SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

dieta białkowa - dr. Dukan

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 23343

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 46 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 164
Hej,Koskosdko2.Mysle,ze Twoja mama moze zaczac diete dr Dukana i na pewno schudnie,nawet jezeli moznosc wykonywania cwiczen jest u niej dosc ograniczona jak piszesz...Aczkolwiek ekspertem nie jestem

Give it to me right or don't give it to me at all.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 46 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 164
Moze Darrak sie wypowie na ten temat

Give it to me right or don't give it to me at all.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 46 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 164
:)

Give it to me right or don't give it to me at all.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1332 Wiek 38 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 8007
Weź ty poczytaj co piszą o tej diecie ludzie znający sie na odchudzaniu. Poczytaj co znaczy "zdrowe " odchudzanie to zrozumiesz dlaczego "dieta" dukana jest szkodliwa i nie powinna być stosowana przez nikogo. Jeśli chcesz zdrowo zrzucić tłuszcz to jedynym prawdziwym rozwiązaniem jest przemyślana zbilansowana dieta bogata w to, co organizmowi jest potrzebne a nie jakieś dziwne wymysły typu : kawa na śniadanie czy serek o 11:30. To samo tyczy sie Twojej mamy. Przykład? Wszyscy sportowcy, zawodowcy oraz wszystkie inne osoby myślące zarówno o swoim zdrowiu jak i diecie.

W razie pytań proszę skozystać z wyszukiwarki bo temat był wałkowany setki razy.

Każdy dzień jest walką
-BLOG
http://www.sfd.pl/Darrak_Moja_Walka:_-t653614.html



Jeśli moja rada była pomocna możesz odwdzięczyć sie sogiem

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 1452 Wiek 47 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 9032
witam
wiem ze ta dieta działa bo moja zona stosuje i efekty widac
naprawde po pierwszym etapie. drugi etap ma teraz je bialko i warzywa na zmiane tzn jeden dzien bw drugi same bialko,
wiadomo kazda dieta niesie jakies niebezpieczenstwa ale czego sie ie robi zeby spalic pare kilo
powodzenie bede zagladal
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 1452 Wiek 47 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 9032
Zalety diety dukana

Zalety diety proteinowej

Najczęściej rezygnujemy z danej diety, gdyż po prostu nie jesteśmy w stanie sprostać jej surowym wymaganiom. Niezwykle ciężko jest z dnia na dzień przestawić się na program żywieniowy obejmujący drastyczne restrykcje, skrupulatne liczenie kalorii i śledzenie składu spożywanych produktów. Tutaj z pomocą przychodzi dieta protal. Produkty polecane przez Pierra Dukana są ogólnie dostępne, smaczne, zdrowe i pożywne. To nie koniec zalet proteinowej diety - stosując ją, na pewno nie będziemy cierpieć z powodu pustego żołądka. Zgodnie z głównym założeniem diety, to nie ograniczenie spożywanych produktów, a wprowadzenie do menu jak największej ilości białka, przyniesie efekty w postaci utraty wagi.
lopez

Warto też wspomnieć, że program jest całkowicie bezpieczny, co zostało potwierdzone w badaniach medycznych. Stosując metodę protal, oprócz idealnej sylwetki, możemy zyskać więcej energii i dobre samopoczucie. Jednak najważniejszym atutem i zachętą, by wypróbować akurat tę dietę jest fakt, że w przeciągu 2-3 miesięcy możemy pozbyć się nawet 15 kilogramów. Najlepszym dowodem skuteczności planu żywieniowego Pierra Dukana jest przykład Jennifer Lopez. Znana piosenkarka stosowała opracowaną przez francuza dietę po ciąży i straciła prawie 30 zbędnych kilogramów!

Nie tylko celebryci mogą być świadectwem skuteczności diety. Wystarczy spojrzeć na osiągnięcia naszych forumowiczów, żeby przekonać się jak wiele można osiągnąć stosując sie do zasad Pierra dukana

a to Wady
Jak każdy program żywieniowy, również dieta proteinowa ma kilka wad. Pierwsza faza programu jest dość restrykcyjna i chociaż nie będziemy chodzić głodni, uciążliwa jest monotonia posiłków. Podczas diety protal trzeba liczyć się z możliwością wystąpienia kilku dolegliwości. W ciągu pierwszych dni istnieje ryzyko odczucia zmęczenia i osłabienia. Nasz organizm szybko spala kalorie, więc powinniśmy unikać forsownych ćwiczeń fizycznych. Dolegliwości powinny szybko ustąpić (zazwyczaj po trzech dniach). Po czwartym dniu diety możemy się także liczyć z wystąpieniem zaparcia. Lekkie uczucie głodu powinno zniknąć po trzecim dniu stosowania programu. Jak widać, niepożądane efekty nie są wcale aż tak straszne i z pewnością rezultaty diety w postaci szybkiej utraty kilogramów pozwolą szybko o nich zapomnieć.
prosze poczytaj i zastanow sie za czy przeciw
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1332 Wiek 38 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 8007
Widać, że kolega nie rozumie paru rzeczy. Zdrowa redukcja to redukcja rozłożona w czasie, przy stracie ok 1 kg tygodniowo. Ktoś dlatego założył to forum, żeby ludzie mogli poszerzać swoją wiedzę i min. zdrowiej się odżywiać. Kolega na początku wkleił diete : FAZA.1
a)od 8.07 -17.07

zakładam jeść 4 posiłków dziennie
1. 10.00 kawa +2 jajka na twardo
12.00 Jogurt naturalny
15.00 tuńczyk+ ser biały
17.00 Kurczak/Indyk na ostro /Ryba z folii
+oliwa z oliwek

Przeanalizujmy : 2 jaja kurze 166,8 kcal ( kawy nie licze) To nasze śniadanie czyli 166,8 kcal ok 15 g białka + ~11 g tłuszczu

II śnidanie jogurt naturalny -> powiedzmy 400 g - 264 kcal , 16 g białka 20 g węgli , 15 g tłuszczy

III posiłek -> 100 g tuńczyka w oleju = 100 kcal z czego 23 g białka
->100g twarogu półtłustego =113 kcal z czego 15,5g białka +4 gramy tłuszczu oraz 3,8 g węgli

IV posiłek -> pierś z kurczaka dajmy 200 gram, żeby kaloryczność była większa, czyli --> 198 kcal z czego białko 43 gramy
->> oliwa z oliwek ( zakładam ze nie wypijesz 100g więc dajmy 1 łyżkę )
czyli 115 kcal z czego 13 gram to tłuszcze

ŁĄCZNIE 956,8 KCAL / DZIENNIE !!!

Rozumiesz? 956/8 kcal dziennie ! To nie tylko założenie tego jednego gościa. Na różnych forach I faza ZAWSZE ma podobną kaloryczność. Proszę wyobrazić sobie teraz przeciętnego kowalskiego, który przy normalnym żywieniu ( ciasta, cukierki, kartofelki, suróweczki itd itd) obcina z dnia na dzień powiedzmy 1300 kalorii i ciągnie to przez tydzień, po czym wymyśla znowu coś "genialnego". Nie ma to jak popełnić żywieniowe harakiri...

Podsumowanie : problem nie tkwi w trzymaniu 2-3 tyg masakrycznie niezdrowej diety lecz w ZMIANIE ZŁYCH nawyków żywieniowych. W dobie internetu i dostepie do informacji nie trudno siąść i poczytać to, co moderatorzy, znawcy, czy zawodnicy piszą o treningu i żywieniu...

Każdy dzień jest walką
-BLOG
http://www.sfd.pl/Darrak_Moja_Walka:_-t653614.html



Jeśli moja rada była pomocna możesz odwdzięczyć sie sogiem

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 46 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 164
OK,zaczynam dzisiaj,bez wzgledu na to,co pisze Darrak,chociaz pewnie ma troche racji.Nie jestem gruba ,ale mam oponki na brzuchu(i to ostatnio dosyc spore),bo przez ta milosc do jedzenia ,a przede wszystkim slodyczy przybylo mi dodatkowe 6 kg(od czasu zrobienia fotki,ktora wrzucilam na profil czyli od rokuCzuje,ze ta dieta na mnie zadziala i jak juz odzwyczaje sie od wegli i skurczy mi sie zoladek latwiej bedzie utrzymac uzyskana wage

Give it to me right or don't give it to me at all.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 7165 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 30760
Muszę Cięzmartwić, ale jesteś w błędzie.

/pozdr
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 46 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 164
Moze i jestem w bledzie,ale musze dojsc do takiego wniosku sama...Taka juz jestem - wedle powiedzenia " Czlowiek uczy sie na bledach"

Give it to me right or don't give it to me at all.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

CKD

Następny temat

pompa sodowo potasowa???

WHEY premium