SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

co sadzicie o takiej diecie?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1945

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 977 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 4791
mam 29lat waze 100kg cwiczylem kupe lat teraz sporadycznie wracam do treningu bardzo lekkiego na silowni lub plywania albo cwicze w domu pompki drazek brzuchy i takie tam wzloty emeryta:):):):):):)::):)
mam dietke:
dzien pierwszy
sniadanie
-7bialek z jajek na twardo i ewentualnie jakies warzywko pomidor marchew moze kalafior
2sniadanie
-jablko
3przedobiad:):):
duszona na parze piers z indyka 150gram+warzywka
4obiad
duszona na parze piers z indyka 150gram+warzywka
5kolacja
serek niskotluszczowy okolo 35gram bialka w porcji
dzien2
taki sam jak pierwszy ,ewentualnie przestawiona kolejnosc tych posilkow
dzien3
sniadanie
bialka7sztuk+pomidorek i marchewa
2sniadanie
200g poledwicy wolowej z jakims warzywkiem
3posilek
serek jak w dniu pierwszym i drugim
4posilek obiad
200gram piersi z kury+WARZYWKA
kolacjA
TUNCZYK W OLEJU Z POMIDORAMI-INNEGO NIE ZDZIERRZE
DZIEN 4
SNIADANIE
BIALKA Z JAJ 7+POMIDORY
2SNIADANIE
BIALKA Z JAJ 7+POMIDORY
OBIAD
TUNCZYK I WARZYWA
KOLACJA
PIERS Z INDYKA LUB KURY
DZIEN PIATY
SNIADANKO
KURA DUSZONA-PIERS+WARZYWKA
2 SNIADANKO
7BIALEK Z JAJ I WARZYWKO
3 POSILEK
2 JABLKA
4 POSILEK
POLEDWICA WOLOWA Z GRILLA
5 POSILEK
SEREK
ITD PRZEZ 30 DNI 3 RAZY NA TYDZ LEKKI TRENIN OKOLO 30 MINUT + PRACA LEKKO FIZYCZNA A NO I NAPEWNO Z DWA RAZY W TYGODNBIU WPADKA<PIZZA LUB SADZONE JAJA LUB JAKIES TOSTY Z SEREM W JEDNYM POSILKU>
CO O TYM SADZICIE -DARADE ZRZUCIC PARE KG????


Płeć: Mężczyzna

Wiek: 29

Waga: 100

Wzrost: 189

Obwód klatki: 123

Obwód ramienia: 42

Obwód talii: 96

Obwód uda: 63

Obwód łydki: 42

Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej: 16%

Aktywność w ciągu dnia: PRACA UMIARKOWANIE CIEZKA

Uprawiany sport lub inne formy aktywności: 3 RAZY W TYG CWICZENIA JAK
POMPKIRAZEK BRZUCHY I GRZBIET,OSTRY WYCISK JAKIES 30-40MIN I CODZIENNIE SZYBKI SPACER DWA RAZY DZIENNIE PO OKOLO15MIN


Odżywianie: JEM DUZO PIECZYWA WARZYW OWOCOW I KURCZAKOW ZADKO SLODYCZE I JEM OKOLO 20JAJ TYG.HAMBURGERY I TUNCZYK,I PIERSI Z KURY,KAWA HERBATA,WEEKEND 2 DNI CHLEJE PIWSKO,NASIONA ROZNE.
NIE LUBIE PODROBOW,SLEDZI,WIEPRZA,


Cel: poprawa estetyki i proporcji

Ograniczenia żywieniowe: NIE MAM

Stan zdrowia: NIE MAM

Preferowane formy aktywności fizycznej: 3-4 RAZY NA TYDZIEN OK 45 MIN -1H, PLUS CODZIENNIE SPACERY OKOLO 25MINUT -SZYBKIE

Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty: NIC

Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów: NIE PLANUJE

Stosowane wcześniej diety: NIE KOMPLETNIE SCISLE STOSUJE SIE CZESTO DO ZASADY NIE LACZENIA PRODUKTO :WARZYWKA Z MIESKIEM,OWOCE STARAM SIE JESC ODDZIELNIE I SLODYCZE TEZ ODDZIELNIE. NP SEREK JEM SAM EWENTUALNIE Z JAKIMS WARZYWEM

kolagen

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ellis ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 126 Napisanych postów 4616 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 53303
W pierwszym momencie miałem wrażenie, że ta dieta jest na jeden dzień Osoba ważąca 100 kg dodatkowo aktywna fizycznie nie może się tak odżywiać. Przynajmniej nie na dłuższą metę. Proponuję coś mniej restrykcyjnego, jeśli chodzi o kalorie z większą ilością właściwego żródła energii: węglowodanów i/lub tłuszczy. Deficyt kaloryczny około 10-15% zapotrzebowania kalorycznego. Kalorie najlepiej odejmować stopniowo co kilka tygodni w zależności od efektów. Jeszcze lepsze od odejmowania kalorii w diecie jest zwiększanie aktywności fizycznej, oczywiście w zależności od możliwości. Jeśli chodzi o moją opinię na temat diet rozdzielnych to jeśli już miałbym coś rozdzielać to węglowodany od tłuszczy, czyli posiłki białkowo-tłuszczowe + warzywa, małe ilości owoców - w dni nietreningowe i treningowe do okolic treningowych. Wtedy posiłki węglowodanowo-białkowe w okolicy treningu i po. Ogólnie dla większości dobre rezultaty da dieta bez zaproponowanego rozdzielania z proprocją kalorii z białka/tłuszczu/węglowodanów odpowiednio 30%/30%/40%.

Zmieniony przez - ellis w dniu 2006-11-02 22:47:22
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 977 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 4791
okej wielkie dzieki:)
jesli zwiekszam ilosc ysilku przy tej samej liczbie kalorii to nic sie nie dzieje z moja definicja tylko polepsza sie moja kondycja ,wiec bede musial chyba takjak napisales stopniowo zmniejszac ilosc kalorii i podzielic zarcie z jednoczesnym dorzuceniem aerobow-moze bierznia o stalym tempie 3 razy na tydzien 40 minut.okej jak cos sie zmieni w moim wygladzie to dam znac za pare tygodni.pozdrawiam

kolagen

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ellis ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 126 Napisanych postów 4616 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 53303
Bilans kalorii spalonych/dostarczonych jest najważniejszy. Musi być cały czas nieznacznie ujemny, dlatego należy korygować go wraz z ubytkiem wagi by stymulować efekt. Zazwyczaj ubytek 0,5-1 kg na tydzień to znak, że wszystko idzie ok. i wtedy nie robimy korekty. Odpowiednia ilość białka około 2 g na kg to druga ważna sprawa. Rozkład pozostałych składników odżywczych może być zgodny z którymś ze wzorców podanych w mojej wypowiedzi wyżej, w jednym zasugerowana została już kompozycja posiłków w ciągu dnia. Poszczególne produkty też są ważne, te jak najmniej przetworzone będą lepsze. Krótko mówiąc trzeba nad tym wszystkim trochę popracować by były efekty, trening też musi być przemyślany
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
marek.c I.H.S. TEAM
Ekspert
Szacuny 207 Napisanych postów 3300 Wiek 58 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 28036
podobnie jak ellis uwazam ze dieta jest zbyt ostra. og. zalozenia i baza jest ok. jednak proponuje dorzucic nieco wegli do sniadania jak i do posilku po treningu , np wystarczy 1/2 torebki ryzu brazowego + 1/2 do posilku po treningowego. rano dodalbym 1 zoltko. i ew. nieco tluszczu w ktoryms posilku , moze byc to tluszcz zwierzecy czyli mieso czerwone i nieco oliwy. wazny tez jest wapn z suplementow, magnez i wit B6. zreszta warto pomyslec o suplematacji - przyspieszczaach - zielona hernata do kazdegfpo posilku itp...ciezko wytrzymac bez wegli i bez tluszczu. takie diety jak piszez byly modne na przel 80/90 i na pocz 90 tych ,sam tez sie nieco przykatowalem czyms podobnym , teraz wiem ze nie da sie zyc bez wegli i tluszczu.
pozdr
mc
zycze wytrwalosci
i tak na marginesie w jeden dzien w tyg. np po poludniu mozesz robic odstwpstwa - jestewsmy tytlko ludzmi .

IHS TEAM

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dziwne pytanie ;p

Następny temat

Ciekawe spojrzenia na temat zywienia :D

Wiecej