SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

dieta ZTS; Tyka i inni ocencie i pomozcie

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1422

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 22 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 285
hi! jestem kompletny lajkonik
mam 25 lat, 87kilo, 182cm, spooory beerceps, ktorego chce sie pozbyc.
z kalkulatora (liczylem 70kilo wagi bez tluszczu) wyszlo mi, ze musze spozywac 2200 - 500 = 1700kalorii ->redukcja.
caly dzien sie obijam, tluszcz zamierzam spalic podczas intensywnej jazdy na rowerze (najczesciej wieczorem) przez godzine 6 razy/tyg.
wyszlo mi 140g bialka, 210 weglowodanow i tylko 33,3 tluszczy.
mam takie pytanka:
-zamierzam to jednak rozlozyc na 5 posilkow <630, 1030, 1430, 1830, 2130> i wychodzi mi, ze ten bialkowy bylby wlasnie po jezdzie! i co w takim przypadku? czy moglbym jezdzic rano, na czczo?
-co gdy np pewnego dnia popedaluje sobie 3h? czy zmieniac diete (tzn jadlospis dzienny), czy uzupelniac po prostu wegle podczas jazdy? (batoniki corny)
-gdzie znajde jakies przykladowe jadlospisy, by cos sklicic a nie jesc same polprodukty?

w praniu jeszcze pewnie wyjdzie pare pytan, bede je zadawal w tym watku
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 741 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 9810
na czczo mozesz jezdzic

i po co sie gapisz?

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51528 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
pisałem juz setki razy że proporcje makroskładników podane w poście "Dieta-ZTS" są przykładowe i nie należy ich kopiować

Cały post świadczy o tym że powinieneś poczytać więcej na temat odchudzania i aerobów zanim się za to zabierzesz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 22 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 285
przeczytalem artykul o diecie zts. co z mojego postu az tak razi niewiedza? jak zastosuje takie proporcje, to moze mi sie cos stac? czyli ze ta dieta nie pasuje do jazdy na biku, czy co?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51528 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
generalnie jeśli twoim celem jest odchudzanie to sama jazda na rowerze jako jedyna forma aktywności fizycznej najprawdopodobniej nie wystarczy

w diecie obciałbym nieco węgli a dodał tłuszczy

pytanie o baton i o półprodukty świadczy o tym że o odżywianiu masz małe pojęcie tak więc zanim się za to zabierzesz poczytaj sobie wiecej na ten temat

acha, artykuł nie jest o "diecie ZTS" tylko o tym jak sobie wyliczyć samemu dowolną dietę - pokazuje mechanizmy liczenia (uczy jak liczyć) a nie dietę jaką należy stosować



Zmieniony przez - Tyka w dniu 2005-05-31 10:02:50
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 22 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 285
przeciez napisalem, zem laikonik w tej kwestii
z racji braku czasu i funduszy pozostane jednak przy samym rowerze, wydluzajac w miare mozliwosci dystanse.
ale z tym batonem to pytam powaznie, oraz czy moge sobie raz jezdzic wiecej a raz mniej (1h to minimum), czy kazdego dnia musze jednak dostarczac ta sama ilosc skladnikow??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 22 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 285
troche zmienilem: 1700kal
b-140g, w-175g, t-50g

posilki:
1 06:30 27 50 12,5
2 10:30 27 50 12,5
3 14:30 27 40 12,5
4 18:30 27 35 12,5
5 21:30 27 0 0

zastanawia mnie jeszcze: czemu ten ostatni musi(?) byc czysto bialkowy?

podczas dluzszych jazd (ktore zdazaja mi sie w weekendy) bede sie posilal (uzupelnial wegle) w trakcie wpomnianym wyzej batonikiem corny.

powiedzcie tylko, czy wyglada to jako tako, czyli nie jest zle...?
posilki jakies bede sobie robil. z tymi polproduktami to spytalem, bo liczylem na jakiegos linka z potrawami dietetycznymi

pps: znalazlem juz topic z potrawami

Zmieniony przez - 8Rafo w dniu 2005-05-31 10:37:12

Zmieniony przez - 8Rafo w dniu 2005-05-31 11:56:09
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

2 posiłki dziennie

Następny temat

DUZO CZY MAŁO SODU(SOLI)

Wiecej