SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

do OLIMPU- jak wazny jest Wapń w budowaniu siły i miesni?

temat działu:

NUTRIFARM&OLIMP

słowa kluczowe: , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2455

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 0
czy wapn jest istotny i czy mozna miec jego niedobór?jakie sa inne skutki oprocz slabych kosci?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 57 Napisanych postów 10990 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 88360
jak kazdego mikroelementu w organizmie - takzei wapnia mozesz miec niedobory...czy ma on wplyw na sile miesni? powiem inaczej, ma wplyw na skurcze miesnia, jest potrzebny do prawidlowego procesu skurczu...ale jego suplementacja nie polepsza wynikow silowych

Pozdrawiam
misoo

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
...no, słabe mięśnie, serce, napewno również- ale tu mówimy juz o niedoborach- i jesli takie objawy by doszły "do głosu" to juz niedobory musiałbyby byc masywne
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 137 Napisanych postów 22600 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 112308
Do tego dochodzą skurcze - to jeden z pierwszych objawów niedoborów wapnia.
Warto właściwie przy okazji wspomnieć, że wapń odgrywa sporą rolę w procesie odwrotnym do budowania mięśni, jakim jest redukcja. MInerał ten nie tylko moduluje metabolizm tłuszczy (lipogeneza/lipoliza), lecz również zwiększa ekspresję białka UCP-2, które odgrywa ważną rolę w termogenezie.

Zmieniony przez - Grasik w dniu 2008-06-08 18:38:42

28:06:42:12
That is when the world will end.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 0
a czy i na jakiej zasadzie wapn obniza cisnienie?
czy jesli ktos biega po 20 km dziennie i nie je mleka
ponoc wapn blokuje wchlanianie tluszczu??
czy mozna przedawkowac wapn?
czy wapn olimpu dobrze sie wchlania?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 137 Napisanych postów 22600 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 112308
Owszem, badania zarówno na zwierzętach, jak i na ludziach wykazały, że wapń obniża ciśnienie; jednak z tego, co pamiętam, nie w jakiś nadzwyczaj drastyczny sposób.
Jeśli chodzi o nadmiar wapnia, to tak, można go mieć. uwapnienie naczyń Objawia się to zatwardzeniem/biegunką, bólami brzucha, mdłościami, nieregularnym biciem serca, bólem głowy, później również kamicą, chorobami nerek, osłabieniem mięśni, a w najgorszych przypadkach - rakiem kości czy śpiączką. Więcej w Google nt. zespołu Burnetta (zespołu mleczno-alkalicznego).
Wapń Olimpu wchłania się bardzo dobrze i jest przy tym bardzo bezpieczny. Po pierwsze OLIMP Chela-Calcium zawiera wit. D, która odgrywa kluczową rolę w absorpcji wapnia, a po drugie wapń w tym preparacie występuje w postaci chelatu, który jest znacznie lepiej wchłaniany niż inne związki.



Zmieniony przez - Grasik w dniu 2008-06-09 08:30:20

28:06:42:12
That is when the world will end.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 291 Napisanych postów 17217 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 86319
Z tego co wiem, to w przypadku niedoboru wapń może zostać pobrany z kości i uzupełniony po podaniu go d oorganizmu. Okołotreningowo tak się podobno dzieje, nie wiem nie sprawdzałem doświadczalnie
Oczywiście powyższe nie dotyczy długotrwałego niedoboru prowadzącego do odwapnienia.

Ponadto nadmiar wapnia można kontrolować przez badanie masy kości. Jeśli większa niż normalna można nieco zredukować podaż wapnia w diecie. Ja tego nie zrobiłem (masa kości 1,5 x norma) i musiałem urodzić kamyczka ze szczawianów wapniowych Teraz tego pilnuję i niestety moje ulubione sery jadam raz na tydzień lub na dwa tygodnie (3 m-ce temu masa kości nadal ponad 1,3).

Nie wiem na ile to wiarogodna metoda ale tak mi jeden lekarz powiedział i póki co działa

"Lepiej być kanciastym czymś, niż okrągłym niczym"

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Czy olimp zamierza wypuścić guggulsterony?

Następny temat

Brawo dla Nutrifarmu

WHEY premium