SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

dieta + kontynuacja redukcji

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5636

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

Płeć

Cel

Waga

Wzrost

Poziom bf (zdjęcie poglądowe)

Aktywność w ciągu dnia (cały tydzień): (praca/uczelnia/zajęcia domowe? O której trenuję, wstaję, kładę się spać? O której mam przerwy w pracy?)

Uprawiane sporty, częstość i intensywność treningów, staż treningowy, sprzęt którym dysponuję (wyposażenie siłowni)

Stosowane wcześniej diety, ich wpływ na sylwetkę, obecne odżywianie

Stan zdrowia (preferowane badania lekarskie)

Stosowana lub planowana suplementacja

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 51 Wiek 35 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 12112
Hej. Przez ostatnie 3 miesiące zrzuciłem około 8 kg z 92kg do chwilowo 82kg (choć zazwyczaj waga pokazuje 84kg). W pasie mam 98cm, zaczynałem od 110cm. Ręce i klatkę mam szczupłe, więc wyglądałem jak facet w ciąży ;)

Przez ten czas stosowałem dietę z PoTreningu, ale wyznam szczerze, że często zmieniałem posiłki na swoje np. pizza, ale nigdy nie przekraczałem zalecanego spożycia kcal na dzień. Dodatkowo nie jestem fanem gotowania i siedzenia w kuchni. Nie jestem też jakimś smakoszem i zadowala mnie "byle co". Dlatego zrezygnowałem z dalszego planu.

Co myślicie o tym:



Uzasadnienie? Spaghetti uwielbiam i mogę jeść bez końca. Kurczaka gotowanego nie lubię, za to przepadam za pieczonym w rękawie. Do tego kanapki z szynką i mozarellą.

Przez te 3 miesiące spożywałem około 2 100 kcal dziennie. Nie zauważyłem spadków w obwodzie bicepsa i klatki piersiowej.

Mam siedzący tryb życia. W pracy siedzę po 8h+ dziennie. Zimą nie uprawiam żadnych sportów na zewnątrz (jakość powietrza). Czasami wybiorę się na basen. W domu zrobiłem sobie minisiłownie i wykonuję takie ćwiczenia:

1. Poniedziałek:
- Wyciskanie sztangielek na ławce poziomej
- Rozpiętki ze sztangielkami leżąc na ławce poziomej
- Wyciskanie sztangielek na ławce siedząc
- Unoszenie ramion bokiem ze sztangielkami stojąc
- Wyciskanie "francuskie" sztangielki jednorącz leżąc
- Wyciskanie "francuskie" oburącz sztangielki siedząc (

2. Wtorek:
- Wiosłowanie sztangielką w opadzie tułowia
- Wzmacnianie mięśni grzbietu w klęku podpartym
- Odwodzenie ramion w bok w opadzie tułowia stojąc
- Wznosy barków ze sztangielkami - szrugsy
- Uginanie przedramion ze sztangielkami supinacją stojąc
- Uginanie przedramienia ze sztangielką w oparciu o kolano

3. Czwartek:
- Przysiady ze sztangielkami
- Wykroki ze sztangielkami
- Wchodzenie na ławeczkę / podwyższenie
- "Martwy ciąg" o prostych nogach ze sztangielkami
- Wspięcia na palce jednonóż stojąc
- Spięcia brzucha leżąc

4. Piątek:
- Wiosłowanie sztangielką w opadzie tułowia
- Uginanie przedramion ze sztangielkami supinacją stojąc
- Uginanie przedramienia ze sztangielką w oparciu o kolano
- Spięcia brzucha leżąc
- Wyciskanie sztangielek leżąc na podłodze
- Unoszenie ramion w przód ze sztangielkami

Czy coś byście zmienili?
Może zamiast 50g makaronu dodać np. płatki owsiane?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6231 Napisanych postów 75800 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 753507
Zajmie Ci to raczej więcej czasu niż ostatnie zmiany, które przeprowadziłeś. Im niższy poziom tkanki tłuszczowej, tym trudniej o efekty.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6231 Napisanych postów 75800 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 753507
Skąd pomysł na tak małą ilość tłuszczów? Ogólnie kcal jest bardzo mało. Zacznij od wyliczenia zapotrzebowania kcal: https://potreningu.pl/articles/5255/zapotrzebowanie-kaloryczne-dla-wnikliwych- 

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 51 Wiek 35 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 12112
Nie wiem, gdzieś czytałem, żeby dać 2gr białka na kg masy ciała, żeby nie było spadków mięśni i do tego 20-25% tłuszczu, reszta węgli.

Z twojego linku wyszło mi 3020 kcal, co wydaje mi się absurdalne, bo przy obecnym 2100 kcal na dzień czuję delikatny głód i to nie zawsze.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9032 Napisanych postów 82679 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699310
Tłuszczy 1-1,5 g / kg i reszta węgle
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6231 Napisanych postów 75800 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 753507
Ustal stałą ilość tłuszczów, nie mniej niż 1g/kg masy ciała i reszta kalorii pochodząca z węglowodanów.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 51 Wiek 35 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 12112
Ok, dzięki. Zmieniłem to na:


Godziny oczywiście losowe :)

Po czym poznać jeżeli mam za mało kcal w diecie? Czy głód na redukcji jest normalny? Trwa to już 3 miesiące i jestem dość zmęczony :D


Czy 500gr kurczaka dziennie to nie za dużo? Słyszałem o rzekomych antybiotykach w mięsie kurczaka, ale nie wiem, co o tym sądzić.




Zmieniony przez - MisterFrodo w dniu 2018-12-08 21:27:47
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6231 Napisanych postów 75800 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 753507
Nie powinieneś być głodny. Zapotrzebowanie kaloryczne należy policzyć z wyżej podanego wzoru. Na jego podstawie będziesz wiedział czy jest zbyt niskie.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 51 Wiek 35 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 12112
No to policzyłem i wyszło 3020 kcal.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9032 Napisanych postów 82679 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699310
MisterFrodo
No to policzyłem i wyszło 3020 kcal.

No to wynika z tego że deficyt jest za duży.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6231 Napisanych postów 75800 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 753507
Nie należy odejmować od zapotrzebowania kalorycznego tak znacznej ilości kalorii. W ten sposób robisz jedynie krzywdę sobie i sylwetce. Odejmij 300kcal.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 51 Wiek 35 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 12112
Wypełniłem ankietę na potreningu.pl i takie zapotrzebowanie kaloryczne określili dla mnie, czyli +/- 2 100 kcal, a w dni bez treningu nieco mniej ;] O dziwo działało to przez 3 miesiące i były spadki w masie i tłuszczu. No ale dobra.


Ok, to w takim razie spróbuję z 2700kcal i zobaczymy po jakimś czasie, jakie są efekty.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Redukcja poczatkujacy

WHEY premium