SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

dziennik glodzilli

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2848

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Na wstępie dodam, że od jakiegoś czasu obserwuję forum. Rok temu miałam już podejście do diety, jednak poległam na polu walki. W poniedziałek miałam okazję wziąć udział w pseudokonsultacjach dietetycznych w jednym z klubów bardzo popularnej w Krakowie sieci i jak sobie przypomnę, czego się tam dowiedziałam, to aż włos jeży mi się na głowie. A mianowicie: "dieta 1600kcal (przy założeniach treningowych 3 razy siłowo + 2 razy aeroby) jest jak najbardziej zdrowa i spowoduje utratę 1-2 kg tygodniowo". Sama nie wiem, czy śmiać się, czy płakać...

Wiek : 25
Waga : 62-63
Wzrost :167
Obwód w biuście(1) : 90
Obwód pod biustem :80
Obwód talii w najwęższym miejscu (2):71
Obwód na wysokości pępka : 78
Obwód bioder (3): 95
Obwód uda w najszerszym miejscu: 55
Obwód łydki :35
W którym miejscu najszybciej tyjesz : ręce (najbardziej nie lubię "poduszek, które mi się robią koło pachy)
W którym miejscu najszybciej chudniesz : biust, brzuch
Uprawiany sport lub inne formy aktywności: swego czasu aerobik różnego rodzaju, od jakiegoś czasu staram się skupić na treningu siłowym - 3 razy w tygodniu + aeroby (basen, orbitrek)
Co lubisz jeść na śniadanie:kasze+orzechy+owoce+twaróg
Co lubisz jeść na obiad :mięso+makaron, ryba+ziemniaki
Co jako przekąskę : raczej nie jem przekąsek, czasem owoc, kawałek gorzkiej czekolady
Co jako deser : lubię domowe ciasta, ale potrafię z nich zrezygnować
Ograniczenia żywieniowe : brak
Stan zdrowia: dobry, chondromalacja pierwszego stopnia
czy regularnie miesiączkujesz: NIE
czy bierzesz tabletki hormonalne: NIE (brałam przez 1,5 roku po czym po odstawieniu nie wróciła mi miesiączka), przez ostatnie dwa cykle brałam leki na przywrócenie jej z przepisu lekarza, teraz chciałabym dać organizmowi czas na powrót do normy
czy przyjmujesz leki z przepisu lekarza:NIE
czy rodziłaś:NIE
Preferowane formy aktywności fizycznej: siłownia, basen, orbitrek
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : BRAK
Stosowane wcześniej diety : dieta 1700-1800kcal przez około rok, schudłam z około 68kg do 59kg, przypłacając to problemami hormonalnymi

Niezbyt dobrze znoszę diety wysokobiałkowe, dlatego żeby uporządkować miskę i nie doznać szoku postanowiłam przyjąć rozkład BTW 20%/30%/50% i kaloryczność 1900. Nie chciałabym odchudzać się przez najbliższe dwa miesiące, żeby w miarę możliwości uregulować swój cykl miesiączkowy. Takie są moje cele. Od nowego roku chciałabym bardziej przykręcić śrubę :D

Dodam, że pracuję (na dwie zmiany) i studiuję dziennie.

Zdjęcia dodam najprawdopodobniej w weekend, muszę poprosić chłopaka.

Rozpoczęłam również trening podstawowy dla Ladies.

trening A
1) Wznosy nóg z leżenia
2) Wspięcia na palce obunóż 2*5kg
3) Przysiady klasyczne z hantlami 2*5kg
4) wejście na ławkę z hantlami 2*5kg
5) wznosy z opadu (na piłce)
6) Pompki klasyczne max powtórzeń ok 10
7) Podciąganie obciążenia wzdłuż tułowia, oburącz 10kg
8) Pompki w podporze tyłem 10

Zrobiłam jedną serię z mniejszym obciążeniem, a potem dwie serie (2*15) z obciążeniem, które zaznaczyłam powyżej. Po treningu 20 min aerobów.



Zmieniony przez - glodzilla w dniu 2013-11-07 11:41:40
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Miska na dzisiaj

Ćwiczenia:
1 seria 15 powtórzeń (na rozgrzewkę), 2 serie po 10 ćwiczeń

1) plank max czas (przeniosłam na koniec)
2) Martwy ciąg ze sztangą 12kg, 15kg, 15kg
3) Wykroki z hantlami 2*5kg, 2*6kg, 2*6kg
4) biceps 4kg, 4kg, 4kg
5) przysiady 0kg, 15kg, 15kg
6) rozpiętki 2*4kg, 2*6kg, 2*6kg
7) podciąganie obciążenia wzdłuż tułowia, oburącz 12kg, 15kg, 15kg
8) uginanie przedramion (biceps)2*3,6kg
9) wyciskanie zza głowy (triceps) 5kg

Znów zapomniałam swojej kartki z rozpiską. Shame on me :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Poniżej wklejam jadłospis z dzisiejszego dnia

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 638 Wiek 12 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 8377
jana homo brzmi intrygująco :D ten ser zółty tak srednio jako źródło białka, przetopiony i niespecjalnie zdrowy, wywal. Lepiej wybierać mięso, ryby, jaja, nabiał ale jak najmniej przetworzony, np tłusty ser idealnie jak samodzielnie zrobiony z mleka niepasteryzowanego:) Masło też najlepiej "prawdziwe", nie wiem, czy masło Ekstra to jest 100% masło, czy ma jakieś dodatki?

Kurczaka zamień na indyka, chyba ze kurak domowy

Zmieniony przez - bubumysz w dniu 2013-11-07 15:40:43
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 207 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 13758
glodzilla

W którym miejscu najszybciej tyjesz : ręce (najbardziej nie lubię "poduszek, które mi się robią koło pachy)


Nie dodałas swojego zdjęcia, więc nie jestem na 100% pewna, czy akurat to i Ciebie dotyczy, ale te poduszki koło pach często się robia ze źle dobranego biustonosza. Tez kiedyś miałam, wraz ze zmianą rozmiaru z czasem same się zlikwidowały.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 567 Wiek 38 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 14713
też je mam(widać nawet na fotkach), w dobrze dobranym staniku poduszeczki znikają

http://www.sfd.pl/Redukcja_DT/beferfect!-t977187.html#post1
Nie módlcie się o łatwe życie. Módlcie się, żebyście byli silniejszymi ludźmi.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dzięki Dziewczyny za odpowiedź. To cieszy, że ktoś zagląda.

Do bubumysz: Chodzi mi o takie normalne prawdziwe masło 82% tłuszczu bodajże. A jana homo to mój skrót od serek homogenizowany firmy jana :)

Do emilys: zdjęcie dodam w weekend, muszę chłopaka poprosić

Co do stanika, to pewnie macie rację, przydałby się jakiś lepszy. Musze poszukać jakiejś fajnej brafitterki w Krakowie.

Zamiast kurczaka kupiłam indyka.

Trening na dziś: aeroby 45 min ( w tym pseudointerwały 10* 1 min).

Piszę pseudo, bo robiłam je na jakieś 60-70% swoich możliwości i raczej dla urozmaicenia treningu na orbitreku. Wciąż boję się o kolana. W tamtym roku tak mnie bolały, ze przez cały luty byłam wyłączona z wszelkich ćwiczeń.

Zmieniony przez - glodzilla w dniu 2013-11-07 19:22:30
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 47 Napisanych postów 4694 Wiek 31 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 53264
"Co do stanika, to pewnie macie rację, przydałby się jakiś lepszy. Musze poszukać jakiejś fajnej brafitterki w Krakowie. " - jeśli znajdziesz, daj znać koniecznie. powodzenia!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Miska na jutro. Nie zabijcie mnie tylko za te pierogi :) Chłopak mnie uraczył. Wpasowałam je w bilans, mam nadzieję, że będzie ok. Kolejność posiłków przypadkowa.

Mam również pytanie na temat miodu. W jednym z dzienników redukującej się Ladies widziałam dodatek około 10g miodu do śniadania.

Jutro również po pracy trening B dla początkującej Lady.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 638 Wiek 12 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 8377
no to jan homo wylatuje, niestety, jak pisałam - tylko prawdziwy twaróg:) mleko zagęszczone też pa pa! Musisz dojść do ładu z miską i nauczyć się jeść zdrowe , nieprzetworzone produkty, zajrzyj jeszcze raz do Co jedzą Ladies i zrób czystkę:) Miód możesz czasem zjeść, ale chwilowo skup się na ułożeniu jadłospisu opartego o zdrowe źródła białka, bo to kuleje najbardziej. Węglowodany wybieraj złożone, rodzynki do jakiejś mieszanki na śniadanie są ok, ale nie jako samodzielny fragment posiłku. czekamy na fotki:D

Zmieniony przez - bubumysz w dniu 2013-11-08 08:55:33
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 3448 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 31332
Alektra, glodzilla - w Krakowie polecam brafitting w Onlyher wyguglajcie sobie adres
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dzięki aineko. Wybiorę się pod koniec miesiąca :)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

ziellona - DT

Następny temat

Kama-cel, być mniejszą na 35 urodziny

Wiecej