SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

igf-1 lr3 vs hgh prawdy i mity oraz szkodliwosc dla zdrowia

temat działu:

Doping

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 16698

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 215 Wiek 32 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 101464
Witam. Długo szukam w internecie jasnych informacji na ten temat i nie mogę znaleźć nic konkretnego, dlatego pozwoliłem sobie założyć temat.

Jak to naprawdę jest IGF LR3 i ryzyko nowotworowe?

Mam dostęp do pewnego igfu i zastanawiam się nad cyklem. Krąży opinia, że IGF1 LR3 zwiększa zagrożenie nowotworowe. Z naukowego punktu widzenia, jeśli hormon wzrostu stymuluje wytwarzanie somatomedyn (IGF-1 i IGF-2), to narzuca mi się przekonanie, że odpowiednie dostosowanie dawki gh czy też igf-1 powinno w zasadzie mieć podobne ryzyko zachorowania na nowotwór, bo jeśli gh podnosi igf no zależy ile go damy tyle podniesie. Wiec przekonanie, że IGF-1 jest bardzo ryzykowny nowotworem myślę iż wynikło z sytuacji iż bardzo dużo osób nadużywało po prostu dawki igf, gdzie z gh jest problem (bo jest dużo wyższa cena). Oczywiście to tylko moja teoria i proszę mnie sprostować jeśli się mylę.

Czy można hormon wzrostu zastąpić IGF-1 i uzyskać podobny efekt?

Kolejne pytanie. Cykl na IGF jest 4 razy tańszy od cyklu na GH. Czy jeśli zastąpimy cykl na igf czy będziemy mieli ten sam efekt? Od razu narzuca mi się odpowiedź że, nie ponieważ dając gh podnosimy w organizmie i gh i igf1 i igf2 i to pełni wiele rożnych funkcji w organizmie. Jednak ... z tego co mówi wikipedia w wydaniu angielskim to właśnie igf-1 ma najważniejsze znaczenie w budowie nowych komórek w całym ciele człowieka (również mięśniowych) oraz rozwoju kości i ich gęstości.
Jeśli na tym mi głownie zależy w cyklu sterydowym to właśnie, mogę go zastąpić i zmniejszyć sobie cenę cyklu. Trzeba się będzie pożegnać z efektem spalania tłuszczu bo za to już chyba odpowiada konkretnie gh.

wikipedia
IGF-1 then stimulates systemic body growth, and has growth-promoting effects on almost every cell in the body, especially skeletal muscle, cartilage, bone, liver, kidney, nerves, skin, hematopoietic cell, and lungs. In addition to the insulin-like effects, IGF-1 can also regulate cell growth and development, especially in nerve cells, as well as cellular DNA synthesis.[12]



Proszę o opinie
Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4061 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347295
Witam


IGF-1 to hormon, który naturalnie występuje w naszych organizmach. Produkowany jest on w wątrobie, choć nasza tkanka mięsniowa również ma zdolnośc do wytrwarzania tego hormonu na skutek wewnątrzkomórkowej reakcji. Podczas ciężkiego treningu, kiedy dochodzi do wyrzutu kwasu mlekowego, stymulowane są szlaki nasilające produkcję IGF-1. Stąd mówi się, iż konieczny do rozbudowy masy mięsniowej jest tzw. stres metaboliczny, który występuje w seriach o wyższym przedziale powtórzeń bądź kiedy stosujemy metody takiej jak: serie łączone, dropsety, regresje....itd. W dziale tym jednak większośc osób zwieksza poziom IGF-1 na skutek podawania środków dopingujących. Niektóre orale mogą aktywować uwalnianie hormonu IGF z wątroby.

Receptory owego hormonu są zlokalizowane w mięsniach, sercu, śledzionie, jelicie cienkim oraz nerkach. Jest on bardzo silnym anabolikiem, według niektórych doniesień silniejszym aniżeli chociażby GH czy insulina.

Według badań naukowych IGF-1 faktycznie może nasilać rozwój nowotworu wątroby, choć prawdopodobnie wszystko zależy od indywidualnych uwarunkowań. Po więcej informacji odsyłam do wartościowej lektury :

http://doping.pl/igf-1-np-mecasermin/


Pozdrawiam

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 6701 Napisanych postów 16650 Wiek 43 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 102340
Jak masz dostęp do pewnego to bierzesz butle i bijesz. Dypy Ci nie urwie to gwarantuje, a o raku to jezeli go masz to pomoże mu sie rozrosnąć czym ty jak go masz to urośnie a podobno każdy go ma
U mnie wyskoczyło kilka nowych pozycji na skórze typu brodawki czy pieprzyki/znamiona czy uj je tam zwał.
W każdym bądź razie to po igf des po lr3 nic się nie pojawiło ale czy to od tego to tez nie powiem.

Porównania do gh nie zrobię bo go nie mam ale mogę powiedzieć ze igf robi robotę i warto spróbować jedna butle na 4 tyg na początek i 4 tyg off potem możesz powtórzyć z podbiciem dawki.

Tyle ode mnie bo śpiący jestem.


Zmieniony przez - Natan33 w dniu 21/01/2018 01:58:50
1

Aktualny BLOG http://www.sfd.pl/[BLOG]_Natan33_Living_the_dream...-t1126442.html
http://www.sfd.pl/temat215501/ stary temat i zdjęcia z przed lat
http://www.sfd.pl/temat229096/  z czasów jak jadałem owsiankę

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 215 Wiek 32 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 101464
dzieki sog

planuje leciec gh 6iu - 2 tyg - zeby jednak tego gh troche lecialo
i igf 100mcg - 6 tyg - zeby ten igf nie lecial ciagle bedzie wlasnie 6 tyg i potem 2 tyg na gh

i tak non stop bez przerw

Wtedy cykl srednio za miesiac wychodzi / 180 eur


ktos jeszcze moze cos pomoc?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 6701 Napisanych postów 16650 Wiek 43 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 102340
Powiadają że 4tyg igf żeby sidy zminimalizować

Aktualny BLOG http://www.sfd.pl/[BLOG]_Natan33_Living_the_dream...-t1126442.html
http://www.sfd.pl/temat215501/ stary temat i zdjęcia z przed lat
http://www.sfd.pl/temat229096/  z czasów jak jadałem owsiankę

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 215 Wiek 32 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 101464
2 tyg gh i 4 tyg igf srednio cykl wyjdzie - 205 euro

to jest bardzo dobra cena leciec gh 6iu na zmiane z igf 100mcg non stop
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 171 Napisanych postów 1051 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 147108
dobrze rozumiem ze ty chcesz bic gh 2 tyg on i pozniej 4 tyg off ?

No likes us and we don't care..

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
lodzianin1 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 93172 Napisanych postów 362593 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1663625
Ale 4 tyg igf ma isc
Ogolnie nie mam przekonania do igfu, osobiscie zostala bym przy hgh
Sprawa druga maja dojscie do ori igf to kto wie.....
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 215 Wiek 32 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 101464
tak dobrze zrozumiales 2 tyg gh on i potem zamiana na igf zeby bylo taniej. wtedy poziom igf w organizmie jest podwyzszony caly czas (bo to jest najwazniejsze). sluchaj to dopiero teoria, zbieram informacje na ten temat.

cykl na gh jak teraz chcialem wejsc na 10iu ed to 600 eur miesiac ;/ to mi tak wpierd**a wyplate ze przestaje miec powoli na szame xD
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 171 Napisanych postów 1051 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 147108
Pomysł bez sensu
GH to prekursor IGF1 , potrzebuje czasu zeby wynieść poziom IGF na odpowiednio wysoki level
Zakładając ze masz ori IGF1 to w momencie kiedy go odstawiasz twoj igf1 spada do baseline i zaczynasz bic gh ktore potrzebuje czasu zeby znow go podbic wysoko
Tu nie ma kompromisów , albo masz hajs i lecisz jak należy , albo szkoda czasu bo stracisz i tak hajs a nic z tego nie bedzie. Wrzucaj sobie poprostu cyklicznie IGF'a albo daj mała dawke gh cały czas


Zmieniony przez - aDw w dniu 2018-01-22 16:36:34
2

No likes us and we don't care..

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 215 Wiek 32 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 101464
o dzieki sog konkretna odpowiedz

czyli mowisz zeby leciec gh caly czas i do tego gh jeszcze czasem igf dodawac? dobrze zrozumialem czyli gh non stop ?

a jesli chcialbym leciec igf non stop bez gh to jakie przerwy trzeba robic, bo podobno side sa ? czy w malej dawce mozna tez non stop leciec jakos ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 171 Napisanych postów 1051 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 147108
na igf1 lr3/des wyrabia sie szybko tolerancja i dlatego długo sie tego nie leci , chyba że ktos bije np 1-2x week w odstające partie , wtedy ok
słuchaj , to wszystko zalezy od funduszy, bij cały czas gh tyle na ile Cie stac , a jak wskoczy cos extra hajsu i bedziesz chciał tego igf'a to wtedy sobie wrzucasz na 4 -5 tyg igfa i gra


Zmieniony przez - aDw w dniu 2018-01-22 17:07:21

No likes us and we don't care..

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pierwsza bomba kilka pytań ;)

Wiecej