SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

dobra dieta, zero efektów tycia.

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1284

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 49 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 456
Witam,
po raz kolejny zakładam temat dotyczący diety na masę. Otóż już kiedyś zwracałem się do was o pomoc i uzyskałem kilka przydatnych informacji co zmienić, jak się odżywiać by w końcu przybrać na wadzę parę upragnionych kilogramów. Chętnie skorzystałem z rad i wprowadziłem je w życie jednak jak widać nadal mało skutecznie, bo waga stoi. Mam 173 cm wzrostu, ważę 71-72kg. Powiem szczerze, że liczyłem bilans, ograniczyłem węgle i starałem żywić się w jak najlepszy sposób.
Moja dzienna rozpiska żywieniowa:
Rano 7:00
Płatki owsiane 100g + 200ml mleka
3 jajka
10:30
100g makaronu pełnoziarnistego(na oko) + 150g kurczaka + full warzyw
13:00
150g chleba pełnoziarnistego( czasem dwie grahamki) + 150g makreli + full warzyw
16:00
100g ryżu brązowego + 200g kurczaka + full warzyw
19:00
ryż brązowy/ biały w zależności czy jestem po treningu czy nie + 150 g piersi + warzywa albo i nie jak jestem po treningu :)
22:00
200g twarogu + 2 łyżeczki oliwy ewentualnie plus maliny ale to chyba zbędne bo węglowodany na noc...?

Kurczaka smażę na oliwie więc już tłuszczów nie wpisywałem.
Tak to wygląda...
Proszę Was o pomoc, bo odżywiam się tak już prawie 2 miesiąc i spadł mi brzuch a waga nie idzie.
Co do mojej aktywności fizycznej to chodzę 3 razy w tygodniu na basen i 3 razy na siłownię. Moje zapotrzebowanie na kolorie jest chyba większe niż mi się wydaje...
Dodam, że kończę cykl na kreatynie i nic... cwiczę kupę lat ale to pierwsza przygoda z odżywkami i dietą.
P O M Ó Ż C I E i powiedziecie czy jeszcze bardziej mam się do tego przyłożyć by efekty przyszły...
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 49 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 456
zwiększyłem zapotrzebowanie na tłuszcze i wszystko nadal stoi w miejscu... co do orzechów to zacząłem od tego tygodnia, bo dopiero zdążyłem uzbierać :) i co teraz poradzicie Panowie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 80 Napisanych postów 9947 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 52544
Jakie jest Twoje zapotrzebowanie kaloryczne?

Podsumuj ta dietę b/t/w/kcal.

Poszukuję książki "Na początku był głód" M. Konarzewskiego, gdyby ktoś miał egzeplarz na sprzedaż - proszę o kontakt mailowy ;)

Jedna z bardziej przemądrzałych osób na forum.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 49 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 456
-białko 170g
- tłuszcz 77 g
- węglowodany 330g
- kalorie 2937 kcal
Powiem szczerze, że nie przywiązuje do tego bardzo wagi, bo nie mam kiedy to liczyć. Wiem, że jakbym zaczął to byłoby lepiej i później to była by już kwestia wprawy. Teraz pracuję 8-19, chodzę na siłownie lub basen, przychodzę do domu, gotuję, myję gary i idę spać.
Szkoda pieniędzy i czasu jak nie będzie efektów więc staram się rozwijać w tym temacie i coś polepszyć dlatego kolejny raz proszę o pomoc.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 80 Napisanych postów 9947 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 52544
Powiem szczerze, że nie przywiązuje do tego bardzo wagi, bo nie mam kiedy to liczyć.

To zacznij, bo bilans jest istotny. Skoro waga nie idzie w górę, dorzuć kcal w postaci np. tłuszczu i obserwuj.

Ewentualnie możesz spróbować ograniczyc nieco węglowodany na koszt tłuszczu.

Poszukuję książki "Na początku był głód" M. Konarzewskiego, gdyby ktoś miał egzeplarz na sprzedaż - proszę o kontakt mailowy ;)

Jedna z bardziej przemądrzałych osób na forum.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 49 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 456
mam dobrą przemianę materii i szybki metabolizm. Kolega co już drugi rok jest na diecie, akutalnie na redukcji zaproponował żebym jadł dużo, ale zdrowo skoro nie mogę przytyć... nie wiem sam co myśleć o jego radzie. Spróbuję z tymi tłuszczami i zobaczymy. Właśnie kończę serek wiejski i dodam dodatkową łyżkę oliwy od razu :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1997 Wiek 11 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 12712
hmm wygląda na to że sporo robisz/spalasz, więc żeby szło to trzeba oszacować ile spalasz albo zacząć siamać 4k kcal i zobaczysz co będzie się działo, łatwo to podbić orzechami do owsa i jedną banią oliwy do grahamki

jak wspomogłem to się daj sog ;)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 49 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 456
tylko powiedzcie kiedy mam to liczyć jak na tygodniu czasu zero. Na ogół kończę jedzenie o 23 jak przychodzę do domu i idę spać więc ciężko znaleźć jeszcze chwilę na wyliczenia. Ilę tych orzechów? Oczywiście mam wyliczyć... ajjjj
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 274 Napisanych postów 3367 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 18896
Nie zajmuj się w takim razie na liczenie, skoro nie masz już na to czasu .
Po prostu szam dużo zdrowego. Tyle, na ile masz ochotę - uwzględniając w tym składniki dobrej diety. Po prostu przestań głowić się nad tym ile dodać, ile czego itd. Jedz więcej, niż mogłoby Ci się wydawać, że możesz. Podżeraj przy przygotowaniach, obserwuj swój organizm. Po czasie przyjdą upragnione kg
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1997 Wiek 11 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 12712
jak się je ile ma ochotę ro raczej masy nie zrobi, orzechów sypnij 100g nie zaszkodzą, banie oliwy 20ml i zobaczysz czy drgło

jak wspomogłem to się daj sog ;)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 80 Napisanych postów 9947 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 52544
Faktycznie, wygospodarowanie 5 minut dziennie, to katorga. Do czego to doszlo, że ludzie nie mają czasu pomysleć.

Poszukuję książki "Na początku był głód" M. Konarzewskiego, gdyby ktoś miał egzeplarz na sprzedaż - proszę o kontakt mailowy ;)

Jedna z bardziej przemądrzałych osób na forum.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1013 Napisanych postów 5401 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 136804
skerx, zauważ że typ pracuje po 11 godz, po takiej zmianie i dodatkowym wysiłku w postaci siłki niektórzy nie daliby rady wstać przez tydz, a co dopiero mówić o sprzątaniu itp;) Po czymś takim człowiek marzy tylko o łóżku a nie o liczeniu kcal;) Rodzio, tak jak koledzy radzą: dowal tłuszczy. do śniadania wrzuć do owsianki z 3 łyżki stołowe wiórków kokosowych, do kanapek podjadaj po garści włoskich/migdałów, dorzuć do obiadów kielona oliwy itd. Jaką masz pracę? jeśli sporo spalasz w robocie, Twój bilans kcal powinien być jeszcze wyższy, a nie niecałe 3000 kcal. Ja bym na Twoim miejscu jadł jeszcze owoce w dzień (banany itdp), wiem wiem, fruktoza to zło wcielone;) ale jak masa nie idzie, dary natury na pewno nie zaszkodzą.

,,Ludzie chwytają za miecz, by ukoić rany na duszy, których doznali w przeszłości. I by umrzeć z uśmiechem na ustach".

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

dietka cud:) - do sprawdzenia

Następny temat

Dieta na rzezbe obliczanie

WHEY premium