SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

forma na lato - pomocy!

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4875

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 40
Witam, mam na imię Kamil i jestem prosiakiem xDDD

A tak serio: spasłem się przez ostatni rok do tego stopnia, że nie mogę na siebie po prostu patrzeć. W tym roku miałem trzy podejścia do odchudzania, ale każde kończyło się fiaskiem, czytaj - obżarstwem. Mam po prostu napady kompulsywnego głodu, i potrafię spędzić cały wieczór jedząc, jem pierogi, potem czekoladę, potem kapustę kiszoną, potem michałki itp... Śniadania potem rano wmusić nie mogę.

Przydałby się ktoś kto by podszedł do mnie i dał mi w ryj - wiem, ale takie rozwiązanie nie wchodzi w grę bo brzydzę się przemocą, zwłaszcza wymierzoną przeciwko mnie.

Proszę o pomoc, co mam jeść, ile jeść i kiedy jeść. Pisać mi: idź zjedz mandarynkę - pójdę i zjem mandarynkę. Pomóżcie coś zrobić , żeby wieczorem nie włączał mi się odkurzacz, albo powiedzcie gdzie mam po pomoc się udać, bo u mnie w mieście dietetyka sensownego nie uświadczysz, co najwyżej z herbalife...


- Kamil
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 7165 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 30760
Testek, forumowicze są gośćmi w moim domu i chcąć stać się jego przyjaciółmi muszą akceptować zasady panujące. Nikt z kosą przy gardle nie mówi 'masz tu zostać', więc nie będziesz mi mówił na jaki kolor malować mam ściany.

Temat uważam za zamknięty.

Kamilu, jeśli będziesz miał dalej wątpliwości bądź też po prost będziesz chciał się podzielić z nami swoimi postępami i konsultować z nami to załóż nowy temat tutaj, bądź w dziale 'dzienniki treningowe'

/pozdr
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 36 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 100
Jedz co 3 godziny posiłek z odpowiednią ilością białka i węglowodanów .Zrezygnuj całkowicie z białego cukru i utwardzonego tłuszczu.Po przebudzeniu najlepiej robić cardio albo chociaż zwiększ częstotliwość swojego wysiłku fizycznego.Nie ma bata żebyś nie schudł.

light weight baby!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 40
ok, tak też myślałem by zrobić

dzięki

za tydzień zdam relację czy coś się ruszyło
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 36 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 100
:) Czekam na wieści

light weight baby!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 925 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 28725
Co ok 3 h jedz posilek z 20-30g bialka
weglowodany staraj sie jesc tylko w pierwszych 3-4 posilkach
do kazdego posilku zdrowe tluszcze (orzechy, oliwa) - w sumie min 1g/kg masy ciala

Układasz dietę? Sprawdź DARMOWY program Dziennik Posiłków:
http://www.dziennikposilkow.pl -
http://www.dieta4u.com.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 296 Wiek 39 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 857
orzechy = zdrowe tłuszcze? zależy jakie orzechy i zależy dla kogo. Modne ostatnio objadanie się masłem z orzeszków ziemnych, czy traktowanie wszystkich nasion i pestek jako źródła zdrowych tłuszczy to jakieś grube nieporozumienie.

Ulubione przez wielu fistaszki,czy orzechy laskowe to wyjątkowo obfite źródło omega6 - których nad-konsumpcja jest dużym problemem naszych czasów. Poza tym zwłaszcza ziemne orzechy - to obfite źródło lektyn, o mykotoksynach nie wspominają (tutaj wszystkie pestki i owoce suszone). Nawet uznane za zdrowe orzechy włoskie, zazwyczaj kupowane są w postaci łuskanej, gdzie spora część kwasu alfa-linolenowego jest po prostu utleniona.

Osobom niezorientowanym w kwestii diety powinno się zalecać eliminację śmieci żywieniowych, a nie polecać jedzenie orzechów czy białka w każdym posiłku - bo jest to po prostu porada z dupy.

A węgle można jeść tak samo w 3 pierwszych, jak i w co drugim, czy 3 ostatnich posiłkach.

Zmieniony przez - testek w dniu 2011-03-20 20:33:38

s

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 925 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 28725
ehh, z Twojego punku widzenia to oliwy tez sie nie oplaca pic tak naprawde po kilku tyg od produkcji nalezy ja spozywac, a taka jaka dociero do nas to juz "potracila" czesc ze swoich "wlasciwosci".

Przeczytaj o co pytajacemu chodzilo? Strata wagi.
Wyrzucenie smiecowego zarcia jest chyba tak naturalne, ze nie trzeba o tym pisac.

Rozklad weglowodanow - myslisz ze chlopakowi dobrze zrobi objadanie sie nimi na wieczor?

Układasz dietę? Sprawdź DARMOWY program Dziennik Posiłków:
http://www.dziennikposilkow.pl -
http://www.dieta4u.com.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 296 Wiek 39 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 857
z Twojego punku widzenia to oliwy tez sie nie oplaca pic tak naprawde po kilku tyg od produkcji nalezy ja spozywac, a taka jaka dociero do nas to juz "potracila" czesc ze swoich "wlasciwosci" - bzdura, to nie jest mój punkt widzenia. To jest punkt widzenia, który sobie dla mnie wymyśliłeś. Trwałość jednonienasyconych kwasów tłuszczowych i wielonienasyconych kwasów tłuszczowych jest diametralnie różna, więc wrzucanie do jednego wora produktów bogatych w MUFA (oliwa) i produktów bogatych w PUFA (orzechy włoskie), jest grubym nieporozumieniem.

To, że coś jest oczywiste dla mnie czy dla Ciebie (wyrzucanie śmieci z jadłospisu), nie znaczy że jest praktykowane przez autora. Mało tego, doświadczenie pokazuje, że większość ludzi - zamiast wy*******ić z diety produkty nisko jakościowe, dokonują dziwnych modyfikacji w stylu: "ostatni posiłek bez węglowodanów", w "każdym posiłku białko". To są poprawne politycznie, bezrefleksyjne schematy rodem z kolorowej prasy dla pakerów.

I jeszcze jedno: pomiędzy "objadaniem się", a "spożywaniem" - istnieje wyraźna różnica. Nikomu nie zalecam objadania się węglowodanami na wieczór, podobnie jak nie zalecam objadania się nimi rano, i podobnie jak w ogóle nie polecam objadania się jedzeniem (pomijając np warzywa). Uważam po prostu że Twoja porada rodem z kolorowej prasy dla panów ładnie brzmi i wygląda profesjonalnie, ale jest po prostu bezrefleksyjna. Koncentruje ona uwagę autora na rzeczach mało istotnych.

s

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 74 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 235
Polecam dodatkowo bieganie, tak co dwa dni. Stopniowo zwiększaj dystanse lub intensywność.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 293 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 3821
Kamil, z Twoimi porzezyciami to musisz sie zabrac do tego z glowa...
przedstaw diete, rozklad b t w, dane o sonbie, plan treningowy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 40
byłem u dietetyka, jestem już 4 dni na diecie i mam prawie 2 kg mniej!!! w środę mam kolejną wizytę, 100zł za spotkanie i dojeżdżam 30km... ale czego się nie robi dla nienagannej prezencji...

idę zaraz na spotkanie z kolegami, mam nadzieje że kilka drinków nie zniweczy moich starań. Postanowienie: żadnych orzeszków, fastfoodów itp. Trzymajcie kciuki za mnie.


Zmieniony przez - kamil-klim w dniu 2011-03-26 21:21:46
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Trudne początki czyli dieta na odtłuszczenie się

Następny temat

Proszę o sprawdzenie moich obliczeń

Wiecej