SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

dieta a totalne zmęczenie

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4627

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 17
Witam,
Ogólnie całe życie stosuje różne lepsze i gorsze diety z różnym skutkiem. Mój największy problem zaczął się po ciąży. W prawdzie w rok po ciąży wróciłam do wagi sprzed ciąży (w ciąży było prawie 30kg na plusie) jednak odkąd wróciłam do pracy czuje się jak totalna dętka. Wracam to nie mam siły nawet ręką ruszyć a jak położę dziecko spać to siadam na kanapie i marze o tym żeby nie wstawać nawet do kuchni. Jednak wypadałoby coś ze sobą zrobić. Mam mocne postanowienia, które kończą się po 3-4 dniach diety i ćwiczeń. Zaczynam być rozdrażniona, obolała i strasznie zmęczona. Nie wiem co mam zrobić, żeby doładować się jakąś energią, żeby wytrzymać ćwiczenia i dietę najlepiej kilka miesięcy. Może mi ktoś coś doradzić bo już tracę do siebie cierpliwość i nadzieje...

Płeć: Kobieta

Wiek: 25

Waga: 65

Wzrost: 164

Obwód klatki: 94

Obwód ramienia: ?

Obwód talii: 77

Obwód uda: ?

Obwód łydki: ?

Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej: 24

Aktywność w ciągu dnia: 8h pracy siedzącej

Uprawiany sport lub inne formy aktywności: czasami rowerek stacjonarny, trochę ławeczki (na mięśnie brzucha)i ogólne ćwiczenia

Odżywianie: stosowałam diety białkowe. nie mam czasu przygotowywać posiłków. staram się jeść 5- posiłków a praktycznie wychodzą max 4.

Cel: szybka redukcja

Ograniczenia żywieniowe: jedynie finansowe

Stan zdrowia: dobry oprócz ogólnego zmęczenia

Preferowane formy aktywności fizycznej: treningi do 4-5 w tygodniu po ok 30 min

Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty: l karnityna, białko serwatkowe

Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów: tak

Stosowane wcześniej diety: low carb, dieta dukana
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 134 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 19148
może masz zbyt mało snu? jak wyglądają Twoje posiłki?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 17
Ogólnie sypiam po 6-7h. Posiłki staram się układać i są to np omlet z 2-3 jajek z siemieniem lnianym(ok 15g),z otrębami pszennymi(15g) i do tego płatki owsiane 20g. Albo też te same składniki (poza jajkiem) zmiksowane z białkiem serwatkowym (20g) plus mleko. Często w ciągu dnia łącze te dwa posiłki jako śniadanie i śniadanie w pracy. jakaś kanapka z wędliną (ciemny chleb i wędlina z kurczaka. Soja z makaronem (40g soi 30 g makaronu), jogurt naturalny i twaróg.
Czasami zamieniam twaróg lub soje z tuńczykiem. Taka dieta została mi polecona.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 134 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 19148
nie wiem ile posiłków dziennie jesz, ale staraj się jeść ich przynajmniej 5. nie czujesz się nadal zmęczona po 6h snu? chodzi mi o to czy przypadkiem nie śpisz(wypoczywasz) za mało w stosunku do codziennych obowiązków. poza tym jedz owoce i warzywa aby dostarczyć niezbędnych witamin i minerałów.

co ile godzin coś jesz i ile razy dziennie? poza tym w ciągu dnia przydało by się jakieś pożywne białko, np. rybka, kurczak, do tego przede wszystkim jakieś węgle złożone. np. ryż, makaron, kasza, ponieważ są szybko wchłaniane i dają lekki zastrzyk energii.

nie masz żadnych innych podejrzeń w związku z ciągłym zmęczeniem?

pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
4nn Instruktor Sportu
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 18856 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 105215
Przez kogo została Ci polecona ta dieta? LC nie jest dla każdego, zwiększ węglowodany i zobacz czy zmęczenie nie jest spowodowane ich cięciem.

"Don't let go, Never give up,
It's such a wonderful life"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 17
Jeżeli o to chodzi to w ciąży nie jestem. Staram się jeść około 5 posiłków dziennie jednak zdarza się że jem 2-3 w ciągu dnia i wieczorem większy posiłek. Dietę polecił mi znajomy który hobbystycznie się tym zajmuje.
Ogólnie mój dzień jest bardzo intensywny po 8h pracy wracam do domu i poświęcam resztę dnia dziecku, a później obowiązki w domu więc nie mam jak sypiać więcej:(
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 134 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 19148
nie miałem na myśli akurat ciąży, po prostu jakieś inne podejrzenia.

generalnie radziłbym warzywa, owoce i jakoś rozplanować sobie wartościowe posiłki w ciągu dnia. napisałem o tym we wcześniejszym poście.

pijasz kawe? jak u Ciebie z ciśnieniem?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 17
Pijam kawę i powiem szczerze, że nawet 2-3 dziennie. Ciśnienie mam książkowe 90/60. Zastanawiam się jak zacząć redukcję, żeby mieć siły na ćwiczenia i nie czuć się głodną. Są setki diet i proporcji i tak na prawdę samemu trudno jest to jakoś sprecyzować. Jedni mówią, że na diecie nie można jeść owoców bo to czyste cukry proste, które się szybko magazynują i warzywa to samo. Nie lubię gotować więc potrzebuje też takie posiłki, które są łatwe do przygotowania szczególności jak jestem zmęczona i wtedy wole zjeść owoc z którym się nie trzeba bawić lub jogurt. Może jak to zmęczenie minie to znajdę wreszcie siłę na pichcenie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
4nn Instruktor Sportu
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 18856 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 105215
Może zwiększ węglowodany?

"Don't let go, Never give up,
It's such a wonderful life"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 4533 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 34420
Też się z tym borykam od kilku lat- nie ma na to u mnie wpływu LC ani HC. Kiedyś miałem niedobór żelaza lecz wszystko wróciło do normy i nadal jest tak samo . Uwierz,że cięzko znaleźć przyczynę takiego stanu jeśli w/w nie są mu winne.Ja jedynie zuważyłem,że po treningu czuję sie o wiele lepiej(pewnie dlatego ze mam niskie cisnienie w dzień) Możliwe,że masz przeciążony CUN, bo np. mnie po wakacyjnym wypoczynku sprawa się poprawia. Możesz też mieć np. zatrucie organizmu toksynami,mieć żyłę wodną przy łóżku,za bardzo przejmujesz się swoim harmonogramem dnia i rygorystycznie trzymasz się wszystkich założeń np dietetycznych(nie mówię że to źle ale np.-jesz bardzo monotonne posiłki itp-jednym słowem zbyt wiele przyczyn

Nie ma takich zmian,których my nie możemy wnieść!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 134 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 19148
w takim razie standardowo. obliczenie dziennego zapotrzebowania kalorycznego, rozkład btw. sporządzenie diety wstawienie tu do poprawy i ewentualnie następne wskazówki. tak jak koleżanka podejrzewam, że wina to za mało węgli.

istnieje jeszcze możliwość, że po 'objedzeniu' się organizm ma tyle do roboty, że człowiek staje się zmęczony i senny. tylko, że jakoś nie chce mi się wierzyć, że to że co dziennie jesteś zmęczona zależy od codziennego objadania się

co do owoców i warzyw - można je jeść, nikt Ci przecież nie zabroni wdrożyć ich w dietę, co nie znaczy też, że można je bezkarnie jeść w przesadnych ilościach podczas redukcji. generalnie posiłek nie ma się składać głównie z owoców, tylko ma być dodatkiem do któregoś z posiłków, dlatego też zazwyczaj nie wlicza się owoców w zapotrzebowanie. dodatkowo zawierają one witaminy i minerały, które uzupełniają bilans w organizmie.

w skrócie; nie należy przesadzać z owocami na redukcji.

pozdrawiam

Zmieniony przez - Masterion w dniu 2010-08-27 22:04:31
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta do ocenyy

Następny temat

Pas neoprenowy

WHEY premium