SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

dietetyka-gdzie?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 15043

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 172 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 6214
Witam.czy zancie moze jakies uczelnie gdzie mozna studiowac dietetyka stacjonarnie i zebył tez magisterka.jakie przedmioty zdawaliscie i na jakim poziomie.ile trzeba miec procent zeby sie dostac.sorki ze w tym dziale ale nie wiedzialem gdzie to umiescic.czekam na odpowiedzi.pozdrawiam
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 547 Wiek 42 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2264
Bejkers:

Ale zobacz: jestem z Krakowa, a jakoś jak szukam po portalach pracy to ogólnie w dziedzinach dietetycznych klapa;/
Nie jestem świetny bo dopiero skończyłem, a i teoretyk, ze mnie średni,a le tez dla tego tu jestem, żeby się dokształcać, Sporo czytam literatury (raczej dla siebie, bo mimo wszystko nie wierzę aby to była kiedyś moja zarobkowa). Nawet ciężko z jakimiś praktykami, stażami np w siłowniach, klubach fitness by kiedyś się tym zająć samemu.

Chyba, że coś polecasz??;)

Aha - pisałeś, że dla dobrych jest miejsce. Oki, ale jest dużo kierunków gdzie i średniacy dostaną pracę i za dobra kasa :)

sam nie wiem...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 157 Napisanych postów 10921 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 43675
bardziej radze ci to dac na insomnie
www.insomnia.pl
i tak w dziale nasze szkoly czy jakos tak!
wiem ze dietetyka jest w bydgoszczy na pewno tez w poznaniu na akademiach rolniczych glwonie i teaz czasto na AM

mowie ci napisz na insomnii

Zmieniony przez - malutka_k w dniu 2007-08-31 15:18:39
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 378 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 8968
Dietetyka jest na pewno w Poznaniu na AM oraz na AR, oraz na AM w Wawie (tam mam znajomych na tych kierunkach ). Jednak są to studia licencjackie 3-letnie. Ale zapewne za 2-3 lata otworzą 2-letnie uzupełniające.

Na każdej AM i prawie każdej AR w tej chwili masz dietetykę.

Czy tak trudno skorzystać z google i zobaczyć na stronach uczelni, które oferują ten kierunek?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
a ja sie tylko zapytam czy sa jakies uczelnie wymagajace fizyki , czy w wiekszosci przypadkow jest bio i chem z matury wymagane ? chce takie ogolne info wiec nie odsylajcie mnie do stron bo nie bede przeciez robil zestawienia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 547 Wiek 42 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2264
Odradzam studiowanie dietetyki, żywienia człowieka, technologii żywności.

Ciężki dział, a perspektyw żadnych...Nie traćcie czasu :)

sam nie wiem...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 433 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 8281
w Poznaniu na AM masz ok. 6 kandydatów na miejsce
co do przedmiotów - biologia rozsz.+ chemia/fizyka rozsz. o ile dobrze pamiętam, jeszcze sprawdzę
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 378 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 8968
Ciężki dział? Rozumiem, że żartujesz?

Większość osób które znam i studiują dietetykę robią to raczej jako hobby (drugi kierunek) w stosunku do głównego kierunku (stomatologia, techniki dentystyczne, biotechnologia, itp)...

I żadna z tych osób nigdy mi nie powiedziała aby ten kierunek był ciężki...


A co do fizyki, to raczej na dietetykę nie potrzebna. Z fizyką polecam na politechnikę (duże perspektywy pracy po studiach).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 547 Wiek 42 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2264
Ciężki dział? Rozumiem, że żartujesz?
Większość osób które znam i studiują dietetykę robią to raczej jako hobby (drugi kierunek) w stosunku do głównego kierunku (stomatologia, techniki dentystyczne, biotechnologia, itp)...
żadna z tych osób nigdy mi nie powiedziała aby ten kierunek był ciężki...


Nie ma studiów dietetyka. Jest żywienie człowieka o specjalizacji dietetyka.
Co do Twoich znajomych - jeśli nawet studiują na żywieniu, to muszą zdawać fizykę,matematykę,chemie fizyczną, biochemie, chemie organiczną i przedmioty techniczne,zanim przejda do "hobby" dietetycznego na 4 i 5 roku, wszak jest tytuł mgr inż.
Tak więc znajomi mówią, że to łatwe, bo biochemie itp przedmioty na pewno po działach medycznych im przepisują do indeksu.

sam nie wiem...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 494
Student Dietetyki Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, dzień dobry ;)

Kierunek dobry, jeżeli naprawde Cię to interesuje. Generalnie jest sporo ludzi które trektują ten kierunek jako drugi. Faktycznie nie jest ciężko, ale swoje trzeba odpracować.

Musisz pamiętać o tym, że jest to dział nauk paramedycznych, więc nie ominie nikogo anatomia, biochemia (z tego największy odsiew co roku;)), fizjologia, kliniczny zarys chorób. Z przedmiotów typowo "zawodowych" żywienie człowieka, towaroznastwo, technologia potraw. Później także: żywienie kliniczne, żywienie pediatryczne, żywienie osób starszych, żywienie w sporcie i jeszcze kilka. Do tego sporo zajęćtypu: psychologia, socjologia i inne ******ły.

Nieprawda że nie będziesz miał po tym pracy. Dietetyka to bardzo szybko rozwijająca się dziedzina. Odkąd weszliśmy do UE wdrażane są normy które podnoszą znacznie rangę dietetyka w POZ i specjalistyce, teraz szpitale nie zatrudniająwielu dietetyków, a płacą... 1200 zł. Ale to sie zmieni. Porady indywidualne też nie są tanie na dzień dzisiajszy. Do tego dochodzi branża gastronomiczna: niedługo w każdej restauracji ma być zatrudniany dietetyk/technik żywności. Może turystyka? Proszę bardzo: ośrodki wypoczynkowe coraz częściej zapewniają gościom masażystów, dietetyków (popularne stały się wczasy odchudzające, a tam grono dietetyków niezbędne, bo każdy potrzebuje indywidualnego podejścia). Wiedza jakązdobywa się na tych studiach ma umożliwiać także pracę w stacjach sanitarno-epidemiologicznych, firmach przetwórczych itd. Nie wspominając juz o badaniach jakie można robić, tematy można wymieniać w nieskończoność (ciekawa praca licencjacja/magisterska? Nie ma problemu, wystarczy chcieć). Podjrzewam że cośjeszcze ominąłem z tej szerokiej gamy możliwości, ale te sztandarowe przykłady są.

Rekrutacja: biol/chem/fiz/wos poz podst + polski podst + ang ustny podst. Próg, w zeszłym roku, po zsumowaniu wyniósł 280 pkt, bylo prawie 16 osób na miejsce ;)

Powodzenia;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 306 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 7578
Wie ktos moze czy sa studia dietetyczne dzienne płatne ?? Bo wiadomo ze na panstwowe jest dosc ciezko sie dostac a zawsze przydalo by sie jakies kolo ratunkowe
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 378 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 8968
donpatricc: Mniemam, że nie masz pojęcia o czym mówisz:

http://www.usoms.poznan.pl/pol/index.php?strona=12_783_1139909287&am=783
http://www.wum.edu.pl/rekrutacja/oferta_edukacyjna/studia_licencjackie.html

Ja tam widzę kierunek DIETETYKA a nie żadne żywienie człowieka...

Bejkers: Co do 16 osób na miejsce to nie ma się czym przejmować... Ludzie składają na kilka kierunków papiery i robią się takie liczby, poza tym spora część składających to głąby co to ledwo co maturę zdały...
Co do pracy, czy Ty naprawdę siebie okłamujesz? Próbujesz się pocieszyć? Przeglądam czasami oferty pracy i dla dietetyków pracy nie ma w tej chwili. I nie widzę żadnych przesłanek aby miała się pojawić w najbliższej przyszłości dla tylu absolwentów tego kierunku (jestem pewny, że może maksymalnie 1/4 osób kończących dietetykę będzie pracować w zawodzie i to za marne pieniądze)...
A tak dla porównania znajoma po skończeniu inżynierii chemicznej (3,5 letnich inżynierskich miesiąc temu) na polibudzie dostała od ręki 5 ofert pracy, wybrała jedną gdzie na początku dostaje 4700 brutto

Jeśli ktoś zdaje chemię/biologię ze swojej strony polecam kierunki techniczne, bo one są przyszłościowe (mała ilość inżynierów i rosnące w zastraszającym tempie zapotrzebowanie na nich)...
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

co dobre dla ekto?

Następny temat

posiłek międzytreningowy???

WHEY premium