SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

czy wliczac HIIT, aeroby w zapotrzebowanie kaloryczne?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1514

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

m

Płeć

25

Waga

95

Wzrost

187

Poziom bf (zdjęcie poglądowe)

18%

Aktywność w ciągu dnia (cały tydzień): (praca/uczelnia/zajęcia domowe? O której trenuję, wstaję, kładę się spać? O której mam przerwy w pracy?)

pobudka 8, praca 9-17, trening o 18, sen 24

Uprawiane sporty, częstość i intensywność treningów, staż treningowy, sprzęt którym dysponuję (wyposażenie siłowni)

siłownia full, pływanie, bieganie

Stosowane wcześniej diety, ich wpływ na sylwetkę, obecne odżywianie

masowa 3500 kcal, lekko się zalałem - jestem endo

Stan zdrowia (preferowane badania lekarskie)

bez zarzutu

Stosowana lub planowana suplementacja

białko
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 206 Wiek 35 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 2186
Witam,

Po 5 miesiącach masy planuję swoją pierwszą redukcję.

Przez pierwsze 6 tygodni planuję trenować planem Push Pull Legs, włączyć aeroby po treningu i wydłużać je z tygodnia na tydzień.
Po kilku tygodniach włączam 2 razy w tygodniu interwały w dni bez treningu siłowego.

Docelowo:

Pon: Push
Wt: HIIT
Środa: Legs
Czwartek: HIIT
Pt: Pull
Sob: Off
Nd: Off

Moje pytanie – czy obliczając swoje zapotrzebowanie kaloryczne na start powinienem:

1.Uwzględnić aeroby? Jeśli tak, czy każdego tygodnia uwzględniać w zapotrzebowaniu kalorycznym fakt, że wydłużam aeroby?

2.Czy w momencie kiedy włączę HIIT powinienem ponownie obliczyć zapotrzebowanie kaloryczne uwzględniając zapotrzebowanie wygenerowanie przez trening interwałowy?

3.Czy może po prostu obliczyć zapotrzebowanie kaloryczne na samym początku (czyli wynikające z treningu siłowego + początkowo krótkich aerobów) i trzymać się tych początkowych wyliczeń?

Pozdrawiam,
Paweł
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 206 Wiek 35 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 2186
odświeżam :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 206 Wiek 35 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 2186
będę wdzięczny za odpowiedzi
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51765 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349847
Ja zazwyczaj proponuję liczenie zapotrzebowania bez uwzględnienia wysiłku/z zaniżonymi współczynnikami,ale wtedy bez wprowadzania dodatkowego deficytu. U ciebie natomiast jeżeli jesteś po masie, to najlepiej będzie cofnąć się do bilansu na którym nie tyłeś, ani nie chudłeś i od tego momentu zacząć redukcję.

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta "redukcyjna" 85kg

Następny temat

Jak wyszczuplić uda i brzuch?

WHEY premium