SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

fit23- na maxa, adieu boczki- pomozecie?

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4652

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 20 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 706
Witajcie,podczytuje te forum już od dłuższego czasu,prowadziłam swój
dzienniczek odżywiania,ale wszystko takie niespójne,więc postanowiłam i ja założyć nowe konto i własny wątek, licząc na pomoc. Oto i ja :)

Wiek : 23
Waga : 57-58
Wzrost : 173
Obwód w biuście : 86
Obwód pod biustem : 76
Obwód talii w najwęższym miejscu : 67
Obwód na wysokości pępka : 78
Obwód bioder :83
Obwód uda w najszerszym miejscu: 52
Obwód łydki : 33
W którym miejscu najszybciej tyjesz : brzuch, boczki
W którym miejscu najszybciej chudniesz : piersi, brzuch
Uprawiany sport lub inne formy aktywności: trening siłowy 2-3xtydz, po każdym cardio 20-30 min (na wznosie 10%,tetno max130)
Co lubisz jeść na śniadanie: jajka, twaróg, serek wiejski, chleb żytni z serem,wędliną,warzywami
Co lubisz jeść na obiad : kurczak,ryż,zupy
Co jako przekąskę : shake owocowy, owoce, orzechy
Co jako deser : owoce, sałatki,czekolada gorzka
Ograniczenia żywieniowe : brak (oprócz łososia,tuńczyka i śledzia w
sosie każda inna ryba odpada,nie potrafię się przemóc )
Stan zdrowia: Ogólnie dobry, z tym że mam nawracające zwichnięcia
rzepek od 10 roku życia,wiele razy gips i nastawianie przez
lekarzy.Artroskopia lewego kolana (które miało o wiele więcej
wypadkow). Od 6 miesięcy bez incydentu. Skrzywienie
kręgoslupa,plaskostopie. + trener zwracał uwagę na moje ręce,pytał się czy miałam kiedyś połamane, dziwnie się układają np w pompkach, lecz nigdy nie było z nimi problemów,jedynie stawy mnie bolą właśnie przy pompkach,planku
czy regularnie miesiączkujesz: tak
czy bierzesz tabletki hormonalne: tak (od 2mies.; miałam przerwę ponad rok,wcześniej 2 lata )
czy przyjmujesz leki z przepisu lekarza: nie
czy rodziłaś: nie
Preferowane formy aktywności fizycznej: trening siłowy,fitness,bieżnia, rower, basen, sauna
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : tran, pokrzywa, witaminy na włosy, ACTIVLAB CARBOMAX, BIAŁKO K** WPC80
Stosowane wcześniej diety : B 60-80 /T 80-90/ W 50-60 (na redukcji, to jest Low Carb chyba? )


A więc tak, po dołączeniu fotek widać raczej z czym mam problem;) Moim celem jest umięśnić ciało, pozbyć się boczków,pupa (!), zmniejszyć dysproporcje, zyskać lepszą kondycję, przy czym wzmocnić mięśnie czterogłowe uda (kolana). Jednym slowem byc fit!
Jako dziecko/nastolatka wagę miałam w normie,ale zawsze byłam kluseczką z dużo większymi boczkami. Na siłownię chodzę łącznie 1,5 roku;na początku jak każda babeczka głownie maszyny cardio,dopiero grudzień 2012- czerwiec 2013 pod okiem trenera,trening 2x tydz FBW i 1x tydz interwały na bieżni, orbiterku, podskoki na stepie; z dietą którą podałam- schudlam z 63kg na 56- przy bodajże 17% bf. Byłam zadowolona z efektu, jednak brakowało mi mięśni, piersi całkowicie niewidoczne (nie wiem czy to tak zawsze?). Jednym słowem wolałabym pójść bardziej w stronę wyglądu zawodniczek Bikini Fitness z lekkim zarysem mięśni brzucha,niż wieszaczka. Cociaż wiem, że to trudne ;) No i nie powiem brakowało mi węgli. Wakacje zagranicą,brak siłowni totalnie. Obecnie robie trening dzielony 3xtydz po tym pije carbo 30g i kręcę aeroby na bieżni 20min. Mogę podać moje ćwiczenia z obciążeniami jeśli potrzebne. Dzień w którym robię nogi
wydaje mi się, że przynosi efekty,nogi się wzmocniły i pupa jest w o
wiele lepszym stanie,ręce słabe.. Okazjonalnie fitness. Nie wiem
całkowicie co z tą dietą, wydaje mi się że poprzednia rozpiska ma za mało kcal i też wątpie aby proporcje były dobrze rozłożone. Póki co staram się jeść czysto, według zaleceń dla lejdis ,warzywa do każdego posiłku, bez owoców wieczorem i ogólnie węgli (których się boję, że przytyje). Posiłki wnet jak w zegarku co 4h. Wspomagam się też białkiem, gdyż z mięsa jem przeważnie kurczaka.(studentka) Dlatego proszę Was o pomoc i z dietą i treningiem.Chodzę do dużej siłowni (prawdopodobnie mają wszystko), jestem zmotywowana i gotowa do poświęceń. Przede wszystkim chciałabym się pozbyć tych boczków,to mój największy kompleks, czuję że mięśnie mam twarde pod tym tłuszczem..Nie wiem czemu całe życie chodzę na wdechu Oo.
+ małe pytanko: jestem prostokątem zmieniającym się w jabłko ?














Wklejam dodatkowo zrzut dietki z typowego mojego dnia kiedy to jadlam tak mało jak to mi trener zasugerował na redukcję czyli :
Białko 60-80g/ Tłuszcz 80-90/ Węglowodany 50-60 - trzymajac się tych wyzszych gramów wychodziło 1370kcal,gdzie opierał się na zapotrzebowaniu wagi Vanity- 1447 kcal.
Przykładowy dzień kiedy tak jadlam (chociaż jak widać wyjechałam lekko z węglami,no ale to też dzien kiedy ćwiczyłam) Nie patrzcie na godziny,teraz jest pierwszy posiłek o 8h i równo co 4h następny :

Nie wiem,czy dalej powinnam redukować czy też odwrotnie,podpatrywalam dzienniki dziewczyn,ale nie znalazlam nikogo z taką dziwną sylwetką
Według kalkulatora potreningu moje zapotrzebowanie jest o wiele większe czyli 2453kcal. To aż o 1000 kcal więcej!
Czy dieta 2000kcal byłaby ok? Teraz widzę, że się głodziłam.. Proszę pomóżcie ! :)

Nie wiem też czy skupić się bardziej na treningach siłowych (przypuszczam że tak :) ) ale czy kardio wtedy też robić?








Zmieniony przez - fit23 w dniu 2014-02-16 15:11:03
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 20 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 706
Aaaj nie dodawałam wpisów tutaj przez tydzień, maasakryczny tydzień jeśli chodzi o życie studentki. Aczkolwiek walczę nadal! Chcę nadal prowadzić tutaj dzienniczek, nie będę pokolej chyba wklejać misek,gdyż mam je na profilu, a tutaj milion postów na raz musiałabym trzasnąć :D W tym czasie kiedy mnie nie było 3x była siłownia (kg w zeszycie) i 2 basen. Jadę kolejny tydzień ćwiczen wg Obliques. Jednak ta nowa silownia mega mnie denerwuje, sztangi różnego ciężaru, maszyny obciążniki mają niepodpisane... Cyrk na kółkach. Pojutrze znowu siłownia, dodam co robię teraz, wiele kg w sumie nie doszło. Tęsknię za starą siłownią O.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 20 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 706
Zakładam że mimo wszystko będzie u mnie redukcja (chociaż nie jestem tego pwena Opierając się na https://www.sfd.pl/PRZYKŁADOWY_JADŁOSPIS_DLA_KOBIETY_OD_PODSTAW.-t493530.html

i wzorze TDEE = BMR + TEA + TEF + NEAT
Wychodzi mi :
DNI TRENINGOWE
BIAŁKO 35%-> 170G
TLUSZCZ 35%-> 75G
WĘGLE 30%-> 146G

I NIETRENINGOWE:
BIAŁKO 35%-< 170G
TŁUSZCZ 45%-> 97G
WĘGLE 20%-> 97G

Zgodnie z założeniem 3x trening siłowy - zacznę od TRENING NR 1 by Obliques z 'Odchudznia łopatologicznego'i 2x hiit w ciągu tygodnia.

Na jutro tak sobie rozłożę miskę i ten trening zrobię. Byłoby miło gdyby ktoś tutaj zajrzał i zobaczył,czy to ma sens. :)

Zmieniony przez - fit23 w dniu 2014-02-16 17:37:09
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 20 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 706
Tak jak mówiłam,ułożyłam jutrzejszą miskę o informacje z sfd lejdis.
Wydaje mi się, że po nie zmieszczę takiej ilości jedzenia i że być może nie taki rozklad BTW powinien być, no ale to się dowiem mam nadzieję :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 36 Napisanych postów 15338 Wiek 36 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 191806
170g białka to stanowczo za dużo. Dopóki nie zajrzy ktoś bardziej doświadczony to bierz klasyczny rozkład BTW % 30/30/40 na 2000-1900kcal.
Carbo od razu odstaw to czysty cukier, lepiej zjedz normalny posiłek. Pokaż plan treningowy jakim ćwiczysz i obciążenia. Wheya też lepiej odstaw. Dobrze by było byś na początku nauczyła się czerpać składniki odżywcze z normalnego jedzenia. Warzyw poza korzeniowymi, ziemniakami i kukurydzą nie wliczaj i jedz na zdrowie poza bilansem

"pod tym niechcianym tłuszczem niekoniecznie ukrywa się nasz ideał urody" Obliques
Don’t be a follower. Be a leader even if for a while you are only leading your shadow.
DT -> https://www.sfd.pl/DT_Arphiel-t1191724.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 20 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 706
Dziękuję bardzo za odpowiedź :) Też mi sie tak wydawało,ale nie wiedziałam skąd wziąść i znalazłam taką rozpiskę. Tak też zrobię.
Wywalam carbo tak więc, a co do ćwiczeń robiłam trening dzielony, jutro spiszę na siłowni dokladnie jakie obciążenia podnosiłam i co jak się dokładnie nazywa :)

A od jutra chcę zacząć. Tak na poważnie już TRENING NR 1 by Obliques z 'Odchudznia łopatologicznego' :)

Zmieniony przez - fit23 w dniu 2014-02-16 19:45:24
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11144 Napisanych postów 51507 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Fantastyczny gen

Gdybyś spięła tą małą dupkę, mogłabyś dość szybko formę pod jakieś zawody zrobić. Ale spiąć, to znaczy spiąć i nie popuścić. Bo jak popuścisz - jesteś tym przegranym
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 20 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 706
Dziękuję serdecznie za odpowiedź i to jaką miłą, jestem w pozytywnym szoku ;) Długo zwlekałam aby sie ujawnić, a zawody ulala po cichu marzy mi się,no ale gdzie taka klucha ;) Jeśli jednak mówisz na poważnie, to spinam ten tyłek i baardzo chciałabym wykorzystać Waszą wiedzę! Czy ten rozkład o ktorym napisała Arphiel 30/30/40 na 1900kcal + trening nr 1 Obliques mógłby być na początku w moim przypadku? Wcześniej o malo tych węgli jadłam..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11144 Napisanych postów 51507 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jest ok.
Jednak jeśli naprawdę chciałabyś zrobić sobie przymiarkę do sylwetki semi-pro, sugerowałabym Ci sesję treningową z jednym z naszych trenerów. Jaka technika ćwiczeń - takie efekty. Niestety, z naszych doświadczen wynika, że tzw. trenerzy personalni na siłowniach nie powinni w ogóle czegokolwiek uczyć innych ludzi
Skąd jesteś? Może w okolicy ktoś z naszych tam jest

Jeśli jednak nie da się, to wklejaj nam tutaj filmy z ćwiczeń, bo zdawać Ci się może, że ćwiczysz dobrze, ale niekoniecznie tak musi być
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 20 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 706
Rozumiem :) Jestem z Torunia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 20 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 706
Dzisiejszy (1) trening wg Obliques. 'Odchudzanie łopatologiczne'
+ rozgrzewka rower 10 min
A. Przysiad ze sztanga na plecach -miałam obawy od samego początku że na bank będę źle to robiła,za mało tyłek wypinam i kolana wychodziły mi za linie stóp.Poprosiłam o pomoc trenera (wiem jaki macie stosunek -są różni), ale że nie było kogo to zasugerowal mi porobienie tych przysiadow przy ścianie/lustrze z samą sztangą.Na następnym treningu A będzie ze mną koleżanka i nagra mnie,spróbuję wziaść już z obciążeniem.
Tak czy inaczej zrobilam te 2x15 powt.
B1. wyciskanie sztangi skos góra 10kgx15, 12,5 kg - spokojnie pierwsza seria mogła być ciężejsza,podeszłam asekuracyjnie
B2. przyciąganie drążka dolnego siedząc do brzucha 18kgx15,25kgx10-tu z kolej zbyt duża pewność siebie,nie dałam rady zrobić tych 15
C1. prostowanie nóg w siedzeniu - te moje cienkie kolana... 11kgx15,11kgx15 (wcześniej np robiłam 4 serie po 15)
C2. wznosy tułowia z opadu- bardzo lubie to ćwiczenie,robiłam je wcześniej często, tak jak w rozpisce 2x15 - wzięłam sobie obciążenie w ręce trzymając przy klatce 10kg - dobrze tak?
D. plank - 1:20.... jednak myślę,że technika jak najbardziej dobra (tyle dobrego)

+ aeroby na bieżni 20minut,wznos 10,5%,tempo 6,5,spalone kcal 240

Zdaję sobie sprawę z małych obciążeń,jednakże to pierwszy dzień,uczę się dopiero co i jak.. Chociaż zmęczyłam się o wiele mniej niż jak robiłam ten "mój dzielony", chociaż po bieżni miałam dość
Jutro wg rozpiski dzień wolny od treningu siłowego a zamiast tego HIIT. Czy tym HIITem może być 20 minut na bieżni,co minutę przerwa by na minutę zrobić trening z gumą?Taki trening jest prowadzony w Pure Fitness i taką też nazwę ma.Raz byłam i niezły wycisk.
Jeśli nie to co w takim razie ?
+ mam pytanie czy we wtorki raz na tydz moglby być późniejszy basen?Bardzo mi zależy,lubię pływać :)

Zaraz jak ułożę wstawię miskę na jutro (ciężko mi idzie jedzenie takich ilości ale jak tak trzeba to trzeba )
a i filmiki postaram się wstawić z kolejnego treningu,tj w środę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
Nie możesz nazywać HIITem każdy trening interwałowy, mało kto potrafi hita zrobić a każdy potrafi trening interwałowy. Do HIITa trzeba po prostu zdobyć odpowiednią formę i wytrzymałość
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Następny temat

Raczkowanie w świecie fitnessu

Wiecej