SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

gilotyna z gardy

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2824

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam , Od jakiegos czasu nurtuje mnie pytanko . Jak dziala duszenie gilotynowe z gardy ?? Wiadomo ze blokuje doplyw krwi z jednej strony tej ktora trzyamy reka ale strona ktora jest pod pacha raczej nie blokuje doplwu krwi to w jaki sposób ktos moze 'odleciec'?? Pytam sie bo czasem mam problemy udusic kogos mimo 100% zapietej gilotny i tak samo ludzie mnaja problemy z uduszeniem mnie mimo poprawnego zalozenia techniki . Moze mi ktos doradzic jak trzymac uchwyt ?? Czy jest to objetne ??

Zmieniony przez - qligowski w dniu 2011-02-28 14:44:47
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 58 Napisanych postów 6529 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 36902
Są i tacy co po roku treningów pytają "no to wytłumacz mi jeszcze raz. Jak mam zrobić ten klucz?"

Ulubieńcy - Wikibokser, ten od Yiu-Tubitsu, Sensei(99999), Jarzyn, Jaguar, Frosti

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 10832 Wiek 43 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 38587
jest w Polsce taki klub (zresztą bardzo dobry i wystawiający dobrych żużitseiros) którego członkowie noszą na plecach kozackie naszywki z hasłem "video jiu-jitsu". może ty sobie spraw podobną, z hasłem np "forum jiu-jitsu"?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
chyba po to jest forum dyskusuje a szczegolnie dzial grappling zeby sie pytac o cos nieprawdaz? Bo teoretycznie na kazde pytanie w tym dziale mozna odpowiadac spytaj sie trenera

Zmieniony przez - qligowski w dniu 2011-02-28 22:23:01
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 10832 Wiek 43 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 38587
ale ty pytasz o każdą pierdółę z którą powinieneś iść do trenera i w 2 minuty uzyskać wyjaśnienie... nie przeszkadza mi to w żadnym razie, ale czasem zaczynam się zastanawiać czy ty aby nie trenujesz w garażu z kolegami
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 259 Napisanych postów 894 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 10626
Hmmm mówisz tak jakby trener nigdy tego jeszcze nie pokazywał. Gilotyna nie działa na tętnicę jak np. trójkąt a na rejon tchawica/krtań. Innymi słowy nie odcinasz dopływu krwi do mózgu a tlenu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
chodzi o to ze nurtuje mnie kazdy jeden szczegol ale to chyba dobrze bo wyplwa to pozytywnie na moj trening a czasami po prostu nie ma czasu spytac sie trenera bo jest zbyt duzo ludzi w grupie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1325 Wiek 50 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 7348
To jest kwestia "szczelnego" domknięcia duszenia.
Po prostu musisz starać się robić to jeszcze ciaśniej.

Nie przejmuj się, bo to nie jest tylko Twój problem.
W moim przypadku gilotyna z gardy jest prawie zawsze dźwignia na kręgosłup

My baby shot me down ...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 58 Napisanych postów 6529 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 36902
Właśnie, u mnie też gilotyny to zdecydowanie bardziej ucisk kantem przedramienia na krtań oraz po części (ale na pewno bardziej niż na tętnicę) dźwignia na kręgosłup. I nawet ściskać nie muszę z całych sił, tyle tylko by się łeb nie wydostał :P Lwia część energii idzie na to by się wyprostować i odepchnąć przeciwnika nogami (zapiętymi w gardzie ofc).

Ulubieńcy - Wikibokser, ten od Yiu-Tubitsu, Sensei(99999), Jarzyn, Jaguar, Frosti

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1335 Wiek 35 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 8969
wazne rzeczy przy gilotynie:
łeb przeciwnika ma być na macie,
twoj biceps ma zaslaniac kark przeciwnika
nadgrastek skrecony tak zeby ostra krawedzia sie wbijac w szyje
najlepiej zeby kciukiem ktorym lapiesz gilotyne moc siegnac do poczatku ucha przeciwnika
no i najwazniejsze jak dupa i glowa beda po twoich przeciwnych stgronach to nici z gilotyny
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 138
Według mnie to ucząc się BJJ najlepiej nauczysz się techniki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 35 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2405
A ucząc się tańczyć nauczysz się tańczyć .
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Kurs sędziowski w Krakowie ostatnie dni zapisów

Następny temat

7 MP ADCC

Wiecej