SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

gdzie tkwi błąd-skd +dieta do oceny

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 11886

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ellis ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 126 Napisanych postów 4616 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 53303
Rozumiem, że siłownia to tak jednarazowo? czy już przechodzisz na TKD? a może chcesz sprawdzić możliwość adaptacji organizmu do treningu siłowego bez ładowań, czyli to co ostatnio rozważałem? sam mam chęć to sprawdzić, kiedyś kilka tygodni próbowałem, ale nie miałem wtedy odpowiedniej motywacji, więc nadal jestem przy tym co jest w większości badań sugerowane, czyli węglowodany, w okolicach treningu lub przy weekendowych ładowaniach... jeśli to są Twoje pierwsze kroki na siłowni to nie wiem czy ketoza nie będzie zbyt dużym dodatkowym stresem...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 69 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 9434
To trzecie choć wczoraj, fakt to tak trochę epizodycznie.TKD zdaje się wymaga nieco stażu. Ja takowego nie mam, co prawda na swój sposób można to wykorzystać. Nie mam jeszcze konkretnego treningu, w weekend mam zamiar nieco nad tym popracować. Poza tym co z białkiem wówczas, zwiększyć kosztem tłuszczy? Na razie chciałam zwiększyć aktywność (min. 5 razy tygodniowo i powoli wprowadzać siłowe) ,ale równie dobrze można iść nieco krok dalej.
Odezwę się jutro, dziś mam małe urwanie głowy i czekają mnie jeszcze...aeroby
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 69 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 9434
Rutynowy dzień, temp. rano 36.7, co do reszty pomiarów to w swoim czasie, sukcesywnie zamierzam zwiększać aktywność. Po weekendzie powinnam mieć już trening.


"sam mam chęć to sprawdzić, kiedyś kilka tygodni próbowałem, ale nie miałem wtedy odpowiedniej motywacji"

No to do dzieła o motywację łatwiej jest w dwójkę, co Ty na to?
wariant damski-początkujący i męski-zawansowany a adaptacja organizmu.
Zastanów się nad tym
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ellis ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 126 Napisanych postów 4616 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 53303
Kusząca propozycja... ale z kilku powodów w tej chwili niestety muszę odmówić. Mogę tylko powiedzieć, że nie zachęcam, nie neguje. Moje powody są bardziej praktyczne niż teoretyczne Może jeszcze przed wakacjami spróbuję, chyba, że przeczytam coś co mnie mocno zniechęci, jest to możliwe
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 69 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 9434
Ellis miałbyś duże szanse w dyplomacji
Gdybyś jednak z jakiś powodów zmienił zdanie, to myślę że mogłabym spróbować, choć widzę już teraz zasadniczą różnicę jakościową między nawet intensywnymi aerobami z małymi obciążeniami na ręcę/nogi po ładowaniu, a przed - jakieś 2 m-ce na poziomie 30ww. Tyle tylko, że ja nie jestem reprezentatywnym przykładem w tej kwestii - brak stażu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 69 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 9434
Nie jest najlepiej - znowu marznę, wczoraj rano znowu miałam niską temp , wieczorem zrobiłam to co sugerował qazar w jednym z postów,czyli dodatkowy posiłek -ok 100 ww na noc (kuskus 120g z małą ilością rodzynek), dziś temp. sie podniosła, dodatkowo solidny trening siłowy całego ciała z aerobami, w efekcie czego mam słabą ketozę (+/++) wieczorem w planach basen + sauna.
Zamierzam w najbliższym czasie sprawdzić poziom TSH, T4 i T3. Wygląda więc na to że opcję "adaptacyjną" będę musiała porzucić na jakiś czas. Przynajmniej dopóki sprawa z hormonami się nie wyjaśni.
Nie wiem czy kontynuować dietę w takiej formie...czy dołożyć węgli (aktualnie 50g). Ta sytuacja mnie trochę zaskoczyła, w takim zakresie nie wkalkulowałam jej w możliwy plan.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ellis ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 126 Napisanych postów 4616 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 53303
Po dzisiejszym dniu może trochę ciężko mi się myśli, ale do treningu siłowego musisz dostosować kaloryczność i białko

Badania wiadomo warto zrobić.

Taka bezpieczna opcja dla Ciebie to tak ~ 120 g węglowodanów dziennie, jednocześnie węglowodany w granicy ~ 25% zapotrzebowania kalorycznego, pewnie nie zmieścisz się z kaloriami... ale może jak trening siłowy zwiększy Twoje zapotrzebowanie to jest szansa. 2-3 treningi siłowe całego ciała dla początkujacych, aeroby w rozsądnej ilości(mniej niż ostatnio).

Mogłabyś zrobić takie właśnie zmiany odnośnie kalorii, białka, węglowodanów, treningów i przez kilka tygodni przyzwyczaić sie do treningu i wyregulować hormony. To taki optymistyczny plan, ale trudno mi jest powiedzieć co by było lepsze, rozumiem, że low carb Ci mocno pasuje pomijając to co teraz się dzieje?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 69 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 9434
Zdaje sobie sprawę co do białka, natomiast kaloryczność - przecież i tak mam malutki deficyt, więc planowałam uciąć tylko tłuszcze.

Co do treningu wrzucę go jakoś w tygodniu, będzie wyglądał mniej więcej tak jak dziś czyli: czas ok. 90min z cardio. 3-4max/tyg. za każdym razem całe ciało. aeroby 40 min jako rozgrzewka, po 3 serie na każdą partię 15-20 powtórzeń (zapas ok 5 )w międzyczasie i po aero. przed i w trakcie kawa.
rozciąganie i A6W na koniec.

rozumiem, że low carb Ci mocno pasuje pomijając to co teraz się dzieje?
Tak, choć jestem już nieco zmęczona tym reżimem, monotonią diety i brakiem efektów, które co tu ukrywać, zawsze motywują do cięższej pracy.Jednak zamierzam kontynuować aż do osiągnięcia celu - nikt nie lubi przegrywać, zwłaszcza z samym sobą.
To ładowanie trochę mnie wytrąciło, organizm doprasza się węgli - co prawda nie ciągnie mnie do fast foodów, natomiast mam ochotę na kuskus, suszone owoce-rodzynki,wszelkie kasze itd. czyli "czyste" złożone.

temp. spada mi przede wszystkim wieczorami - nie przekracza wtedy 36 C.
To nie moja pierwsza keto, jednak pierwszy raz organizm tak reaguje, a byłam już na bardzo niskiej ilości węgli, co prawda nie tak długo.

Czuję się psychicznie zmęczona - przypuszczam że z serotoniną to nie za ciekawie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 2931 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 24391
eunike trzymam kciuki za Twoje sukcesy

ellis--> pytanie do Ciebie "przy okazji" chce obciąc o jakies 10-20% od poniedzialu zapotrzebowanie
mam wyliczone 1500kcal, gdzie BTW to wartosci 120/85/70 dziennie, z czego obcinac? ze wszystkiego? czy moze tylko z wegli, tluszczy?

Pozdro
(jesli do czegos potrzebne: 59kg, 171cm, SKD, bf 25% niestety tylko wokol pasa -wiem, ze to moze wydawac sie dziwne )

----> www.pajacyk.pl <----

na weekendach mnie NIE MA!

::]]}|{{[[:: a44 - electro glide in blue

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 69 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 9434
6roove - trzymaj, trzymaj
Nie wiem co ellis na to,ale ja bym ucięła z T przy czym nie zapomnij o właściwej proporcji kw.tłuszczowych (j/n/w -2/1/1) i o-3/o-6 gdzieś w tym poście jest (1:4), nie ucinaj powyżej 15% zapotrzebowania. Ale jak mówię, poczekajmy na ellisa - on tu jest szefem

Jeśli o mnie chodzi - ile tego B - 2,2g/kg?. Węgle 120g, to dużo jak na źródło z którego je czerpię (warzywa),rozłożyć równomiernie czy np. tylko w okolicach treningu, czy może samo śniadanie i trenning? Nie ma szans,żebym zmieściła się w bilansie kcal, chyba że tłuszcze bym ucieła do zapotrzebowania, pozostając przy ~ obecnej kaloryczności (muszę mieć jakieś 100kcal w zapasie bo czasem piję kawę ze śmietanką ~ 60kcal, gł. T) to i tak by wychodziło ok 1400-1500 kcal.

Zmieniony przez - eunike w dniu 2006-03-26 10:25:02
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

utrzymanie masy

Następny temat

Dietka Pro do oceny

WHEY premium