SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

dieta 1200 i zniszczony metabolizm pomocy

temat działu:

Szybkie pytania bez logowania

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1426

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Wiek 38 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 119
WITAM! zwolniony zabity metabolizm i bark okresu !!! od roku jestem na diecie 1200- 1300 kcal ćwiczę codziennie cardio, w zeszłym roku zaczełam treningi i dietę schudłam do 57kg i teraz w sumie jem to samo ćwicze tyle samo a na wadze 67kg, wszystko co zjem ponad moje 1200kcal od razu odkłada sie na brzuchu i udach, musiałabym chyba nic nie jesć. Siłownie sa teraz zamnkięte więc biegam rano i jeżdze na rowerze, wszystko co zjem wpisuje w fitatu, nie mam okresu od 4 miesięcy, pomocy!!!! co zrobić zeby wrócić do tych 57kg bez szkody i w końcu jesć normalnie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Szacuny 24264 Napisanych postów 25218 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020284
Sytuacja jest dość poważna gdy objawem jest utrata okresu. Z tego co napisałaś widać, że Twój organizm jest mocno wyniszczony, ale można to naprawić. Należy jednak uzbroić się w cierpliwość gdyż dojście do zdrowia może potrwać od kilku do kilkunastu miesięcy i może się to wiązać z tym, że na początku może przybyć Ci kilogramów, które później będziesz mogła zrzucić, ale nie możesz w tym wypadku patrzeć się na liczbę na wadze gdy pierwszorzędnym celem jest powrót do normalnej gospodarki hormonalnej i zdrowia organizmu. Na początku musisz wyeliminować kompletnie aktywność fizyczną, czyli przestać biegać i jeździć na rowerze, zadbać o jakość snu, i przez około 1-2 tygodni spożywać 1200-1300 kcal które spożywałaś. Te kalorie możesz podzielić po równo między makroskładniki, dając 1/3 kalorii z białka, 1/3 kalorii z węglowodanów i 1/3 z tłuszczy. Jedyną aktywnością w tym okresie powinien być jedynie spacer. Zadbaj również by te kalorie pochodziły z jak najmniej przetworzonego pożywienia – mięso/jajka/ryby/nabiał, owoce/warzywa, masło/oliwa z oliwek/orzechy/nasiona/pestki. Po tym okresie możesz zwiększyć podaż kaloryczną o 50-100kcal. Takie skoki w podaży powinny następować w okresach od 7-10 dni, tak by organizm nie wariował. Biorąc pod uwagę kaloryczność żywienia jakie miałaś warto zadbać o uzupełnienie mikroelementów preparatami multiwitaminowymi, multimineralnymi oraz omegą 3 i witaminą d3.
To pozwoli na szybszą regenerację układu hormonalnego. Cały czas musisz pamiętać aby zapomnieć o patrzeniu na zmiany wagi, bo celem jest napawa organizmu. W momencie gdy osiągniesz pułap 2000-2100 kcal możesz zacząć dodawać aktywność fizyczną i obserwować zachowanie organizmu. Pamiętaj by aktywność dodawać powoli, 15-20 minut biegu albo jedną 30 minutową wizytę na siłowni raz na 2 dni będzie odpowiednim poziomem na początek, podobnie jak z żywieniem aktywność dodawaj powoli, by nie wpaść znów w zbyt duże obciążenie treningowe w porównaniu z dostarczaną kalorycznością. Pamiętaj, że dodając aktywność nie powinnaś zmniejszać kaloryczności, pozwól by organizm spokojnie się adaptował do zmian.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Usunięty przez FighterX za pkt 4 regulaminu
FighterX Moderator
Ekspert
Szacuny 24264 Napisanych postów 25218 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020284
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Wiek 38 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 119
Bardzo dziękuje za odpowiedz, czyli w moim przypadku żeby zacząć naprawe jestem skazana na przytycie na same wakacje, bo to długi proces ? ciekawi mnie jeszcze do jakiego momentu się tyje skoro już doszłam do wagi wyjściowej sprzed 1 odchudzania, i czy trzeba wyeliminować totalnie sport na 2 tyg, czy może być np szybki marsz przez godzinę?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Wiek 38 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 119
Dodam jeszcze ze biorę vitaminy , mbe i tran z olejem z wiesiołka i d3, i ze przez ten rok tak raz na miesiąc miałam takie cheaty tzn jedzenie wszystkiego najczęściej jednak to słodycze, i jeszcze jedno dlaczego powinnam dojść do 2100 jeśli wyliczyłam Bmr 1368 Tea71 Neat 400 Tef 110 czyli TDE wyszło 1950 , proszę o odpowiedz i pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Wiek 38 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 119
Zapomniałam dodać ze wstaje do pracy o 3 bo zaczynam prace o 4 wiec z tum snem to ciężko wracam o 12 ale potem robię zakupy obiad lekcje z dzieckiem idę z mim na rower albo pobiegać jak siłownie były otwarte to pewnie siłownia i chodzę spać po 22 a następnego dnia wstaje o 5,40 i zaczynam od biegania potem robię obiad i idę do pracy do 20 wiec średnio śpię 4,5 -7 godzin w tygodniu co drugi dzień, wiec jak tu się wysypiać hi hi
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Szacuny 24264 Napisanych postów 25218 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020284
Sen jest podstawowym składnikiem, który odpowiada za regenerację całego ciała w tym i hormonów. Proszę o niego zadbać i nie rezygnować z niego, niedobory snu zwiększają ryzyko zachorowań na raka czy choroby neurodegeneracyjne nawet o 30%. Dodatkowo źle przespana noc zwiększa poziom cukru we krwi, przez co podnosi prawdopodobieństwo tycia, dodatkowo im mniej się śpi tym więcej kalorii się potrzebuje. 2100 kcal ze względu, żeby mieć z czego później schodzić, jeżeli będziemy redukowali na 2000 kcal, to po co robić to na 1800 czy 1600?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Wiek 38 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 119
Dopytam jeszcze czy mam wchodzić na wagę mierzyć się ?? Biorę tabletki antykoncepcyjne żeby uzupełnić estradiol bo mam bardzo poniżej normy, i jeszcze spytam bo jadłam bardzo mało tłuszczy wszystko fit wiec dziennie było to poniżej 33g czy nie lepiej byłoby włączyć teraz tłuszcz do tego minimum i nie obcinać tego ruchu??? Wiem ze dużo pytań ale na prawdę nie mam się kogo poradzić
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Wiek 38 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 119
tak mniej więcej wyglada 5 małych posiłków i wykaz B T i W ?

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Wiek 38 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 119
tak mniej więcej wyglada 5 małych posiłków i wykaz B T i W ?

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Szacuny 24264 Napisanych postów 25218 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020284
Zalecam zrezygnować z aktywności, bo to jest dodatkowy stres dla organizmu. A chcesz wrócić do zdrowia, bo to jest priorytetem z tego co widzę. Rozpocznij od tych 1200kcal i jak będziesz dodawać kalorie możesz dodać 10-12g tłuszczu = ~100kcal. Następnie dodać białko i tak dalej. Tabletki antykoncepcyjne nie powinny być problemem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Wiek 38 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 119
Witam, od naszej konwersacji popłynęłam , zrezygnowałam totalnie i jadłam co mi tylko wpadło w ręce czego nie jadłam od dawna czyli toralny cheat meal 5 dni PiS rząd co spowodowało lepsze samopoczucie, humor ale i 5kg więcej, pytanie brzmi co dalej ?? Czy zejść teraz. Na 1200 i dokładać czy ??prosze o podpowiedz
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Siemię lniane

Następny temat

Czy mogę zbudować mięśnie bez robienia masy?

WHEY premium