SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

duze ilosci kawy

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4404

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 411 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 9368
Mam 17 lat i pije duze ilosci kawy...szczerze to jestem uzaleznionaod niej ostatniomoj rekord to 4 kubki rozpuszczalnej +troche mleka. Zawsze rano , po szkole , przed silownia i jeszcze pozniej bo zawsze mam ochote
I chcialam sie dowiedziec czy wmoi m wieku jest to bardzo szkodliwe? i jak sie tego oduczyc... jakos sobienie wyobrazam zeby normalnie funkcjonowac bez kawy... a do tego pije malo wody...;/ a wiem ze jak sie pije kawe to trzeva zawsze do tego pic szklanke wody , bo kawa odwadnia.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 1314 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 30947
Ja też pije dużo kawy.
Rocznikowo mam 18 lat a pije gdzieś 2-3 kubki dziennie czasem 4 nawet.
Fakt że jeśli nie masz problemów z ciśnieniem to nie widze problemów chociaż wiadomo że co za dużo to niezdrowo.

Co do jej działania to wypłukuje magnez i jeszcze jakieś witaminy dokładnie nie pamiętam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 107 Wiek 31 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 6920
Szkodliwe jest tak samo dla kazdego

- wywołuje niepokój, rozkojarzenie myślowe
- bywa przyczyną arytmii
- może wywoływać bezsenność
- powoduje zaburzenia przewodu pokarmowego, bo prowokuje nadmierne wydzielanie kwasów żołądkowych, a szczególnie solnego (co przy wrzodach żołądka jest niebezpieczne), przyspiesza skurcze jelit, dlatego może wywołać biegunkę
- zaburza regulację ciśnienia krwi
- powoduje ubytek magnezu i wapnia w organizmie (uważa się nawet, że może sprzyjać rozwojowi osteoporozy)

rady dla kawosza

Wybieraj kawę parzoną przy użyciu filtra, bo zatrzymuje on większość niepożądanych substancji. Najbardziej szkodliwa jest kawa zalewana wrzątkiem w filiżance, bo zawiera najwięcej drażniących garbników.

Nie pij więcej niż dwie filiżanki kawy dziennie, jeśli masz bardzo wysokie lub bardzo niskie ciśnienie. Bywa, że nadużywanie kawy powoduje zbytnie pobudzenie lub senność.

Gdy cierpisz na choroby przewodu pokarmowego, ale nie możesz powstrzymać się od picia kawy, wybieraj mieszanki niedrażniące, bez garbników (informację znajdziesz na opakowaniu), które nie nasilają takich dolegliwości, jak wzdęcia, zgaga czy ból.

Ogranicz spożywanie kawy, jeśli jesteś w ciąży. W ogóle z niej zrezygnuj, kiedy karmisz piersią - w twoim mleku będzie kofeina.

Nie dawaj kawy dzieciom - to silna używka.

źródło:http://www.aktywneodchudzanie.com.pl

Zmieniony przez - grzbig w dniu 2007-02-20 16:25:59
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 49 Napisanych postów 5770 Wiek 43 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 42384
zapraszam speców od zdrowia tu :

https://www.sfd.pl/kawa_a_odchudzanie-t317894.html 
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Odstajace lopatki - korekta

Następny temat

KRĘGOSŁUP?PROSZE O POMOC

WHEY premium