SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

do Harddude-trening pływacki

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4132

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 90
Witam.

Moje odpowiedzi na pytania:

1. Ile Razy w tygodniu możesz chodzić na pływalnie?

odp. 3 x 1-1,5 godziny

2. Ile w przybliżeniu przepływasz na jednym treningu?

odp. około 1,2Km -głównie klasyczny ale od tygodnia systematycznie zwiększam ilość kraula(słaba kondycja fizyczna-około 8-9 lat bez pływania+ problemy z rzuceniem palenia)

3. Jaki widzisz cel w treningu pływackim?

odp. b. chcę schudnąć!! ( 180cm - 95 Kg (nie mogę zbić wagi po ciąży mojej żony))

4. Jakimi stylami potrafisz pływać?

odp. Klasyczny, kraul, grzbiet

5. Jaki jest twój ulubiony styl?

odp. kiedyś specjalizowałem się w kraulu ale na razie nie mam na tyle siły i wytrzymałości aby przepłynąć dłuższe odcinki (w tej chwili max to 50 m. i pół minuty odpoczynku lub 50m kraul i 50m wolno klasyczny)

6. Czy znasz swoje najlepsze rezultaty to podaj?

odp. W tej chwili nie znam i chyba wole nie znać ale kiedy pływałem za młodu to 50m. kraulem w okolo 36 sek.)

7. Czy trenujesz inną dyscyplinę sportową ? Jeśli tak to jaką?

odp. Niestety nie, ale w dniach w których nie chodzę na basen ćwiczę brzuszki i pompki

8. Czy są jakieś przeciwskazania od lekarza związane z zajęciami na pływalni

odp. absolutnie nie

9. Czy posiadasz jakieś akcesoria pływackie typu deska, łapki?

odp. nie posiadam ale deski można wypożyczyć na pływalni a o łapkach pomyślę jak zobaczę poprawę kondycji i sylwetki

Proszę cię Harddude o rozpisanie jakiejś sensownej rozpiski treningowej,niezbyt wyczerpującej, powiedzmy dla faceta na poziomie "początkujący".
Pozdrawiam
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 244 Wiek 62 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 2575
Okej coś pomyślimy.Daj mi chwilke.A powiedz czy widziałeś trening redukcyjny który rozpisałem??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 90
Jeśli chodzi ci o ten trening https://www.sfd.pl/temat181642/ to mysle ze póki co jest on dla mnie za trudny (tam wychodzi 1600 m. a ja przepływam okolo 1300m./45min.) Mysle że na początek wystarczy mi solidny trening ogólnorozwojowy na około. 800-1000m.

Jak masz jakieś linki do stron z podanymi przykładowymi dietami to również poproszę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 786 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 3354
lukas dalbym ci soga za determinacje! normalnie ludzie z takimi parametrami nic nie robia.
jestem z toba, daj rade.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 90
Dzięki, staram się jak mogę :).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 244 Wiek 62 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 2575
Treningi adaptacyjne - 2 tygodnie (ok.800m)

Trening 1

1.6*25 25kr/25grzb/25klas
2.3*50 NN zm bez delf.
3.200 kr
50 luz
4.2*75 zm bez delfina
5.100 luz

Trening 2

1.6*25 25kr/25grzb/25klas
2.3*50 RR zm bez delf.
3.200 grzb
50 luz
4.2*75 zm bez delfina
5.100 luz

Trening 3

1.6*25 25kr/25grzb/25klas
2.3*50 ćw techn zm bez delf.
3.200 kr/grzb
50 luz
4.2*75 zm bez delfina
5.100 luz

Trening 4

1.150:100kr/50grzb
2.6*25 zm bez delf.
3.200 kr
50 luz
4.2*150: 25NNkr/25ćw techn kr/25kr/25RR kr/50 luz


Trening 5

1.150 : 100grzb/50kr
2.3*50 25ćw techn zm bez delf/25 pełnym stylem
3.200 grzb
50 luz
4.4*75 zm bez delfina (25 luz po każdej)

Trening 6

1.12*25 zm od tyłu bez delf
2.Blok (!):
25NN kr/25NN grzb/25NN klas/25luz/50kr/50grzb/50klas/50luz
3.100luz


Treningi staraj sie wykonywać spokojnie.Bez szarpania.To są treningi adaptacyjne (mam nadzieje że dostosowane do twoich możliwości).Jednak ciężko mi cokolwiek kontrolować bo nie widziałem nigdy jak pływasz itp.W razie problemów pytaj
A co do diety to zasady układania diety są w którymś z moich postów bodajże w TRENING PŁYWACKI.Nie jestem zwolennikiem układania komuś diety - lepiej samemu sie nauczyć bo to proste. Ułóż sobie sam a póżniej daj do oceny
Pozdrawiam
HD.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 90
Wielkie dzięki. Od dzisiaj zabieram się do pracy. Fajny trening, na pewno nie będę się nudził.
Dam znać jak przebrnę przez ten trening.
Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 90
Jestem po pierwszym treningu. Przyznam, że nie bardzo mnie zmęczył. Jak znajdziesz chwile to napisz mi może jakieś ćwiczenia, ewentualnie zadania poboczne bo trening zrobilem w okolo 25 min. a to chyba za krotko.
Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 244 Wiek 62 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 2575
Jeśli tak to wplącz jako zadania poboczne ćwiczenia techniczne oraz oddechowe. Poza tym na koniec treningu wprowadz elementy zabawy typu pływanie pod wadą, skoki, nawroty itp. Potym całym cyklu zrobisz coś więcej
Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 90
Witam
Dzisiaj będę miał 5 trening z serii. Jak znajdziesz chwile to mam prośbę o rozpisanie nowych treningów na kolejne tygodnie. Te, które wykonuję w tej chwili są świetne (coraz lepiej idzie mi kraul, mniej się męczę i pomogły mi w decyzji o rzuceniu palenia- od tygodnia ani fajki w ustach)
Dzięki i pozdrawiam
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

www.leparkour.pl

Następny temat

jaki rower?

Wiecej