SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

co to jest wiek metrykalny

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 11142

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez domer z działu Odżywianie.
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
witam
Wiem ze nie na temat,ale nie wiedzialem gdzie napisac tego posta
a wiec
Niedawno bylem u endokrynologa i zrobilem sobie przeswietlenie nadgarstka. Chcialem sobie ocenic stan kostny czy jeszcz rosne czy tez moje kosci sie juz zrosly i nie rosna. Dzis odebralem przeswietlenie z opisem. w opisie jest napisane "Tablice określajace wiek kostny obejmujace tylko przedzialy wieku do 18 lat(pacjent ma 22 lata) Na wykonanym zdjeciu wiek kostny może odpowiadac wiekowi metrykalnem 18 lat"
mam pytanie czy to oznacza ze moje kosci sie zrosly czy tez nie.
dlaczego moje kosci sa mlodsze o 4 lat od wieku. czy wiek metrykalny 18 lat to maksymlna granica wieku czy moze byc np 23 lata wiek matrykalny i co to wogole jest wiek metrykalny???
z Gory dziekuje za odpowiedz
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 30 Napisanych postów 2733 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 16414
Zaciekawilo mnie to troche.

"Wiek kalendarzowy (inaczej wiek metrykalny) określa liczbę lat od czasu urodzenia.
Wiek biologiczny jest realnym wskaźnikiem kondycji organizmu, niezależnie od wieku metrykalnego. Wartość jego może być wyższa, niższa lub porównywalna z wiekiem metrykalnym. Wiek biologiczny można oznaczyć za pomocą określonych badań i testów."

wiec:

Wiek matrykalny,prawdziwy czyli wiek ustalony na podstawie metryki,wiec jesli jestes urodzony 1986 to u Ciebie wynosci 22 lata.

Dalej to juz moje przypuszczenia,ale pewnie prawdziwe.
Skoro wiek metrykalny okresla sie do wieku 18lat,a Ty masz wiecej to chyba zostalo porowanane,ze Twoje kosci moga wygladac na 4 lata mlodsze,ale naciagniete jest to po to,zeby w ogole mogloby byc badanie.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 29
bo tylko jest do 18 lat...jesli masz 23 to nie było sensu tego zdjecia robic, poniewaz tam 18lat znaczy dorosłośc...
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Cos nie za bardzo ciekawego

Następny temat

Poranna erekcja

WHEY premium