę, że z 200g tego serka i jakieś 150g ryby byłoby w porządku.

' Nie jesteśmy aniołami '

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1417 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
Faktycznie, można się spierać że jogurt to nie posiłek - a przekąska, ale nie ma niczego złego w spożywaniu go na kolację - o ile w pozostałych posiłkach w ciągu dnia zostanie zaspokojone +/- zapotrzebowanie na składniki odżywcze. Sam nierzadko w sytuacji gdy wykonuję sobie sesję HIIT lub aero późnym wieczorem to wrzucam tylko 200 - 250ml jogurtu naturalnego lub kefiru.

Myslę, że bardziej istotnym jest dopracowanie diety jako całości niż koncentrowanie się akurat na składzie ostatniego posiłku.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1450 Wiek 36 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 21491
Ja rowniez, mysle, ze ilosc posilkow nie robi wielkiego znaczenia. Wazne jest bilans kcal calodobowy. Ja normalnie zjadam 5, ale jak nie mam czasu to robie jak kolega wyzej, jem mniej ale objetosciowo wieksze, ale bilans kcal i tak sie zgadza.

Znowu do przodu.... Chyba:)

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Takie śniadanie zabija! Jajka groźne...

Następny temat

Jaszumitsu.

WHEY premium