SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

do ambroziaka - pytanie o "nowe" kreatyny

temat działu:

NUTRIFARM&OLIMP

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3192

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1496 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 5693
doszły mnie dziś słuchy :] ze metylizowany estr kreatyny daje nam czasteczke metanolu i ze ponoć to Ty o tym tu pisałeś i ze ( jak zrozumiałem ) dawka śmiertelna metanolu jest po spozyciu 200 g estru ... szukałem troszke wyszukiwarką ale nic mi nie znajdowało :[

powiem ze sprawa mnie męczy troszke bo mi bardzo nie pasuje idea przechodzenia rodnika metylowego w metanol ...

jak byś mugł to wyjaśnić ( mile widziana reakcja :P:P ) byłbym bardzo wdzieczny

Jezeli chcesz kąkretniejszą porade pisz do mnie na maila a ci pomoge :]

eXpert przemówił !!
@@ ego sum via et veritas et vita @@

główny zgredzik-mafia.suple.hardcor.pl

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
ambroziak Farmakolog
Ekspert
Szacuny 128 Napisanych postów 9767 Wiek 3 lata Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23574
Dla tego odradzamy stosowanie estru metylowego kreatyny, a proponujemy całkowicie bezpieczny ester etylowy!!!

S. Ambroziak

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 4429 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 32976
tej wypowiedzi szukales https://www.sfd.pl/temat178023/
jak nie to sorki - czekaj na wyjasnienia Slawka

Zmieniony przez - anar w dniu 2005-01-23 16:51:12
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1496 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 5693
hyba o tą wypowiedz hodziło tej osobie co mi o tym pisała na forum ,, ale tam jest zamało :] tzn nie wyjaśnia nikt jak to sie niby dzieje ...

dla mnie to jest poprostu troche nie logiczne aby sie rozkładało to do metanolu ...

przendzej grupa metylowa zostanie przeniesiona na jakiś aminokwas ,,, grupa metylowa czesto przewija sie przez nasz organizm i jakoś nie kończy na metanolu - nawet naturalna synteza kreatyny polega na metylizowaniu łańcuha :]

Jezeli chcesz kąkretniejszą porade pisz do mnie na maila a ci pomoge :]

eXpert przemówił !!
@@ ego sum via et veritas et vita @@

główny zgredzik-mafia.suple.hardcor.pl

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Fuckmaster ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 202 Napisanych postów 31902 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 94099
baku nie uznajesz "ch" ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 138 Napisanych postów 18684 Wiek 38 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 117415
przeciez nie dotyczy Cie problem metylizowanego estru kreatyny, bo nie jest on dostepny, chyba ze chodzi o teorie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 405 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 21707
W Cm2 jest metylowy ester
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1496 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 5693
uznaje naprzykład jak chcem coś zjeść :P

Jezeli chcesz kąkretniejszą porade pisz do mnie na maila a ci pomoge :]

eXpert przemówił !!
@@ ego sum via et veritas et vita @@

główny zgredzik-mafia.suple.hardcor.pl

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ambroziak Farmakolog
Ekspert
Szacuny 128 Napisanych postów 9767 Wiek 3 lata Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23574
Baku - mylisz pojęcia - w estrze metylowym kreatyny jest metanol, nie rodnik metylowy. Ten jest w samej cząsteczce kreatyny. Przypominam lekcię chemii z 7 klasy szkoły podstawowej - estry to substancje, powstające w efekcie reakcji kwasów z alkoholami. Hydroliza (rozpad) estru daje kwas i alkohol. Rozpad estru metylowego kreatyny daje kreatynę i metanol.

S. Ambroziak

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1496 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 5693
to jest wg hemi nieorganicznej ,, w chemi organicznej i biochemi nie musi tak być ..

z mojej nikłej wiedzy hemicznej ( nie znosze przedmiotu :[ )
estry otrzymujesz w reakcjach : ( moge cos pominąć )

1) sól kw karb+ Rx
2)kw karb z diazometanem
3)R baeyera viligera
4) kw karb + alk

narazie tylko te paientam .. ale jest tego pełno

wynikiem redukcji estrów jest kw + alk ale nie musi przeciesz zachodzić redukcja , tak samo jest to reakcja przebiegająsa w układnie zamkniętym natomiast organizm takimnie jest i moze powstać wiele dziwnych zeczy ,,

naprzykład moze zostać ester potraktowany azotem i wtedy ci nie powstanie juz kwas i alk a powstanie ci nm kw + diazometan ,,


dobra konkretnie :]

NH2N+H2CNCH3CH2COOCH3 <-y-> X ???

ZEBY POWSTAŁA Z TEGO KREATYNA MUSZE POZBYĆ SIE CH3 , REAKCJA MOZE PRZEBIEC 1,2 LUB WIELOETAPOWO POD WPŁYWEM RÓRZNYCH ZECZY (Y) I PRZEZ TO DAJAC RÓRZNE PRODUKTY (Z)

JEZELI ZROBIMY TO W ŚR KWAŚNYM TO NIE UZYSKAMY ALKOCHOLU BO JEST NADMIAR H+ W ROZTWORZE I JAKO ZE KREATYNA BĘDZIE SŁABYM KWASEM BĘDZIE WIĄZAĆ WODUR PRZECHODZAC W FORME NIEZDYSOCJOWANĄ

JEŚLI ZROBIMY TO W ZASADOWYM TO JUZ PRĘDZEJ ,, ALE W ORGANIZMIE WIEKSZOŚĆ REAKCJI TEGO TYPU opiera sie na enzymach z tego co wiem to rodniki metylowe ( *ch3) jest w organizmie powszechny i jest on przekazywany po aminokwasach .. nie sądze aby organizm dopuścił do uwolnienia go w postaci metanolu .. a grupy oh nie weźmie od kreatyny gdyz jej grupa karboxylowa jest "wazniejsza " a grupa oh została stracona podczas syntezy .. tzn metanol + kwas -->kwas'''rodnik metylowy+ho'''h --> ester + woda

oczywiście moge sie mylić - jak mówiłem nie znosze hemi :P:P ale jesli sie myle to odpowiedz mi konkretnie najlepiej z reakcją :] zrozumieć napewno zrozumie :]

Jezeli chcesz kąkretniejszą porade pisz do mnie na maila a ci pomoge :]

eXpert przemówił !!
@@ ego sum via et veritas et vita @@

główny zgredzik-mafia.suple.hardcor.pl

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ambroziak Farmakolog
Ekspert
Szacuny 128 Napisanych postów 9767 Wiek 3 lata Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23574
Baku - za dużo myślisz... Pamiętaj - słuszne są zawsze njprostsze rozwiązania. W efekcie hydrolizy estru metylowego kreatyny powstaje kreatyna i metanol. Hydroliza taka następuje zarówno w efekcie reakcji enzymatycznej (aktywność esteraz), jak też nieenzymatycznej - przy wzrastającej kwasowości i temperaturze środowiska komórkowego w warunkach wysiłkowych. Gdyby hydroliza estru nie zachodziła, to nie powstawałaby kreatyna, czyli substancję taką możnaby uzyć co najwyżej do czyszczenia toalety, a nie do wspomagania wysiłku.
I pamiętaj o jeszcze jednej, bardzo ważnej rzeczy: w estrach grupą funkcyjną jest grupa estrowa COO, a nie grupa (rodnik) metylowa CH3.
Hydroliza, jak sama nazwa wskazuje, jest reakcją z udziałem cząsteczki wody, więc woda (H2O) oddaje jeden wodór i odtwarza grupę karboksylwą kreatyny (COOH) oraz rodnik hydroksylowy (OH) i odtwarza metanol.
Natomiast przenoszenie rodników metylowych pomiędzy molekułami biologicznymi, o co zapewne Ci chodzi, odbywa się w efekcie enzymatycznych reakcji transmetylacji, katalizowanych przez metylotransferazy. Reakcje te nie są reakcjami hydrolizy!
Ale bardzo dobrze, że o to pytasz, bo tego typu dyskusje są bardzo cenne i inspirujące.

S. Ambroziak

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 867 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 11652
hmm baku wcale nie mysli za duzo
baku mysli w sam raz
bardzo ciekawe panowie bardzo...
macie po sogu na zachete.
pzdr
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

jak z tym karnetem

Następny temat

SMAKI MONSTER MASS?

WHEY premium