SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

czy trening 6 razy w tygoniu mozesz szkodzic zdrowiu

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 729

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 23
Witam od kilku tygodni zaczolem chodzic na silownie okolo 6 razy w tygodniu codziennie robie okolo 30 min kardio i podobnie ciezarow. czytalem w kilku artykulach ze to moze byc niebezpieczne. Moze ktos ma jakis pomyls jak sprecyzowac trening eventualnie ktore miesnie trenowac w jaki dzien???
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 25 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 551
ale ze co trening 6 razy w tygodniu niby moze szkodzic? bzdura, wlasnie ogolnie najlepiej cwiczyc kilka razy dziennie z 6 razy w tyg tylko ze treningi sa krótsze wtedy, musisz poczytać, polecam Ci jakaś książke naukowa o treningach.

Zmieniony przez - mokremajtk w dniu 2013-09-24 01:48:17
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Fakt robie tak od 1 do max 2 godzin. Zalezy jak czas pozwoli. Masz moze jakies pomysly na cwczenia ktorych partii miesni I w jakie dni? To by mi wiele pomoglo bo czytam te wszystkie artykuly porady treningowe I generalnie dalej jestem w dupie bo nic koniretnego sie nie dowiedzialem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
ogólnie to wszystko jest już napisane w książkach itp, z Polskich książek to od siebie poleciłbym Periodyzacja teoria i metodyka treningu(Tudor Bompa i G.Haff) i Współczesny trening siły mięśniowej(2010 edycja 2, tej ksiazki nie czytalem ale wyglada na solidną) i generalnie wiekszosc ksiazek napisanych przez jakiś doktorów itp będzie pewnie dobra(z tym ze te nowsze tylko bierz pod uwage ogolnie) . Nie wiadomo nawet co Ty chcesz osiągnąć, chcesz być sprawny, silny i miec fajne ciało czy byc kulturysta czy?????? dawno juz sie nie zajmowalem treningami ale pamietam jak sam pytalem po forach sie jak mam cwiczyc, i szczerze to był błąd bo mogłem wziąść jakies dobre ksiazki i poczytac, lepiej sie wtedy na tym wyjdzie, mi nikt nie powiedzial ze mozna cwiczyc nawet kilka razy dziennie i ze tak jest najlepiej, czesto, i krótko, dopiero w książce i akrtykulach przeczytalem. A z tym ze nie mozna trenowac 6 razy w tyg to pewnie chodzilo o przetrenowanie/przeciążenie treningowe, musisz sobie ulozyc wszystko tak zeby nie dopuscic do tego, co prawda robi sie tak ze sie specjalnie przeciąża(to sie chyba nazywało superkompensacja) ale to robia zawodowcy a nie tacy poczatkujacy jak Ty. No mozesz se robic tak: rano nogi wieczor rece+plecy, i przed treningiem zrobic jakies rozgrzewki po treningu schlodzenie(nie zimny prysznic itd poczytaj) i potem jakas kąpiel czy terapia kontrastowa w celu polepszenia rengeneracji. Na nastepny dzien zrobisz sobie interwały na basenie(ogolnie to bieganie samo nie bo glownie nogi sie cwicza wtedy a chyba chcesz cale cialo), czy jakies biegi parkour, albo sparingi.

duzo by pisac po co jak wszystko juz jest napisane w odpowiednich zrodlach

Zmieniony przez - mokremajtk w dniu 2013-09-24 03:52:45
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
aha i koniecznie musisz miec dobre jedzenie i stosowac jakas suplementacje/ziola i takie tam, na razie zbieram troche info i moze cos napisze za jakis czas
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
stary jestes zia. dziekuje ci bardzo. postaram sie jakos zdobyc te ksiazki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
A co chce osiagnac to tez dobre pytanie. chcialbym zzucic zbedne kilogramy bo przy 183 mam 115 kilo. w czym malo z tego miesnia, figure to mam bardziej zblizana do gruszki niz do " V " w ciagu 2 lat tyle przytylem bo przestalem grac w rugby. a z suplementacji to wlasnie wczoraj mi przyslali kilogram bialka 250 g creatyny i 250 l-glutaminy. jesli mnie zapytasz czemu to kupilem odpowiedzi nie znajde.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Co do książek to może sa lepsze od tych co polecilem, nie wiem, jak umisz anglika to moze cos po angielsku?

a co do schudniecia to moze bys skupil sie teraz bardziej na treningach typu interwały itp niż na siłowych, np w tyg 4 interwały i 2 treningi siłowe. NO i oczywiscie suple na spalanie, z tego co wiem to ekdysteroidy nie dosc ze spalaja tluszcz to powoduja przyrost masy miesniowej, peptydy ghrp 6 + cjc 1295 bez dac tez moglyby sie sprawdzic to na hormon wzrostu a jak wiadomo on spala tluszcz i zwieksza mase miesniowa(tylko uwazaj na akromegalie, musisz popatrzec).

Zmieniony przez - mokremajtk w dniu 2013-09-24 17:01:26
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
spoko po angielsku moze nie jak brytol ale sobie daje rade. a z interwalami to dzisiaj probowalem na bierzni. postaram sie robic tak jak mowisz. dzieki za calal pomoc, kilka twoich postow pomoglo mi bardziej niz tydzien czytania artykuluw i wypowiedzi ekspertow.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Condziu
spoko po angielsku moze nie jak brytol ale sobie daje rade. a z interwalami to dzisiaj probowalem na bierzni. postaram sie robic tak jak mowisz. dzieki za calal pomoc, kilka twoich postow pomoglo mi bardziej niz tydzien czytania artykuluw i wypowiedzi ekspertow.

Co do interwałów to one sa na pewno lepsze od zwyklych treningów tlenowych o niskiej intensywnosci(np bieganie stalym tempem przez 2h) bo interwały w przeciwienstwie do tamtych treningow tlenowych nie powoduja spadku siły maksymalnej, sa rozne metody treningow. I nie ma za co, ciesze sie ze moglem pomoc, a za niedlugo mam zamiar napisac jakiegos bloga o suplach itd wszystko sie bedzie opierac na badaniach naukowych. I przykładowo tutaj wiele ZNAWCÓW mówiło że nie ma sposobu na zwiekszenie wzrostu, urosniesz tyle ile Ci dane, a jednak mylili sie bo jest inaczej, wystarczy poczytać jakies badania naukowe/artykuły naukowe na ten temat.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
jak ogarniesz temat z tym blogiem to daj mi znac. z pewnoscia poczytam i skorzystam. dzienx jeszcze raz.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening 6 razy w tygodniu

Następny temat

Ocena treningu

Fruzelina