SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

dlaczego na redukcji tracimy głównie tłuszcz a nie mięśnie?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1478

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 316 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 3620
Jw. Dlaczego mając ujemny bilans kaloryczny tracimy znacznie więcej tłuszczu niż tkanki mięśniowej? Od czego to zależy? Dlaczego organizm w ten sposób postępuje? pozdro

(...) " Nie chwal się że kogoś znasz .. żyj tak aby chwalono się tobą "

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 84 Napisanych postów 969 Wiek 49 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 161334
Tracimy więcej fatu a nie mięśni bo taki jest cel redukcji, tak dobieramy trening i dietę itp.
Równie dobrze można tak "zaplanować" redukcję by tracić mięśnie a _budować_ fat.

Zmieniony przez - MalcerzV3 w dniu 2015-03-16 13:00:03
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 316 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 3620
nie o to mi chodzi :) chodzi mi dlaczego tak jest, że tracimy fat, a nie mięśnie, mimo iż równie dobrze moglibyśmy tracić właśnie mięśnie, przez ujemny bilans kaloryczny. Chodzi mi bardziej czemu tak się ciało zachowuje, że traci właśnie tłuszcz. Jest po prostu organizmowi łatwiej pozyskiwać energię z tłuszczu, czy na czym to polega ? Ja tak to rozumiem :)

(...) " Nie chwal się że kogoś znasz .. żyj tak aby chwalono się tobą "

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 67 Napisanych postów 4463 Wiek 35 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 78211
ponieważ tłuszcz jest magazynem nadmiarowej energii.

Jeśli chcesz - znajdziesz sposób, jeśli nie - znajdziesz powód.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 84 Napisanych postów 969 Wiek 49 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 161334
dvilla_07
Chodzi mi bardziej czemu tak się ciało zachowuje, że traci właśnie tłuszcz. Jest po prostu organizmowi łatwiej pozyskiwać energię z tłuszczu, czy na czym to polega ? Ja tak to rozumiem :)

Przecież ci tłumaczyłem. Tak jest dobrana dieta i program treningowy by tracić tłuszcz a oszczędzać mięśnie. Przy "odpowiednio" dobranej diecie i "treningu" możesz oszczędzać tłuszcz i tracić mięśnie.
Wszystko zależy od tego jak podejdziesz do sprawy. I wbrew pozorem ten drugi wariant jest łatwiejszy.

poskramiacz_tluszczu
ponieważ tłuszcz jest magazynem nadmiarowej energii.

Tłuszcz nie jest magazynem nadmiarowej energii. Adipocyty - bo pewnie to o nich myślałeś pisząc "tłuszcz", są aktywną hormonalnie tkanką uczestniczącą w metabolizmie. Wolne kwasy tłuszczowe (WKT) cały czas krążą po organizmie, przepływając także przez adpiocyty, które pod wpływem hormonów mogą je wiązać w większe częsteczki (TG), lub uwalniane z nich i wprowadzane z powrotem do obiegu.
Czy więcej tych WKT wpływa czy wypływa zależy od stanu hormonalnego i wrażliwości tkanek na hormony. Ilość dostarczanej energii ma też pewien wpływ na stan hormonalny organizmu.


Zmieniony przez - MalcerzV3 w dniu 2015-03-16 20:00:23
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 316 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 3620
To z ciekawosci jak wygladaloby to gdybysmy chcieli tracic miesnie a budowac fat? Minimalna ilosc bialka i ogromna ilosc wegli i tluszczu?

(...) " Nie chwal się że kogoś znasz .. żyj tak aby chwalono się tobą "

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 84 Napisanych postów 969 Wiek 49 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 161334
Minimalna ilość białka(najlepiej zero) i tłuszczu (najlepiej roślinnego utwardzanego trans) i dużo węgli - preferowana fruktoza. Do tego dużo treningów areobowych - człapanka ze stałym tętnem, pobudzającego kortyzol a hamującego testosteron. Większość energii dostarczana po porannych (na czczo) areobach. Tak z ...~70% zapotrzebowania?
Choroba metaboliczna, sliczna oponka i zero mięśni gwarantowane. Po powrocie do zerowego bilansu kalorycznego efekt się nasili.
Nie polecam, ale jak ktoś mi zapłaci to mogę mu ułożyć że szczegółami taką dietę; )))))))))
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 316 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 3620
heh, dzieki, pozdrawiam ;)

(...) " Nie chwal się że kogoś znasz .. żyj tak aby chwalono się tobą "

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Godziny posiłków

Następny temat

Dietka do oceny - redukcja zbędnego fatu

WHEY premium