SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

gromadzenie tłuszczu - kortyzol??

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 10337

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 18 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 401
Czy utrzymujący się przez dłuższy czas kortyzol lekko powyżej normy może powodować charakterystyczne gromadzenie się tłuszczu podobnie jak w zesp. Cushinga?

Pytam, bo mam problem z tłuszczem w okolicach brzucha i na twarzy, który ciężko zbić mimo diety i stosowania aerobów. Ogólnie nie wygląda to ciekawie ponieważ ręce i nogi są chude. Twarz ma dodatkowo ciemniejsze zabarwienie i występują jaskrawo-czerwone rumieńce - podobnie ja w zespole Cuschinga. Najgorzej wygląda właśnie twarz, jest jakby spuchnięta i w ogóle dziwnie wygląda, bo tak jak pisałem jestem chudy.

Interesuje mnie głównie odpowiedz na pytania:
1)Czy wysoki kortyzol (jednak nie na takim poziomie jak w zesp. Cushinga) może być przyczyną takiego wyglądu?
2)Mam jeszcze wysoki poziom estradiolu i prolaktyny, jednak nie w takim stopniu jak kortyzolu. Jak wygląda otyłość powodowana przez wysoki poziom estradiolu, a jak przez wysoki poziom prolaktyny?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
kortyzol tak obrzek otluszczenie twarzy otylosc :szyja tlow rozstepy na brzuchu chude konczyny ale to moze byc poziom estrogenow kobiecy typ budowy ciala tluszcz na bioderkach ogolnie poziom hormonow trza zrobic i do endokrynolga jest to duzy problem on napewno rozstrzygnie masz nadcisnienie?
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 18 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 401
byłem u endokrynologa, zlecił kilka badań, m.in test hamownia dexamethasonem i wyszło, że nic poważnego nie mam. Ciśnienie mam 140-150/80-90

Chciałbym wiedzieć, czym to jest spowodowane, żeby wiedzieć jak nakierunkować suplementację, bo zwykła dieta i aeroby sobię z tym nie radzą.
Nie jest to chyba od estrogenów, bo biodra mam chude, tylko tak jak pisałem zawsze po redukcji zostaje ten tłuszcz na brzuchu i na twarzy (podbródek i policzki)
czyli chyba to jest albo od prolaktyny albo od kortyzolu, chociaż chyba bardziej od kortyzol jeżeli gromadzi sie też na twarzy?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 35 Napisanych postów 451 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 4782
taa, moze byc od kortyzolu, to nazywa się "twarz księżyc w pełni" ;)

-_-'

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 21 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 92
poprostu zmieniasz sie w ginomena,pogod sie z tym i pokochaj siebie takim jaki jestes:)

wino i oxa end

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 18 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 401
nie nic sobie nie wkręcam, na prawdę mam trochę problemów z hormonami , raz co mało nie wylądowałem na oddziale endokrynologii z tego powodu...

dzięki wszystkim za swoje wypowiedzi, widać, że to może być od kortyzolu tak jak podejrzewałem...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
danutha ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 92 Napisanych postów 3767 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 29908
Glikokortykosteroidy(m.in kortyzol) hamuja zuzycie glukozy w tkankach i zwiekszaja lipogeneze.

Nie wydaje mi sie,aby byl podzial na otylosc zalezna od poziomu prolaktyny/estradiolu.Rozmieszczenie tkanki tluszczowej bedzie poprostu bardziej 'kobiece'.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Peknieta rzepka

Następny temat

tętno

WHEY premium