SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

dieta + ćwiczenia

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1480

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 96
Witam wszystkich,
Dziś zarejestrowałem się na waszym forum chcąc uzyskać porad. Nic nie przychodzi łatwo. Poczytałem co nieco, ale to i tak mało. Chciałbym zapytać czy jest mi ktoś w stanie pomóc uzupełnić informacje, dać pewne wskazówki co do posiłków itp.

Jestem mężczyzna w wieku 24 lat, mam 187 wzrostu oraz ważę 87,7kg. Chciałbym zredukować tkankę tłuszczową, oraz myślałem by zbudować trosze klatkę piersiowa + ręce. Skupiać będę się głównie na 'zrzuceniu brzucha'.

Korzystając z tego tematu https://www.sfd.pl/-t276436.html wyliczyłem moje całkowite zapotrzebowanie kaloryczne i wynosi ono 2742 kcal.

Dzieląc to na 6 posiłków wychodzi 457 kcal.Pierwsze moje pytanie brzmi czy powinienem w taki sposób rozkładać kcal? czy zależnie od posiłków?


Godz. 7:00 bieganie - 30 minut ze średnim tempem.

Posiłek 1.
Jajecznica (2 jajka z żółtkiem, 2 pełne jajka) + pomidory + cebula (dodana na koniec by nie była smażona)
orzechy włoskie
płatki owsiane
Jabłko

Posiłek 2.
Pierś z kurczaka gotowana
surówka z kapusty pekińskiej i marchewki + olej lniany 1 łyżka.

Posiłek 3.
Makrela
Marchewka
???
Jabłko

Posiłek 4.
Pierś z kurczaka
Kasza gryczana
Kalafior surowy

Trening aerobowy ok 1,30h.

Posiłek 5.
Brązowy ryż
Wołowina

Posiłek 6.
Twaróg półtłusty
Brokuły
Migdały

Bieganie ok 30 minut średnim tempem.

Brakuje ilości w g. I tutaj sam zastanawiam się jak to rozpisać, ponieważ nie mam o tym zielonego pojęcia. Czy mógłby mi ktoś w tym pomóc?

Zastanawia mnie fakt czy np do jajecznicy mogę dodać kiełki?


Wszystkie rzeczy które mamy zawarte w diecie/posiłkach ważymy przed ugotowaniem?

ps. jeżeli wybrałem zły dział proszę o przeniesienie, wasze forum jest bardzo rozwinięte, więc mogłem się zgubić :)

Pozdrawiam Piotr
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51765 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349847
https://www.sfd.pl/ZRZUT_DIETY_Z_POTRENINGU__INFO_JAK_TO_ZROBIĆ_-t922820.html  diety wrzucamy w tej formie razem z ankietą działu - znajdziesz ją w postach podwieszonych .

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 96
Mam nadzieje że teraz wszystko w porządku.
Pozdrawiam Piotr



Płeć : mężczyzna
Wiek : 24
Waga : 87,7
Wzrost : 187
Obwód klatki : 96
Obwód ramienia : 36
Obwód talii : 93
Obwód uda : 61
Obwód łydki : 40
Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej : 25%
Aktywność w ciągu dnia : średnia
Uprawiany sport lub inne formy aktywności :2x dziennie bieganie + trening areobowy
Odżywianie : mam słabość do słodyczy, ale staram się ograniczać
Cel : redukcja rozłożona w czasie
Ograniczenia żywieniowe : brak
Stan zdrowia : b. dobry
Preferowane formy aktywności fizycznej : na świeżym powietrzu, siłownia odpada całkowicie
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : brak
Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów : nie
Stosowane wcześniej diety : brak


Zmieniony przez - odinq w dniu 2013-07-01 01:23:15
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 96
Tak patrząc na to co rozpisałem, chyba trochę przesadziłem z białkiem, węglami i tłuszczami. Może zmniejszyć to do ok. białko 180-200, tłuszcze do 50 i węgle do 140-160?
Pozdrawiam Piotr
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51765 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349847
Z takiego bilansu energetycznego możesz startować, jednak sugeruję przyciąć białko i węgle na rzecz tłuszczu, jak i proponuję przy obliczeniach wpisywać wartości produktów surowych, bo np jajecznica z 2 jaj i 2 białek, nie ma 60g , czy kalafior nie m tyle tłuszczu, tak samo 50g białka w 150g piersi gotowanej - imo wartość mocno optymistyczna.

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 96
Naniosłem parę zmian ale nie mogę zejść z węgli. Aktualnie jestem na pułapie
Suma dobowa: 2610 kcal
200 g białka
107 g tłuszczu
210 g węglowodanów

Jakie mógłbyś zmiany zaproponować w/w odnośnie węglowodanów?
Pytanie odnośnie płatków owsianych, mleko czy woda?
Czy zielona herbatę też uwzględniać w diecie?
Do jakiego pułapu mniej więcej zejść z białka i węgli a do jakiego zwiększyć tłuszcz?


I pytanie najważniejsze dlaczego przyciąć białko i węgle na rzecz tłuszczu? Co przez to mogę osiągnąć?

Czy możesz odesłać mnie do jakiego topicu gdzie jest rozpisane, bądź podane są wskazówki do dziennego bilansu energetycznego? Ponieważ teraz startuję z tego bilansu który rozpisałem, ale za jakiś czas będzie on wyższy? czy niższy? Gdzie mógłbym znaleźć takowe informacje.

Pozdrawiam Piotr
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 96
?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta - Specyficzny trening

Następny temat

Sporządzenie diety

WHEY premium