SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

dieta do oceny mile widziane porady;)

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1707

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

24

Płeć

Facet

Waga

84,4

Wzrost

173

Poziom bf (zdjęcie poglądowe)

z http://potreningu.pl/kalkulatory/tluszcz wychodzi mi 21,51% ja bym obstawiał co najmniej 30% zdjęcia sa umieszczone w poście

Aktywność w ciągu dnia (cały tydzień): (praca/uczelnia/zajęcia domowe? O której trenuję, wstaję, kładę się spać? O której mam przerwy w pracy?)

w ciągu dnia to będzie mma 3 razy w tygodniu dodatkowo 3 razy w tygodniu siłownia narazie zamist siłowni bieganie i ćwiczenia w domu

Uprawiane sporty, częstość i intensywność treningów, staż treningowy, sprzęt którym dysponuję (wyposażenie siłowni)

MMA, w domu hantle od 1 do 15kg, drążek, skakanka, mata z piłką fitness, jeśli chodzi o stać to sztuki walki 15 rok leci z przerwami, siłownia około 4 lat także z przerwami

Stosowane wcześniej diety, ich wpływ na sylwetkę, obecne odżywianie

dieta na mase wysokobiałkowa + suplementy dobre efekty 12 kg w 6 miesięcy masy mięśniowej

Stan zdrowia (preferowane badania lekarskie)

badania profilaktyczne robione na początku stycznia badania stan zdrowia ok, doktor stwierdziła ze mogłoby być więcej czerwonych krwinek ale sa w normie tylko na dolnej granicy

Stosowana lub planowana suplementacja

z supli zostało mi BCAA 2 l-glutamina witaminy multisport olimpu to na tyle jest ich na okolo 2mc stosowania
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 407
witam, jako, iż jest to ostatni dzwonek żeby mieć swoje 5 minut na basenie postanowiłem zebrać tyłek w troki, i napierniczać klatę i biceps co 2 dzień na siłowni do tego rowerek żeby brzuszek też było widać;)... dobra to tyle z głupich żartów przejdźmy do meritum
Płeć : mężczyzna
Wiek : 24
Waga : 84,4
Wzrost : 173
Obwód klatki : 102
Obwód ramienia : prawe 39,5 lewe 38,5
Obwód talii : 94
Obwód uda : prawe 60,5 lewe 60
Obwód łydki : prawa 42 lewa 41,5
Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej : myśle że teraz ponad 30%
Aktywność w ciągu dnia : praca w nocy, a że życie młodszego asystenta szatniarza jest nudne, to czytam książki więc wysiłek żaden
Uprawiany sport lub inne formy aktywności : narazie 3 razy w tygodniu trening MMA w połowie marca może dojdzie do tego 3 razy siłownia
Odżywianie : w trzymaniu diety jedyne ograniczenie to budżet,
Cel : ograniczenie tłuszczu w ciele, zrzucenie zbędnych kilogramów ale bez ciśnienia, zejdzie tyle ile powinno takie jest moje zdanie
Ograniczenia żywieniowe : żadne grzyby kalafiory i inne świństwa;D
Stan zdrowia : oprócz ciąży spożywczej wszystko jest ok;)
Preferowane formy aktywności fizycznej : MMA, bieganie, w domu hantle drążek skakanka piłka do fitnessu z matą, na koniec siłownia
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : jeśli chodzi o suple to: białka(trec), gainery(vitalmax), kreatyna mono(olimp), l-glutamina(activlab) bcaa(aminostar) hmb(olimp)
Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów : jedyny suplement który chcę spożywać to witaminy z minerałami z olimpu(najlepsze jakie jadłem)i narazie to co mi zostało i nie jest przeterminowane czyli horse power ultimate natrition stack kreatynowy, BCAA aminostar, L-glutamina trec
Stosowane wcześniej diety : zbilansowana, ostatnie pół roku dieta morelowa(czyli. wpier****nie wszystkiego oprócz moreli) z naciskiem na fast foody co widać po obwodzie brzucha...

no i dieta(wartość gram jest podawana tak mniej więcej bo ciężko jest co do grama wyliczyć):

posiłek 1
2 jądra kurze, takie średnio duże 120g
masło osełkowe 10g
chleb żytni razowy 80g
ser twarogowy półtłusty 60g
herbata zielona napar z liści 500ml
na koniec posiłku witaminki i minerały olimp multisport
białko 29 tłuszcze 23 węgle 39 kcal 477

posiłek 2
jogurt naturalny 2% 250g
płatki owsiane 60g
nasiona słonecznika 30g
białko 25 tłuszcze 22 węglowodany 59 kcal 538

posiłek 3
mintaj 120g
ziemniaki pieczone w mundurkach 100g
oliwa z oliwek 6g
herbata napar 500ml
nasiona słonecznika 30g
jabłko 100g
białko 30 tłuszcze 20 węgle 29 kcal 415

posiłek 4
ryż brązowy 100g
mix warzyw mrożonych 50g
pierś z kurczaka 100g
oliwa z oliwek 4g
białko 29 tłuszcze 7 węgle 70 kcal 469

posiłek 5
kabanosy 60g
masło osełkowe 6g
chleb żytni razowy 40
ser twarogowy półtłusty 54
białko 29 tłuszcze 22 węgle 20 kcal 397

podczas treningów używam napoju izotonicznego vital maxu z racji wydajności z litra za 42 zł wychodzi 60l napoju działanie ok nie zauważyłem nic co mogło by niepokoić

teraz podsumowanie

białko spożyte w ciągu dnia 142g tłuszcze 95g węgle 217 kcal 2296
1. białka mało, aczkolwiek myślę że 2g na kg/mc starczy biorąc pod uwagę moją masę na zawody czyli 72kg dodatkowo białko jeszcze w BCAA dochodzi
2. w ciągu pracy zawsze zjem jeszcze jakieś 2 banany pomarańcze czy sok ze świeżo wyciskanego grejpfruta.
3. warzyw jest mało ale nie dodawałem więcej bo nie wiem jak mnie to finansowo wyniesie dodatkowo warzywa duszę na parze więc też dużo witamin nie ucieknie jak w przypadku gotowania na wodzie.
4.dzisiaj jadę do marketu i kupie wszystko od jutra zaczynam, a i jeszcze kolejność posiłków jest u mnie losowa bo pracuje w nocy i jeszcze nie wiem jak je poukładać pierś z ryżem i warzywami chyba będzie posiłkiem po treningowym...
5. Jeszcze tylko dodam że nie zamierzam nic smażyć z racji utraty cennych wartości odżywczych pierś prawdopodobnie będę robił na parze w jakimś sosie ziołowym aby miała dobry smak ew. w piekarniku
6. Na koniec chciałbym jeszcze wytłumaczyć się z braku podania dziennego zapotrzebowania otóż mam to obliczone wyszło mi koło 2500kcal bez treningów ale wydaje mi się to za dużą ilością z racji tego iż przez te 6 miesięcy bez treningu często nie spożywałem nawet 1500kcal i jakoś udało mi się przybrać na masie i się otłuścić, poza tym jakoś trzeba tłuszcz spalić z ciała;)
pozdrawiam




Jakże mam kochać bliźnich, skoro na śmierć zasługują???

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 7954 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 46406
Mintaja wymień na inną rybę
Reszta ujdzie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 407
jakaś podpowiedź;)? co do ryby;) bo mintaja wybrałem zamiast pangi;) ale oki poczytam trochę i zmienię

Jakże mam kochać bliźnich, skoro na śmierć zasługują???

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51562 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Możesz dać np. makrelę wędzoną.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 407
oki zmieniam na makrele rzeczywiście wybrałem rybę nie zawierającą praktycznie zdrowych kwasów tłuszczowych dzięki wielkie za informacje

Zmieniony przez - zik_nd w dniu 2012-02-28 17:09:20

Jakże mam kochać bliźnich, skoro na śmierć zasługują???

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 228 Wiek 37 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 6324
Ogolnie to dieta kiepska, kiedy trenujesz miedzy ktorymi posilkami?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 407
godz. 12 pierwszy posilek, godz. 15 posiłek 2 przed treningowy około 18:45 posiłek 4 potreningowy do pracy koło 22:00 posiłek 3 koło 1 w nocy posiłek 5 powrót z pracy koło 3 w nocy i spanie... Skoro dieta kiepska to odłożę zakupy na inny dzień tylko jakbyś mi mógł pomóc co w niej z nią zrobić aby miała ręce i nogi?

Jakże mam kochać bliźnich, skoro na śmierć zasługują???

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 407
Nie wiem dlaczego nie mogę edytować posta na górze... wychodzi na to że faktycznie nie ma sensu taka dieta, dodatkowo posiłkiem przed treningowym musiałoby być śniadanie... POLEGŁEM nie wiem jak to poprawić...

Zmieniony przez - zik_nd w dniu 2012-02-29 13:36:34

Jakże mam kochać bliźnich, skoro na śmierć zasługują???

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jak schudnąć gdzie tryb życia lączy sie z ciągłymi podróżami

Następny temat

Odchudzanie i wspomagacze

WHEY premium