SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

dosc nietypowy problem

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1124

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 38
witam,
Moj problem polega na tym, ze mam problem z utrzymaniem wagi.
w tej chwili mam 21 lat, waze 90 kg, mam 187 cm wzrostu, jestem dosc dobrze zbudowany jesli chodzi o miesnie, ale mam bardzo otluszczony brzuch.
3 lata temu zdiagnozowano u mnie guza przysadki mozgowej - pogarsza on premiane materii, to raz
jakies 2 lata temu wysiadlo mi prawe kolano, zakaz obciazania go, jakichkolwiek sportow ktore wymagaja uzycia nog. (dluga historia), to drugie.

biegajac kiedys udawalo mi sie byc w swietnej formie i utrzymywac dobra wage, jedzac malo i biegajac min. 6 km dziennie, codziennie, jednak juz nie moge, tak jak pisalem wczesniej.

W tej chwili staram sie trzymac tego, aby nie jesc weglowodanow po poludniu itd, kolacja to twarozek, tunczyk etc.

cwicze mniej wiecej 2 razy w tygodniu gorne partie ciala, nie powiem, miesnie rosna, ale nie moge zgubic zbednych kilogramow,

rok temu schudlem do 84 kg i wygladalem dosc dobrze, ale wiazalo sie to z treningiem 4x w tygodniu i bardzo mala iloscia jedzenia,
jednak studiuje, dojezdzam na studia 40 km i nie moge sobie pozwolic na ciagle trenowanie.

dlatego zwracam sie do Was, forumowicze, moze Wy mi cos pomozecie? bo ja jestem juz poprostu zmeczony, fizycznie i psychicznie.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
jeździsz na wózku inwalidzkim?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 38
nie, nie jezdze, ale nie moge biegac, plywac, jezdzic na rowerze... ani obciazac nog w zaden inny sposob
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
ale chodzisz? Nordic walking moze byc? Przydla by sie jakas forma aero.
a zalecenia sa na cale zycie, konsultowales je z lekarzem sportowym?
ile w ogole masz czasu na trenin, ile razy w tygodniu?
A dieta jaka teraz masz, podaj swoj jadlospis i rozklad skaldnikow jak sie orientujesz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 38
NIeraz musze podbiec na trawmaj/autobus i to juz bywa problematyczne, nie wolno mi w zaden sposob obciazac nogi, zero.
Wczoraj kolega podliczyl mi dzienna dawke kalorii i wyszlo mu 1700.
na cwiczenia moge sobie pozwolic 2x w tygodniu.

moj jadlospis wyglada mniej wiecej tak:
sniadanie:
- 3 - 4 kromki chleba, ale nigdy bialego pieczywa nie jem, z np twarog, jajko, pasztet itp
obiad:
- piers z kurczaka 200- 250 g
- warzywa, rozne 300 - 400 g
kolacja:
twarozek, ok - 250g
w ciagu dnia ok 2 kaw, z 1 lyzeczka cukru
do wiekszosci posilkow kubek mleka

w miedzyczasie jakis owoc albo kanapka, wszystko uzaleznione jest moim rozkladem zajec na uczelni/ dorywcza praca na zlecenie (na komputerze)

Wiem ze moge sie glodzic i wtedy bede chudl, ale wiem, ze to glupota
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
1700 taak by przezyc gdy leżysz
POczytaj troche podwieszone bo wszytsko trzeba by od nowa tlumaczyc a czasu nie ma
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 38
wiem ze minelo troche czasu ale napisze jeszcze raz:
- mam powaznie uszkodzone kolano - zero ruchu na nie
- mam nowotwor przysadki mozgowej i zaburzenia, gigantyczne sklonnosci do tycia, co jest typowe w tym wypadku

dlatego sie pytam, co moze mi pomoc poza standardowymi metodami, jesli nic, rozumiem, poprostu pytam :P

Zmieniony przez - BooBooPL w dniu 2009-11-14 16:28:30
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
tylko z takimi problemami to lekarz musi prowadzic. My nic nie mozemy doradzic poza standartowymi metodami. Cudow w odchudzaniu nie ma jest tylko praca i probowanie co dziala.
Ja nadal uważam ze najrozsądniej jest zaczac od zera kalorycznego i obcinać co tydzień z wegli lub tluszczu, az zobaczysz efekt. 1700kcal to za mało. Praktycznie ona jest juz dla mężczyzny o twoich gabarytach "glodzenim sie" Za mala ilosc kalorii tez moze przyczyna problemów.
I znów powtórzę:
są linki podwieszone tam jak poczytasz to wszytsko jest, a to co dotyczy twojego zdrowia to juz jest poza naszymi kompetencjami.
https://www.sfd.pl/PODSTAWY_UKŁADANIA_DIETY.-t527693.html
https://www.sfd.pl/Zbiór_linków_działu_Odchudzanie-t418943.html 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 177 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1871
coś mi tu nie pasuje chodzisz a nie możesz pływać? przecież podczas pływania nie nadwyręzasz nóg a tak pozatym mozesz pływać tylko rękami co jest naprawde męczące a co za tym idzie pomaga
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pomocy 1

Następny temat

Pomocy !

WHEY premium