SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

dziennik 15-letniej nowicjuszki

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2631

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez Remik7 z działu Dzienniki Juniorów.
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam, nie wiem czy to ta ankieta, którą trzeba uzupełnić ale wzięłam ją z działu "junior" więc chyba tak
ANKIETA
Zdjęcie sylwetki (mile widziane): na razie nie mam
Wiek : 15
Waga : 60
Wzrost : 170
Staż treningowy:: jestem w klasie sportowej i gram w piłkę ręczną od października, wcześniej ćwiczyłam trochę w domu sama zazwyczaj z laptopem, trochę biegałam, jak miałam 8 lat to w nożną, więc z aktywnością fizyczną zawsze coś tam miałam wspólnego... Od października jak zaczęłam grać w ręczną ćwiczyłam też trochę sama treningiem obwodowym ( przysiady, pompki, wykroki, pompki na poręczach, wyciskanie nóg, brzuch zazwyczaj te ABS na internecie, nadal uczę się podciągać mam gumę i ona mi pomaga bo nie jestem sama w stanie)
Obwód pasa: muszę się pomierzyć, nie mierzyłam się jeszcze:C
Obwód klaty:
Obwód uda:
Uprawiany sport lub inne formy aktywności (jak często): piłka ręczna, klasa sportowa codziennie po 2h wf-u
Ograniczenia żywieniowe(uczulenia, choroby) : nie
Stan zdrowia: dobry
Preferowane formy aktywności fizycznej:
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : nic
Stosowane wcześniej diety/rozklad b/w/t: wcześniej +2500 kcal niby robiłam "mase" na tych treningach z małymi obciążeniami ale też trochę tłuszczu przybyło,a trochę mi to przeszkadza więc niedługo chcę zrobić mini redukcję:D
Wrażliwość na stymulanty:
Możliwosci finansowe:
Cel/problem/opis: poprawa siły mięśniowej, budowa masy do około marca, potem redukcja
Mój trening wygląda tak:
przysiady z butlą 5 kg [25]
pompki [8-10]
unoszenie bioder na piłce [20]
pompki w podporze tyłem [18]
podciągnięcia z gumą [7-9]
wykroki z 5 kg [20]
zestaw na brzuch [około 4 minut trwa jedna rudna]
wznosy na palce z butla i hantlami razem 9 kg [30]
marsz na przedramionach [12]
burpee [przez 30 s tyle ile dam radę] x2
i na trzeci obwód robię już bez brzucha i marszu na przedramionach [przynajmniej wczoraj, bo wczoraj mialam swoj pierwszy trening i nie dalam rady]
2x w tygodniu mam treningi na hali i w sumie to zalezy najczesciej są to interwały ale też gramy po prostu, rzuty,zabawy, różne ćwiczenia, atak, na obronie itp.
i codziennie mam po 2 wfy ale nie są one bardzo wykańczające zazwyczaj po prostu w coś gramy, dużo biegamy czasami, więc jak jestem zmęczona bardzo i czuję, że nie dam rady to nie ćwiczę, ale na razie tylko raz tak było
dieta
mniej więcej tak jak na zdjęciu, zależy o której mam trening, jak mam w klubie o 18 to zamieniam to najpierw jem obiad potem przedtreningowy i potem potreningowy jak trenuje w domu sama to jak wracam o 15:30 to jem przedtreningowy chwile sie ucze i o 16:30 około trenuje potem potreninogowy i moja kolacja to obiad:D zazwyczaj trzymam się ~2400 kcal w dni nietreningowe około 2000
I nie wiem czy cos jeszcze mam tu napisac, jestem troche blada i nie rozgarniam trochę tych dzienników, mam tu pisać co każdy trening zapisywać wszystko?

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jestem już po zawodach, dzisiaj rano noga nic nie bolała, pomimo tego, że wczoraj bolała znowu jak na początku. Podczas biegania dzisiaj na zawodach dosłownie jej prawie nie odczuwałam, teraz jak chodzę i biegam boli jedynie trochę. Nie wiem co się z nią dzieję, nie wymyślam, nie mam ku temu powodów, bardzo chcę wrócić do treningów jak najszybciej, a w piątek idę na USG do ortopedy i dowiem się czy na pewno jest to naciągnięcie/naderwanie w co już wątpię, bo nie bolało by tak lekko i nagle przez noc by się "zregenerowało" Wczoraj dużo lodu przykładałam na zmianę z gorącymi okładami, zero ruchu i w sumie to od razu lepiej, więc może po prostu zero ruchu przez kilka dni, odpoczynku i odpowiedniej diety? Wydaje mi się, że za dużo biegania, a mięsień przywodziciel przy bieganiu pracuje, a przyznam się przywodzicieli nigdy nie rozciągałam odkąd trenuję, a już całkiem sporo czasu trenuję intensywnie. Prawa noga jest silniejsza od lewej więc mocniej pracuje no i może kwestia zaniedbania go i dlatego boli? Zawsze tylko dwugłowe, czworogłowe rozciągałam jeśli chodzi o mięśnie ud. No i mam tego efekt, a ostatnie parę tygodni naprawdę mogłam się "zajechać". Mam nauczkę, następnym razem będę dbać o wszystkie mięśnie i nie biegać/skakać jak boli. Nie męczę już Pana, dziękuje bardzo za pomoc i wszystkie wskazówki:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 736 Napisanych postów 9812 Wiek 22 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 328492
Kolejna dziewczyna w dziale, powodzenia! Z chęcią będę śledzić

Po to generalnie jest dziennik. Ktoś może poradzić, śledzisz progres itp. Czekamy na zdjęcia sylwetki


Zmieniony przez - julcziik w dniu 2017-01-25 20:11:57
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Juz mniej więcej ogarnelam, dziękuje bardzo :) zdjęcia postaram sie jak najszybciej zrobić i sie pomierzyc
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Powodzenia

Jakbyś potrzebowała pomocy czy to w kwestiach technicznych czy merytorycznych to pisz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Musze ulozyc plan od nowa, poniewaz teraz iz jestesmy juz "juniorkami mlodszymi" to mamy nowego trenera i 3 treningi na osirze... Dopiero dziś się o tym dowiedziałam, więc tak:
poniedziałek:trening na osirze
wtorek: trening obwodowy
środa: trening na osirze [ogólnorozwojowy, siła, wzmacnianie stawów itp]
czwartek: rozciąganie + gimnastyka
piątek: trening na osirze
sobota: na razie rest, a po jakimś czasie dodam trening stabilizacyjny albo obwodowy znowu
nd:rest
No i tak mniej więcej to wygląda teraz... chyba nie jest źle.. a dieta trochę się zmienia, bo treningi mam wcześniej, ale to potem napiszę:)
A jutro/pojutrze dodam zdjęcia


Zmieniony przez - wester13 w dniu 2017-01-26 21:50:32
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Sporo wychodzi tych treningów + do tego jeszcze sama ręczna ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Te treningi na osirze to właśnie ta ręczna, w sumie 4 treningi w tygodniu na razie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
No to wtedy jest nie jest już za dużo i wygląda optymalnie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
witam znowu! dzisiaj się pomierzyłam i stwierdziłam, że po świętach i ogółem przez zaniedbanie w zimę, przybyło mi za dużo i jednak zamiast w marcu zacznę już redukować... Ja wiem, że w moim wieku to niewskazane, zwłaszcza, że mam tyle treningów, ale trochę za dużo tkanki tłuszczowej mam wrażenie, "że mnie spowalnia" i ogółem źle się czuję, więc lepiej dla mojej psychiki i samopoczucia chciałabym zredukować około 3 kg, nie mam pojęcia ile mi to zajmie, mam nadzieję, że uda się w miesiąc, ale to zależy od mojego organizmu. Czy te treningi byłyby odpowiednie? Mam zwiększać ciężar? Trenować tak jak jest i poczekać z powrotem do masy i wtedy zacząć zwiększać objętość? Moje zapotrzebowanie to około ~2400 według kalkulatora, ale wydaję mi się że to trochę za dużo, więc zacznę chyba od ~2000 i tak przez około tydzień dwa, sprawdzę wagę i jak coś to odejmę z -100, -200 około, o ile 1800 to nie za mało dla mnie, w końcu jestem nastolatką i u mnie to trochę inaczej wygląda...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Albo mam jeszcze inny pomysł ale to już nie wiem czy to nie totalne zamieszanie, w dni kiedy mam treningi interwałowe, że interwały itp to mogę robić redukcję a w dni kiedy ćwiczę w domu to mogę robić masę i tak na zmianę.. Nie wiem czy tak można, ale to chyba by mi najbardziej odpowiadało, bo gubię się w tym, że trening siłowy na redukcję to że nie można zwiększać ciężarów że się słabnie itp...i ze trzeba duze ciezary tylko, a ja jeszcze przeciez nie cwicze z duzymi ciezarami tylko przygotowuje sie do nich z malymi, czy takie cos by bylo okej? i tak sie da?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Trening zostaw ten co masz , kalorie daj w okolicy 0 , dieta czysto i interwał jeśli to podlanie po świąteczne to powinno wystarczyć jak nie lekko się odejmie
1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Z domu na siłownię

Następny temat

Czas między przyjęciem białka?

Wiecej