SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

fBw wg Arnolda Schwarzeneggera ocena

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 8064

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

mężczyzna

Wiek

17

Waga

68

Wzrost

171

Cel treningowy

masa

Staż treningowy na siłowni

6 miesięcy

Uprawiane inne sporty

brat

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

full

Dieta

jest

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

brak

Zażywane suplementy

monoydrat kreatyny Vitalmax

Ostatnio przerabiany plan

split partia 2x na tydzień

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

wyciskanie poziomo max 64kg
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 54 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 481
Witam, ściąłem plan Arniego z tego tematu: https://www.sfd.pl/SUPER_MASA,_SUPER_SIŁA_wg_Arnolda_Schwarzeneggera-t62866.html , proszę więc o ocenę, czy ilość serii jest odpowiednia? i jaka ilość powtórzeń będzie lepsza? 8-8-6 czy 8-6-6?
Ilość serii trochę duża ale myślę że się nie przetrenuję, mam dość szybką regenerację.

1.przysiad x3
2.wyciskanie poziomo x3
3.wyciskanie skos x3
4.podciąganie na drążku podchwytem x3
5.wiosło nachwytem x3
6.wyciskanie na barki z zza karku x3
7.uginanie przedramion ze sztangą z3
8.francuz x3
9.martwy ciąg x3
10.wspięcia na palce x3

Ostatnio przerabiany plan to split z partią 2x w tygodniu, przestałem już osiągać na nim efekty. FBW będzie więc teraz dobrym rozwiązaniem czy może lepszy będzie klasyczny split?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 7409 Wiek 52 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 39811
przeczytaj posty,w ktorych objasniony jest ten typ treningu-tam jest wszystko.

czytaj to,co ponizej,zebys czasem nie zabladzil w swoich poszukiwaniach:

plany skrocone:(5x5)
https://www.sfd.pl/Split_Masa_3x_w_tygodniu-t785989.html  (stronglifts)

https://www.sfd.pl/Staz_1_rok/pierwszy_powazny_split,_PROBLEM_:_-t467038-s2.html  (Starting Strength)

Zmieniony przez - traktor71 w dniu 2012-03-31 00:25:36

"live and die in the squat rack"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 490 Wiek 36 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 8294
jesteś początkujący a chcesz się brać za plan kulturysty :)

dobrze, że się skłaniasz ku FBW, ale zdecydowanie lepsze będzie dla Ciebie podstawowe FBW- im prostsze tym lepsze.

znajdziesz takowe tu

https://www.sfd.pl/FBW_Masa,_ocena,_poprawa-t731298-s2.html

posty traktora
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 147326
dandx1994

obciążenie robocze w podstawowych ćwiczeniach

przysiad - ?
martwy - ?
wyciskanie - ?

Ostatnio przerabiany plan: split partia 2x na tydzień

trenowałeś na dzielonym nie działa , nie idziesz do przodu , że chcesz przejść na FBW ?

szczerze

1. jak u ciebie z jedzeniem
2. jak u ciebie z snem , wypoczynkiem
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 54 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 481
@Tomasz1405

obciążenie robocze:
klatka: 45
przysiad: 65
martwy: 65

split wyszedł mi dosyć dobrze, robiłem przez niecałe 2 miesiące, przez pierwszy miesiąc przybrałem 2 kg, w połowie drugiego miesiąca po dorzuceniu kreatyny miałem kolejne 2kg, więc myślę że nie było źle. Ale teraz czuję żę postępy się zatrzymały więc postanawiam zmienić na fbw. To FBW jest dosyć ciężkie ale będę na nim na kreatynie więc myślę że nie będzie źle. Dodatkowo na początku, gdy zaczynałem ćwiczyć, ćwiczyłem na takim poukładanym na pałe planem. Ilościowo było to takie jakby FBW + ACT jednocześnie. Mimo to miałem dobre efekty i nie przetrenowałem się. Następnie ułożyłem sobie lżejsze FBW i efekty były już mniejsze. Myślę więc że ten plan powinien być ok i nie powinienem się przetrenować.

1. Jeżeli chodzi o moje jedzenie to mam ułożoną dietę z dosyć dużą nadwyżką kcal i trzymam się jej. Jeśli chcesz to mogę ci ją wstawić ;)
2. Ze snem u mnie nie jest już tak dobrze, ale staram się to poprawić.

Tomasz1405, więc twoim zdaniem ten trening będzie dla mnie dobry czy może coś lżejszego? I jeżeli będę miał ćwiczyć tym- to jaki zakres powtórzeń? 8-8-6 czy 8-6-6?

Z góry dzięki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 147326
dandx1994

człowieku zacznij od początku kreatyna , przeciesz ty nawet nie wystartowałeś , marnujesz towar , pieniądze i prąd . tyle .

zacznij trenować i przyłóż się do tego albo daruj sobie taki rodzaj aktywności fizycznej .

po raz 100 .

1. systematyka
2. sukcesywne zwiekszanie ciezaru
3. jedzenie - podstawa
4. sen

tyle . żadnych kreatyn , bo ty masz pewnie braki kreatyny w własnym zapasie naturalnym i to spore .

w czym masz problem ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 54 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 481
Tomasz1405

Stwierdziłem że te 6 miesięcy ćwiczeń wystarczą i zacząłem cykl, teraz nie będę go przerywał. Może ty masz kilka lat stażu więc dla takie ciebie te 6 miesięcy to nic, ale dla kogoś kto zaczyna, przykłada się do treningów i ćwiczy od początku z dietą, to jednak nie jest już takie nic. Ja nie jestem początkującym który nie ma pojęcia co robi, staram się ciągle powiększać swoją wiedzę. Uwierz mi, nie jeden początkujący z 6 miesięcznym stażem ma większą wiedzę od takiego niby "średnio zaawansowanego" który ma 2 lata stażu, a staż ten polega jedynie na przerzucaniu żelaza, 0 wiedzy. Wiem z mojego jakże wielkiego "kulturystycznego doświadczenia"


A jeśli chodzi o plan to zastanawiałem się nad 5x5 traktora, jednak skupia się on głównie na nogach i plecach (czyli w sumie na tym co powinien) jednak myślę że za mało trenuje się w nim ramiona, na których mi zależy (mam je stanowczo za małe w stosunku do klatki).
Ramiona ciężko mi idą, muszę je dosyć mocno pobudzić aby rosły, myślę że mam tak genetycznie. Np gdy zaczynałem miałem większą klatkę od ramion i cały czas tak jakoś mam że klatka łatwiej mi rośnie. Myślę że to genetyczne.

Jeżeli więc zostałbym przy tym planie który podałem, to co muszę w nim zmienić? Myślę że nie ćwiczyłbym martwego ciągu i przysiadów na jednym treningu, robiłbym na zmianę. Może jeszcze uciąłbym po jednej serii z wyciskania na skosie i wioseł. Co jeszcze radziłbyś zmienić?

Po moich proponowanych zmianach plan wyglądałby tak:
1.przysiad/martwy ciąg x3
2.wyciskanie poziomo x3
3.wyciskanie skos x2
4.podciąganie na drążku podchwytem x3
5.wiosło nachwytem x2
6.wyciskanie na barki z zza karku x3
7.uginanie przedramion ze sztangą x3
8.francuz x3
+łydki i brzuch
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 54 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 481
Wiem że dużo wciąż tych serii, ale jestem ekto więc nie boję się za bardzo przetrenowania
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 7409 Wiek 52 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 39811

"live and die in the squat rack"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 280 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 5646
fail. Chłopaku wyciągnij wnioski z tego co mówią ci ludzie obeznani z tematem a nie pseudo kulturysci z siłowni. Przysiad i mc 65? Ja jak zaczynam kogos nowego trenować to mu zakładam przy maksie 50-60kg bo inaczej ciężaru nie czuć. Zacznij zwiększać obciążenie - wtedy mów o przyroście.

On steroids:
There are no shortcuts. The fact that a shortcut is important to you means that you are a pussy. M. Rippetoe
Definicja treningów:
http://startingstrength.wikia.com/wiki/Starting_Strength_Wiki

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 147326
nie wiem co napisać " ręce opadają "

powiem tak przychodzisz po pomoc , to odrzuć swoje przekonania , które sam w głowie stworzyłeś i zacznij korzystać "

ja przepraszam ale ja nie wiem jak ci pomóc
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 54 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 481
No dobra, więc jeszcze pozmieniam. Tak może być?

A:
przysiad
klatka poziomo
drążek
wyciskanie na barki
uginanie ramion ze sztangą
francus

B:
martwy ciąg
klatka skos
wiosło
wyciskanie na barki
uginanie ramion ze sztangą
francus

+łydki i brzuch

Rozdzieliłem na a i b. Francuskie i uginanie ze sztangą może bym zrobił tak po 2 serie, na dobicie tricepsa i bicepsa. Może być ten plan czy jeszcze zmienić? Proszę o pomoc tomasz, zejdę już ze swoich przekonań i się dostosuję

Sau:
Wg ciebie to, że robie mc i przysiady 65kg oznacza że stoję ciągle w miejscu i nie dokładam ciężaru? Po prostu jestem cienki siłowo, a ciężar i tak zwiększałem od początku. Aktualnie serie z 6 powtórzeniami bede robił na 80kg. Mam 17 lat, ile mam zakładać? 200kg? Nie wiem czy dobrze cie zrozumiałem, ty początkującym zakładasz na 1 powtórrzenie max 60kg? Ja to 65kg, które podałem to robiłem na 10 powtórzeń (ciężar roboczy) a nie jako ciężar maksymalny.


Tomasz, Proszę oceń ten plan
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening FBW do oceny

Następny temat

Uda - rozbudowac miesnie, przybrac na masie, jak?

Wiecej