SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

czy warto jest zmieniac ???

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2199

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 576 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 8227
witam!
zastanawiam sie nad zmiana planu treningowego.
Moj staz to juz ze 4 lata z przerwami.
ostatnie pol roku moj trening byl raczej na mase, trenowalem wszystko raz w tygodniu robiac po 3 cwiczenia na dana parie zaczynajac od 12 powtorzen a konczac na 8.
czytalem o tym by zmieniac kolejnosc cwiczen gdyz organizm z czasem sie przyzwyczaja.

od jutra wchodze na dosc mocny cykl na xpandzie i No-S.
przykladowo do tej pory robiac klatke robilem zawsze:
plaska - 12-10-8-6
skosna - 12-10-8-6
butterfly -16-12-12-10

zastanawiam sie czy nie zmienic tego na:
płaska - wyciskanie sztangielek
skos - sztanga
skos - rozpiętki

byloby to moje ostanie 2 miesiace z cyklu na mase a pozniej trening na sile i regeneracja.
co myslicie o takiej zmianie, warto kombinowac i zmieniac np kolejnosc cwiczen, zastapic wyciskanie na płaskiej sztangi - sztangielkami???

<: G l a d i a t o r :>

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 576 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 8227
witam!
dzisiaj pierwszy dzien na cyklu xp + shotgun.
Robilem dzis klatke i chcialem sprawdzic czy mi poszla sila wiec zaczalem od plaskiej ze sztanga.
dotychczas bralem 80kg 4-5 razy. Teraz wzialem 8 razy a 85kg 5 razy.

pozniej robilem wyciskanie sztangielek na skosie i rozpietki, od przyszlego tygodnia robie scisle ten plac co poleciliscie powyzej.

podsumowujac czulem dzisiaj naplyw sily, jedyne co mnie zmartwilo troche to to ze klatka nie byla az tak dobrze napompowana.

<: G l a d i a t o r :>

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 4596 Wiek 35 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 35012
Pewnie, ze warto! Sprobuj takiego czegos:
Wyciskanie hantelek na skosie 4x8
Wyciskanie hantelek plaska 3x10
Wyciskanie sztangi plaska 2x12
I do tego mozesz dorzucic jakies rozpietki.
Pompa gwarantowana. Ja sobie ten sposob bardzo chwale mozesz wyprobowac.

A jezeli nie to zamien chociaz sztange na hantelki. Dobrze Ci to zrobi! Powodzenia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 522 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 21190
zmieniaj ;)

Jak nie po dobroci to pod chwytem !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6496 Napisanych postów 62289 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777518
Zmiany treningu zawsze wplywają pozytywnie na mięsnie o ile nie są wprowadzane za często ale w Twoim przypadku zmiana jest wskazana i dobrze ze zmieniasz na hantle pozdro i zycze przyrostów

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 576 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 8227
czyli generalnie powinienem sztange zamienic na sztangielki.
zastanawia mnie przy tym jedna rzecz.
oczywistym jest ze na sztandze podnosi sie wiecej wiec czy taka zmiana wplynie korzystnie na przyrost masy??

<: G l a d i a t o r :>

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 4596 Wiek 35 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 35012
podobnie jak w ćwiczeniu 1( ze sztangą)-daje ono jednak dodatkowe możliwości ćwiczącemu- np. chcąc położyć większy nacisk na rozwój wewnętrznej części klatki można w górnym położeniu(podczas fazy wyciskania) zbliżać sztangielki do siebie, co nie jest możliwe przy użyciu sztangi. Również faza opuszczania może mieć nieco odmienny przebieg - przy ćwiczeniu ze sztangą ruch ogranicza nam gryf sztangi, a wykorzystując do tego ćwiczenia sztangielki możemy opuszczać ręce poniżej (głębiej) poziomu klatki, co dodatkowo rozciąga mięsnie( w myśl zasady: im większy zakres ruchu, tym pełniejszy rozwój mięśni). Dodatkowo można w końcowej fazie ruchu obracać nadgarstki tak, by dłonie skierowane były do siebie palcami(pozwala to na dodatkowe napięcie wewnętrznych części mięśni).

https://www.sfd.pl/temat309437
Zapraszam!

Zmieniony przez - Thiago2 w dniu 2007-01-21 12:38:23
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 576 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 8227
thiago widze ze niezla walke podjales.
przeanalizowalem kilka watkow i teraz mam do was prosbe o zweryfikowanie mojego treningu na klatke:

do tej pory:
1) wyciskanie sztangi na ławce prostej 12-10-8-8
2) wyciskanie sztangi na ławce skońsnej 12-10-8-8
3) butterfly 16-12-10-10

zmodyfikowany trening ( do oceny)
1) wyciskanie sztangielek na skosie 10-8-8-6
2) wyciskanie sztangielek płaska 12-10-8-6
3) wyciskanie sztangi na płaskiej 10-8-6
4) rozpietki na skosie 12-10-8-8

cel: masa i pompa na treningu. 4 cwiczenia 15 serii

co o tym myslicie??

<: G l a d i a t o r :>

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 4596 Wiek 35 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 35012
Cale nasze zycie to ciagla walka. Ja teraz musze sie skupic na poprawie techniki bo to najbardziej kuleje u mnie.

zmodyfikowany trening ( do oceny)
1) wyciskanie sztangielek na skosie 10-8-8-6
2) wyciskanie sztangielek płaska 12-10-8-6
3) wyciskanie sztangi na płaskiej 10-8-6
4) rozpietki na skosie 12-10-8-8
Jak dla mnie za duzo tych serii. Sprobuj zrobic tak jak Ci pisalem wyzej. 11 serii samego wyciskania. Po co? Proponuje Ci te 9 serii, sprobuj nic Ci nie zaszkodzi. Chociaz jeden trening a jak nie to wrocisz do swojego.

Do progresji w rozpietkach takze nie jestem przekonany. Trzy serie x10 calkowicie wystarcza.

Ale to tylko moja skromna opinia. Kiedys tez chcialem jak najwiecej i nie powiem efekty byly. Tyle, ze teraz robie mniej a efekty sa jeszcze wieksze.
Decyzja nalezy do Ciebie samego. Poeksperymentuj. Jest czas
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6496 Napisanych postów 62289 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777518
thiago bardzo cenne wskazówki
wydaje mi sie ze trening po modyfikacji jest ok
Ja początkowo sam ćwiczyłem tylko sznaga ale zmiana na hantle dała fajne rezultaty większy zakres ruchu i lepsze czucie klatki pozdrawiam i zycze efektów

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 337 Wiek 57 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 12926
Maciejz82 myślę,że w Twoim przypadku bardziej efektywna będzie raczej manipulowanie intensywnością treningu.Zmiana stałej od długiego czasu ilości powt. jest imho lepsza, niż zmiana kolejności czy zmiana konkretnych ćwiczeń.
Rada Thiago co do sztangietek jest ok,ale jeśli chcesz wyciągnąć jak najwięcej z planowanego cyklu to sztanga da więcej.

pozdrawiam

nic na siłę - weź większy młotek!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 576 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 8227
wiec reasumujac jutro robie klatke:

Wyciskanie hantelek na skosie 4x8
Wyciskanie hantelek plaska 3x10
Wyciskanie sztangi plaska 2x12
rozpiętki na skosie 3x10

w sumie 11 serii, zobaczymy jak to na mnie zadziala.

Do tej pory robiłem zawsze klatke z tricepsem i plecy z bicepsem. Teraz chodzi mi po glowie rozdzielenie tego i zrobienie rak na dodatkowym treningu, robiac po 3 cwiczenia na trica i 3 na bica.
co o tym myslicie?

z gory dzieki za wszelkie wypowiedzi i rady.

<: G l a d i a t o r :>

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

HST - prosze o ocene

Następny temat

najszerszy grzbietu: najlepszy drązek?

WHEY premium