SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

dziura w klacie (krzywy kręgosłup)

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1941

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 29
Witam. Jestem nowym użytkownikiem na forum lat 21, mam krzywy kręgosłup w odcinku lędźwiowym i klatki piersiowej, ćwiczę dopiero 11 miesięcy i zauważyłem problem. Mianowicie przy prawym mięśniu górnej części klatki jest dziura, lewy mięsień kształtuję sie prawidłowo jest on on równy na całej długości od obojczyka w dół zaś prawy ma lukę dość sporą. Myślę że jest to spowodowane że prawa łopatka odstaje i gdy leże na ławce nie leże całkowicie płasko przy czym bark schodzi mi nieco w dól i nie czuje spięci mięśnia prawego podczas ćwiczeń. Jest tak zarówno ja ćwiczę z sztanga jak i hantlami. To samo jest z barkiem prawym (naramiennymi) i mięśniem czworobocznym. Prosił bym o jakaś sugestie co do ćwiczeń, cokolwiek by temu jakoś zaradzić.

Płeć: Mężczyzna

Wiek: 21

Waga: 87

Wzrost: 188

Cel treningowy: masa

Staż treningowy na słowni: 11 miesięcy

Uprawiane inne sporty: brak

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki): ławka+ stojaki,prasa do nóg,modlitewnik, sztanga, hantelki drążek do podciągania

Dieta: brak

Przeciwskaznania medyczne: ?

Zażywane suplementy: wpc 80 łowickie
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
Do lekarza po ćwiczenia rehabilitacyjne idź i zapytaj jakich ćwiczeń masz na siłowni unikać bo pogłębisz wade.

https://www.sfd.pl/ZESTAW_ĆWICZEŃ_KOREKCYJNYCH_/Skoliozy,_lordozy_i_inne..._/-t533731.html

Tutaj też możesz poczytać.

Wyzyta u dobrego lekarza/fizioterapeuty wskazana.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 29
Hmmm.... Do lekarza myślę że z tym to już jest za późno. Kręgosłupa już się raczej nie da wyprostować. Wiem że mam unikać martwych ciągów i przysiadów z sztangą. Ale może jakaś rada jak wypełnić braki w nierówno rozwijających się mięśniach. A apropo lekarzy to oni się tak wielce znają że tylko 1na10 konkretnie ci stwierdzi diagnoze i zaleci odpowiednie środki do stosowania.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
To nie myśl tak tylko idź do lekarza a najlepiej dobrego fizoterapeuty/rehabilitanta. Jeśli nawet jest za późno to przynajmniej będziesz wiedział jak jej nie pogłębiać.

Nikt więcej ci nie powie bo nikt nie wie co ci tak na prawde jest, jaką masz wade, jak bardzo poglębioną i mase innych rzeczy.

Wątpie takze, że tylko tych 2 ćwiczen masz unikać.

Zmieniony przez - Viren w dniu 2011-01-28 18:42:24
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening na rzeźbę do oceny/poprawy

Następny temat

Trening na mase priorytet :biceps

WHEY premium