SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

dieta + trening do oceny

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1247

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Wiek 36 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 82
Witam :)

Chciałabym poprosić o komentarz na temat mojej diety i ćwiczeń. Obecnie jestem na etapie reverse diet, chcę wyjść z dość niskiej wartości kalorycznej (ok.1000kcal) do 1600-1700kcal. Co tydzień podnoszę kalorie o 100.

ANKIETA

Wiek : 28
Waga : 56 kg
Wzrost : 165
Obwód w biuście : 89
Obwód pod biustem : -
Obwód talii w najwęższym miejscu : 67,5
Obwód na wysokości pępka : 76
Obwód bioder : 89
Obwód uda w najszerszym miejscu: 52,5
Obwód łydki : 33
W którym miejscu najszybciej tyjesz : brzuch, uda
W którym miejscu najszybciej chudniesz : górna część ciała
Uprawiany sport lub inne formy aktywności: (jak często): chcę zacząć ćwiczyć siłowo 3x w tygodniu + 2x cardio (bieganie, hiit). Lubię też jeździć rekreacyjnie na rowerze, długie dystanse, czasem dojeżdżam rowerem do pracy (wychodzi 300-400km na miesiąc, tempo spokojne).
Co lubisz jeść na śniadanie : jajecznica, owsianka, omlet
Co lubisz jeść na obiad : mięso, sałatka
Co jako przekąskę : owoce, jogurty, orzechy, coś słodkiego
Co jako deser : nie jem ale jeśli już to chętnie wszelkie słodycze
Ograniczenia żywieniowe : staram się ograniczyć pszenicę w diecie
Stan zdrowia, czy regularnie miesiączkujesz, czy bierzesz tabletki hormonalne : miesiączki regularne

CZY STOSOWAŁAŚ DO TEJ PORY JAKIEŚ DIETY (JAKIE/KIEDY/JAK DŁUGO)
kilka tygodni byłam na diecie owocowo-warzywnej dr Dąbrowskiej

JAK WYGLĄDA TWOJE ODŻYWIANIE OBECNIE?

Staram się jeść ok 1200kcal, co tydzień dodaję 100kcal więcej.

Przykładowy jadłospis:

I śniadanie: owsianka (30g płatków, mleko roślinne niesłodzone, rodzynki 10g, kakao 5g, banan 50g)
II śniadanie: jabłko, 15g migdałów, marchewka
Obiad: 150g piersi z kurczaka, łyżka oliwy z oliwek, sałata lodowa + różne warzywa (papryka, ogórek, pomidor)
Przekąska: ciastko owsiane/2 kostki czekolady/owoc a czasem nic
Kolacja: tuńczyk 100g + jajko + warzywa (pomidor, ogórek)

Staram się trzymać rozkładu makro 40% węgli, i po 30 białek i tłuszczy. Dodam, że moje węglowodany pochodzą głównie z warzyw. Produkty zbożowe to jakieś 30-40% składu moich węgli i raczej nie jem ich często.

CZY PRZY OBECNEJ DIECIE CHUDNIESZ/UTRZYMUJESZ WAGĘ/TYJESZ?
Chudnę, ponieważ nadal jest to poniżej mojego podstawowego zapotrzebowania

PROFESJONALNA SIŁOWNIA: Nie. Ćwiczę w domu z hantlami.

Zależy mi na ujędrnieniu sylwetki, utracie warstwy tłuszczyku z brzucha i wysmukleniu ud. Waga może zostać taka jak obecnie. Jak oceniacie - idę w dobrym kierunku?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Wiek 36 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 82
W takim razie dzięki za wskazówkę :) nie rozumiem tylko dlaczego traktujemy to w kategorii "problemu".
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6519 Napisanych postów 36027 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679722
A dlaczego sobie zafundowałaś tak dramatyczny niedobór kalorii??

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Wiek 36 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 82
@nightingal : Cóż tu rzec - zwykła głupota... Brałam tabletki hormonalne po których przytyłam (+6kg), potem chciałam schudnąć, próbowałam wszystkiego ale waga stała w miejscu. W końcu zdecydowałam się na mocno niskokaloryczną dietę (owocowo-warzywna dr dąbrowskiej) i co prawda udało mi się zgubić kg, ale oponka na brzuchu nadal jest...


Zmieniony przez - MaryBergmann w dniu 2016-05-13 10:04:11
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6519 Napisanych postów 36027 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679722
skutecznie pozbyłaś się mięśni głównie. Dobrze by było jakbyś dawała zrzutu z dziennika żywieniowego na potreningu.pl. Dobrze wtedy widać ile na serio jesz. Myślę, że 1700 kcal to może być jeszcze za mało jeśli chcesz myśleć o pracy nad sylwetką a ne tylko o redukcji. Poza tym warto by było ten trening siłowy jednak robić.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Wiek 36 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 82
Ok, rozumiem. Postaram się dodawać jadłospisy :) Na razie ćwiczę z hantelkami ok 30-40min trzy razy w tygodniu, do tego 1x trening hiit + ćwiczenia na brzuch. Tak jak pisałam, co tydzień dodaję 100kcal żeby utrzymać obecną wagę i nie przytyć.


Zmieniony przez - MaryBergmann w dniu 2016-05-13 10:17:05
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Wiek 36 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 82
W jaki sposób dodać tu na forum zrzut z dziennika?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Wiek 36 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 82
Ok, już dodaję:

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6519 Napisanych postów 36027 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679722
Biednie to wygląda. Pamiętaj że istnieje nie tylko białe mięso i warto z niego korzystać.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Wiek 36 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 82
Jem też indyka i ryby, to tylko przykładowy jadłospis :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6519 Napisanych postów 36027 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679722
ale to dalej nie jest czerwone mięso - o tym właśnie pisałem.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Wiek 36 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 82
Niekoniecznie będę jadła akurat czerwone, nie każdy musi lubić.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

moje początki

Następny temat

Posladki

WHEY premium