SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

gdzie dać mc

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 1688

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 87
zdecydowałem sie po 4 miesiacach treningu dorzucic martwy ciąg
tak mniej-wiecej (ponieważ jest zmieniany co jakiś czas) wyglada moj trening na plecy;

Podciąganie na drążku 4x max
przenoszenie sztangi za głowe 12, 10, 10
Wiosłowanie końcem sztangi 12,10,8
Skłony ze sztangą na barkach tzw. "dzień dobry" 3x12

tak wiec prosze o rade gdzie umijejscowic mc?? wiem ze wtedy nalezy wywali "dzie dobry" i czy w jego miejsce na samym koncu dać mc/?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
Na początek daj i wywal "dzień dobry".

To przenoszenie też bym wywalił i wiosłowania dał 4 serie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 168 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1663
nie zgadzam się. Jak po poprawnie technicznie wykonanym MC, kiedy prostowniki są zmęczone wyobrażasz sobie Viren robienie wiosła? Bo ja nie wyobrażam sobie tego w ogóle, chyba bym się złamał w pół..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 87
to jak byś KAWINI proponował ułożyć trening/??


Zmieniony przez - patryq20 w dniu 2011-01-27 23:02:07
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
Jak sobie nie wyobrazasz tego to widocznie masz słabą wyobraźnie.

Jest wiele szkół robienia mc, jedni dają na początek, inni na koniec.

Moim zdaniem na poczatek gdyż jest to najciezsze ćwiczenie a na poczatku masz najwiecej siły i najlepszą koncentracje i dla poczatkujących proponuje robienie ćwiczeń od najciezszego do najlzejszego...

Pod koniec treningu już trudniej przy takim ćwiczeniu i pilnowac pozycji technicznej i koncentracji.





Zmieniony przez - Viren w dniu 2011-01-27 23:09:04

Zmieniony przez - Viren w dniu 2011-01-27 23:09:38
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 145
ja jednak uwazam ze lepiej robic martwy ciag na koncu gdyz wioslowanie rowniez obciaza dosyc mocno kregoslup, a gdy ten jest oslabiony po mc jest wieksze ryzyko kontuzji
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
MC bardziej obciąza kręgosłup niż wiosłowanie.

Robiąc mc na końcu które jest najcięzszym ćwiczeniem nie ma ryzka kontuzji jak plecy są zmęczone po kilku ćwiczeniach ?

Na to wychodzi sądząc po tym co piszesz. Byłbym wdzięczny jakbyś mi wyjaśnił to bo może coś źle zrozumiałem .




Zmieniony przez - Viren w dniu 2011-01-27 23:36:50
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 168 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1663
Viren, masz rację, są różne szkoły. I tak na prawdę zależy to chyba od priorytetu, więc wybór należy do ćwiczącego, nie ma co się dochodzić
do autora - możesz spróbować na początku i na końcu i ocenić jaki układ będzie dla Ciebie korzystniejszy. Ja np robię MC na końcu treningu i jestem zadowolony
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
_Knife_ Moderator
Ekspert
Szacuny 204 Napisanych postów 11365 Wiek 42 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 86827
Szkoła splita jest w ogóle nie za bardzo

Rozdzielajcie MC od wiosłowanie i drążka, zawsze - lepiej na tym wyjdziecie. Np. drążek pon i pt, wiosło pt, mc środa.

Przykładowy trening: http://www.body-factory.pl/showthread.php?goto=newpost&t=7465

Zmieniony przez - _Knife_ w dniu 2011-01-28 16:56:37

Największe mity i kłamstwa dotyczące dopingu: https://***********/d0ping
Największe mity medyczne: https://***********/mitologia1 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
_Knife_

Dlaczego ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
_Knife_ Moderator
Ekspert
Szacuny 204 Napisanych postów 11365 Wiek 42 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 86827
Zawsze masz dużo więcej siły do robienia MC (tak samo do robienia wiosłowania czy drążka), dokładniej zrobisz, więcej serii => lepszy trening. Z tego samego powodu nigdy nie robię MC z przysiadami, WL z wyciskaniem wąsko, WL z tricepsem itd.

Dla przykładu na drążku operuję cięzarem od +20 do +40 kg, w MC do 2xx kg w seriach, na wiosło do 150-160 kg w seriach.

Gdybym robił to na jednej sesji... zwyczajnie nie dałbym rady wszystkiego zrobić na takich ciężarach.

Ilu splitowców weźmie takie obciążenia na treningu

Zmieniony przez - _Knife_ w dniu 2011-01-28 17:30:02

Największe mity i kłamstwa dotyczące dopingu: https://***********/d0ping
Największe mity medyczne: https://***********/mitologia1 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Kilka pytań początkującego na siłowni. Połączenie siłowni z treningiem kardio.

Następny temat

Czas najwyższy zacząć coś robić.

Wiecej