SFD.pl - fitness, kulturystyka, trening, dieta i suplementacja

czy zacząć brać kreatyne?

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1165

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 100 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 2286
Witam. Na wstępie chciałbym zaznaczyć że czytałem dużo tutejszych tematów o kreatynie jak i szukałem w wyszukiwarce jednak nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi na pytanie. Dowiedziałem sie wszystkich podstawowych rzeczy o kreatynie, i teraz mam 2 pytania: 1. Czy jeśli moim celem jest tylko sportowa sylwetka( bez żadnych ogromnych rozmiarów) to czy przy stosowaniu diety dużo gorzej wyjdzie mi zastosowanie monohydratu juz teraz po około 5 miesiącach ćwiczenia na silowni niz po przykladowym roku lub połtora? Moje myslenie jest takie ze jesli moim celem nie jest przykładowe 50 cm w łapie to czy jest sens żebym poczekał z rozpoczęciem cyklu ten rok czy półtora?(jeśli źle myśle wyprowadźcie mnie z błędu 2. czy jeśli zaczął bym stosować kreatyne teraz to czy przez okres wakacji gdzie wiadomo rózne wyjazdy, brak przestrzegania diety na 100% i nieregularne treningi przyczynią się do znacznego spadku w obwodach i masie?

Sprawdź ile masz % tłuszczu?

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 4822 Wiek 22 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 24489
jak nie bedziesz trzymal diety to kreatyna nic nie da
mysle ze na razie odpowiednia dieta i dobrze ukerunkowany trening ci wystarcza,kreatyne mozesz wziac pozniej np w zime jak bedziesz mogl trzymac diete
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 4351 Napisanych postów 69613 Wiek 42 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 586179
1.nie martw się po cyklu kreatynowym nie będziesz miał 50cm w łapie
2.najprawdopodobniej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Remik7 Ćpaj Sport Doradca
Ekspert
Szacuny 738 Napisanych postów 34662 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 254618
więc tak

kreatyne mogłbyś zacząć stosować + dobra dieta + dobry trening = bardzo dobre efekty

ale pamietaj ze jesli diety nie bedzie to spadki bedą
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 3287 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 22844
Również uważam, że mógłbyś zacząć stosować kreatynę pod warunkiem, że dieta będzie odpowiednia.

Jeśli masz mieć przerwy w cyklu ćwiczeń i nieregularne posiłki przez okres letni, wówczas się wstrzymaj z kreatyną i zrób "cykl życia" gdzie wszystko będzie dopięte na ostatni guzik po wakacjach..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
cnotliwy - diete trzymam jak tylko mogę, chodziło mi o to że gdybym wziął teraz prawdopodobnie skończyl bym na początku wakacji a jak wiadomo wtedy z dietą był by problem, stąd moje drugie pytanie dotyczyło czy to co wypracowałbym przed wakacjami zniknie

flex1976 - tutaj miałem na myśli to że gdy ktoś wiąże z kulturystyką przyszłośc powinien z suplementów wycisnąć jak najwięcej i stosować je w odpowiednim okresie tak żeby przyrosty były jak największe, zdaje sobie sprawe z tego ze nie bd tyle miał po cyklu chodziło mi poprostu czy mniej ambitnemu ćwiczącemu zrobi różnice gdy wezmie po 5 msc a po np roku cwiczen

Remik7, ProSatan - diety przestrzegam jak tylko mogę, wiem żę bez tego g*wno zrobię

dzięki wszystkim za pomoc, poczekam do zimy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 4822 Wiek 22 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 24489
jezeli trzymasz diete to mozesz brac kreatyne,mamy 1 maj do wakacji jeszcze dwa miesiace wiec mozesz zrobic cykl 8 tygodniowy a jak pozniej bedziesz troche slabo jadl to straty beda minimalne
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
rozumiem, dzięki wielkie, dałem soga ale nie wiem czy wszedł ;<
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
sogi mi do niczego nie potrzebne,to ze moge komus pomoc daje mi duzo wieksza satysfakcje;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Jeszcze 2 pytanka czy po zakończonym cyklu aby osiągać stopniowo jakieś przyrosty i sie nie zastac bd musial rozpoczac po tych 6-8 tygodniach kolejny cykl? Czy mój organizm na stałem uzależni sie od przyrostów na kreatynie? Wydaje mi sie ze nie aczkolwiem nie jestem pewien czy nie będzie mi gorzej szło na "sucho"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6451 Napisanych postów 142446 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1124269
nie bedzie gorzej szlo jesli bedziesz w to wierzyl ze gorzej nie idzie
wiadomo, ze nie bedzie jak na kreatynie, ale jak wszystko bedzie ok, dopiete, to i dalsze ksztaltowanie sylwetki bedzie postepowalo.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

clout+HP przez 12 tygodni?

Następny temat

Kofeina