SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

dieta do oceny po redukcji

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1114

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

28

Płeć

Mężczyzna

Cel

powolne wyjscie z redukcji

Waga

80

Wzrost

179

Poziom bf (zdjęcie poglądowe)

https://www.dropbox.com/s/bor86azcneu0h2q/20151002_160020.jpg?dl=0

Aktywność w ciągu dnia (cały tydzień): (praca/uczelnia/zajęcia domowe? O której trenuję, wstaję, kładę się spać? O której mam przerwy w pracy?)

praca 7-15; wekend uczelnia; treningi około 16.00

Uprawiane sporty, częstość i intensywność treningów, staż treningowy, sprzęt którym dysponuję (wyposażenie siłowni)

siłownia 4x/tydz.; bieganiae 40-50 km/tydz.; rower w wolnych chwilach, srednio 250 km/miesiąc; domowa siłownia (ławka, stojaki, hantle, wyciag gorny-dolny, porecze, drazek)

Stosowane wcześniej diety, ich wpływ na sylwetkę, obecne odżywianie

redukcja 30 kg, (110-> 80), najlepsze efekty na niskich weglach

Stan zdrowia (preferowane badania lekarskie)

zdrowy

Stosowana lub planowana suplementacja

WPC jako dodatek, kilka razy kreatyna, planuje teraz 10 tyg beta + kreatyna
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 5769
Witam,
jakieś 3 lata temu udało się załatwić wolne pomieszczenie w bloku w którym mieszkam i tak zaczęła się moja przygoda z siłownią.
Początki były różne, brak pojęcia o diecie, treningu. Po czasie dopiero człowiek widzi jakie robił głupoty jedząc 1500 kcal.

Moja najwyższa waga to 110 kg i tyle samo w pasie (jakoś w 4-5 lat temu).

Na dzień dzisiejszy:
Waga: 80
Wzrost: 179
Klata: 112
Pas: (na wys pępką): 84
Talia: 79-80
Biceps: 38,5
Udo: 59

Zdjęcie:
https://www.dropbox.com/s/bor86azcneu0h2q/20151002_160020.jpg?dl=0

Dieta obecna to LOW CARB, około 2000 kalorii, 180g białko, węgle poniżej 100, reszta tłuszcze.

Aktualny trening wyglądał następująco:
PN siłownia
WT bieganie (interwały/10-12 km)
ŚR siłownia
CZ bieganie (14 km)
PT siłownia
SO siłownia + bieganie (16 km)
ND rower

Do tego czasami po biegu albo siłowni dochodziła godzinka roweru, w poniedziałki pilates.

Powoli chciałem teraz dokładać kalorii i zacząć coś budować.
Dieta wyjściowa będzie wyglądała następująco:

https://www.dropbox.com/s/ccsmkoywgyygxg9/dieta_2015-10-09.png?dl=0

Co tydzień będę dokładał jakieś 100-150 kcal i kontrolował pas. Węgle w treningowe podbije do 150-170, w nietreningowe zostawię tak jak jest, reszta pójdzie z tłuszczy. Warzywa dochodzą w 3 posiłkach gdzie mam mięso, przeważnie szpinak, brokuły, marchewka surowa, czasami gotowe mrożone warzywa na patelnie.

Ze względu ze zaczynam szkole zmienię też rozkład treningów:
PN siłownia + bieganie (interwały/10-12 km)
WT siłownia
ŚR bieganie (14 km)
CZ siłownia
PT siłownia + bieganie (16 km)
SO wolne
ND wolne
W sobotę lub niedziele chce dołożyć basen, lub jak czas pozwoli i będzie wolny weekend to jakiś rower.

Od poniedziałku chce zacząć brać beta alanine, po 2 tygodniach dołożę kreatynę na 8 tygodni.

Prosiłbym o ewentualne uwagi do diety, domyślam się, ze coś na pewno będzie do poprawy.


Zmieniony przez - bolossj w dniu 2015-10-09 09:55:10
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3674 Napisanych postów 31005 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 294221
bardzo rozsądnie ogarnięte wszystko :) ładna podstawa do budowania masy mięśniowej
Osobiście dla mnie trochę za dużo nabiału, dałbym więcej mięsa ale to kwestia urozmaicenia
zamiast tego serka jakieś mięso
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 5769
No właśnie tez mnie trochę ta ilość nabiału martwi. Z twarogu na kolacje nie chciałbym rezygnować bo robie sobie z niego sernik i wchodzi aż milo:) serek wiejski zacząłem jesc niedawno, wcześniej miałem o 1 posiłek mniej a w pozostałych trochę więcej mięsa.
Nie wiem czy nie potraktuje go z czasem jako urozmaicenie i w to miejsce wrzucę kawałek piersi/ ryby.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 978 Napisanych postów 11361 Wiek 5 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 191472
To twaróg mieszaj z jajkiem na miękko lub z makrelą ( w formie pasty ) na kolacje.
Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6231 Napisanych postów 75800 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 753507
Na pewno zwiększenie ilości różnych gatunków mięs, ryby jaja kosztem nabiału będzie dobrym rozwiązaniem. Nie musisz jednak go eliminować całkowicie. Szczególnie źródeł wysokowapniowych, jak mozzarella.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 5769
Oczywiście mięso jem nie tylko z kury. Łopatka mielona, indyk, szynka wieprzowa, staram się też wplatać ryby.
Póki co trzymam się zamieszczonego schematu więc ciężko ocenić rezultaty Polecę tak jeszcze tydzień i wtedy podbije jakieś 150 kcal.

Przy okazji pochwalę się ukończeniem pierwszego w życiu maratonu w ostatnią niedzielę :)


Zmieniony przez - bolossj w dniu 2015-10-16 14:10:22
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta na redukcje 80kg, ew uwagi i poprawki

Następny temat

Zaczynamy redukcję, wszelkie poprawki mile widzane

Wiecej