SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

dieta redukcyjna dla kobiety

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 6982

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 3236 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 49504
waga 50 kg
wiek 18lat

zapotrzebowanie kcal wg. tego kalkulatora http://www.exrx.net/Calculators/CalRequire.html wynosi 2100kcal ale wydaje mi sie ze to torche duzo...odjalalem 500kcal i zostalo 1600 ale cos mi nie pasuje, jak uwazacie ?

no ale biorac pod uwage ze to jest ok to podział makroskladnikow:
BB - 2g/kg = 100g = 400kcal
WW - 4g/kg = 200g = 800kcal
TT - 400kcal czyli jakies 44g

no to tak:

1 posilek 7:00
250ml mleka 0,5%
50 gram platkow owsianych/nestle fittnes
50g chudego twarogu
lyzeczka oliwy z oliwek

2 posliek 10:00
4 kromki pieczywa razowego pelnoziasrnistego
60g chudej wedliny z piersi
15g orzechow
pomidow, ogoorek troszke na kanapke

3 posilek 14-15:00
100g piersni kurczaka/indyka/wolowiny/ryby
50g ryzu/kaszy
surowka (wearzywa o malej zawartosci skrobii)

4 posliek 17-18
tak samo jak 2 posilek tylko 3 kromki i mniej orzechow

5 posilek kolo 20-21

100 gram piersi/tunczyka/twarogu

ogolnie wychodzi kolo 98g bialka, 195 wegli i 41 tluszczy

co o tym mysliscie ??

ILE BY NIE BYŁO TO I TAK JEST ZA MAŁO

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 1977 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 27200
dokladnie,zamiast spozywac jakies minimalne ilosci kcal lepiej wrzucic wiecej cwiczen i zwiekszac deficyt aktywnoscia, bo tak to potem beda jakies niedobory albo bedzie chodzic glodna i dlugo nie pociagnie tej dietki. a ruch wyjdzie jej tylko na dobre. Limit o ktorym mowia poprzednicy bedzie ok.Na pewno nie zaczynaj od nizszego.
1

www.pajacyk.pl
-----------------------------



----------------------------

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 411 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 12040
jak jestes na redukcji to staraj sie nie laczyc w jednym posilku tluszczy i wegli.zrob np. 3 posilki weglowodanowo-bialkowe i 3 tluszczowo-bialkowe i wydaje mi sie ze troche za duzo kalorii jak na 50kg dziewczyne chyba ze dodasz aeroby jakies
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 2164 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 23575
w pierwszych 3 posiłkach możesz dać jakieś owoce, do śniadania ja bym dał więcej węgli, dla odmiany jako źródło białka:jajko

Barcelona forever!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 2286 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 21699
waga 50 kg
wiek 18lat

zapotrzebowanie kcal wg. tego kalkulatora [http://www.exrx.net/Calculators/CalRequire.html] wynosi 2100kcal ale wydaje mi sie ze to torche duzo...odjalalem 500kcal i zostalo 1600 ale cos mi nie pasuje, jak uwazacie ?// TEN KALKULATOR MOCNO ZAWYZA AKTYWNOSC; POLICZ WEDLUG WZORU WAGA X 24 X WSPOLCZYNNIK AKTYWNOSCI

no ale biorac pod uwage ze to jest ok to podział makroskladnikow:
BB - 2g/kg = 100g = 400kcal
WW - 4g/kg = 200g = 800kcal// JA NA MASIE TYLE WEGLI NIE DAJE - POLICZ JESZCZE RAZ ZAPOTRZBOWANIE
TT - 400kcal czyli jakies 44g

no to tak:

1 posilek 7:00
250ml mleka 0,5%
50 gram platkow owsianych/nestle fittnes// OWSIANYCH
50g chudego twarogu
lyzeczka oliwy z oliwek

2 posliek 10:00
4 kromki pieczywa razowego pelnoziasrnistego
60g chudej wedliny z piersi
15g orzechow
pomidow, ogoorek troszke na kanapke

3 posilek 14-15:00// OLIWA
100g piersni kurczaka/indyka/wolowiny/ryby
50g ryzu/kaszy
surowka (wearzywa o malej zawartosci skrobii)

4 posliek 17-18
tak samo jak 2 posilek tylko 3 kromki i mniej orzechow

5 posilek kolo 20-21

100 gram piersi/tunczyka/twarogu

ogolnie wychodzi kolo 98g bialka, 195 wegli i 41 tluszczy

co o tym mysliscie ??

DOBRE PRODUKTY, DODAJ RYBY, INNE NASIONA, OGOLNIE UROZMAICAJ. WAL WIECEJ WARZYW KOSZTEM PRODUKTOW ZBOZOWYCH. KIEDY, CO I ILE TRENUJESZ (GODZINA, DZIEN).

Student Turystyki i Rekreacji

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 2164 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 23575
Możesz tu dodać jeszcze omega3, o tak mi się przypominało, i po redukcji niech przejście do "normalnej" diety będzie nie gwałtowne, kalorii dodawaj powoli pozdro

Barcelona forever!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 3236 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 49504
do dieta dla mojej dziewdcyzny ale wlasnie nie pasował mi te zapotrzebowanie kaloryczne

ona narazie nie cwiczy zaczyna siłownie od pazdziernika. czyli teraz bym jej podliczył

24 x 50 x 1.2 (ma zwolnienie z wf-u wiecv teraz to prawie 0 wysiłku) = 1440 - to mysliscie zeby odejmowac cos od tego ?
dam 2g bialka/kg, 3g wegli i reszte tluszcze to chyba bedzie ok co ?
pojdzie na silke to zwiksze kcal tylko nie wiem dokladnie jak teraz odjac. jakby ktos mogl cos poradzic teraz.
1

ILE BY NIE BYŁO TO I TAK JEST ZA MAŁO

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 2164 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 23575
zadam pytanie troche z innej beczki. Ile wzrtostu ma twoja dziewczyna?może redukcja nie jest w jej przypadku konieczna, może wystarczą ćwiczenia i zmiana nawyków żywieniowych?

Barcelona forever!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 2286 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 21699
daj aktywnosc 1.1 i 2 g wegli a reszta tluszcz. jak zacznie cwiczyc to zwieksz lekko wegle a zmniejsz tluszcz, ale jak tak bedzie dobrze to nic nie zmieniaj. ewntualnie jak za szybko bedzie chudla to tluszczu dodaj.

Student Turystyki i Rekreacji

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 3236 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 49504
wzrost kolo 162, ona sie upiera i w sumie brzucha troche ma ale mało ale raczej kwestia nog, ma rzeczywiscie spore uda i łydki. w sumie z 3-5 kg mogla by zrzucic rzeczywiscie

ILE BY NIE BYŁO TO I TAK JEST ZA MAŁO

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 3236 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 49504
aktywnosc na 1.1, wtedy wychodzi 1320 - ale odejmowac cos od tego ? czy tak ilosc kalori dawac do spozycia czy obciac jeszcze ?

ILE BY NIE BYŁO TO I TAK JEST ZA MAŁO

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
zaczalbym z 1700 i odejmowal troche dochodzac do 1500 jesli beda efekty, jesli nie to do 1400 np
z calym szacunkiem do poprzednikow, nie wiem co pisali, bo dopiero wstalem ale w diecie z 1 postu malo tluszczu duzo wegli
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Czy to wystarczy ???

Następny temat

Optymalne żywienie - czyli co jeść, żeby się nie przejeść?

WHEY premium