SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

co lepsze po treningu?

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2212

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 42 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 2296
Czy lepiej jeść po treningu:
-zaraz po gainera (np Mass XXL) i za 40 min posiłek pełnowartościowy
-zaraz po glukoze/carbo,za 20 min białko (np. SP 80, WPC Olimpu), 20 min potem posiłek pełnowartościowy
-zaraz po glukoze/carbo i za 40 min posiłek pełnowartościowy
-może jakaś inna kombinacja ?
Chodzi o to, żeby zatrzymać procesy kataboliczne zaraz po treningu, bo diete mam IMHO w porządku. Trening na masę. BTW- lepsze carbo czy glukoza? Nie pytam o opłacalność tylko o działanie. Za odp z góry THX!
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 103 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 3323
Ołkej a jesli robimy redukcje na stricte-tluszczowce to jaka roszade z odzywka / twarogiem proponujecie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 78 Napisanych postów 25514 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 110527
Dla mnie to:
-zaraz po glukoze/carbo,za 20 min białko (np. SP 80, WPC Olimpu), 20 min potem posiłek pełnowartościowy
Ale to zalezy, dla kazdego cos innego jest dobrego :]

///lepsze carbo czy glukoza? Nie pytam o opłacalność tylko o działanie///
carbo
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 1297
Jak ktoś potrafi w ciągu 40 min wypić Carbo/Glukoze,wypić odżywkę białkową i zjeść normalny pełnowartościowy posiłek (czyt. największy posiłek dnia, bo taki powinien być posiłek potreningowy) to zazdroszcze wam organizmów bo jak ja bym to wszystko wchłonął to wybaczcie za słownictwo ale bym sie porzygał! Nie dajcie sie zwariować, żeby zachamować katabolizm po treningu walnijcie sobie 10g gluty, zarzućcie kreatyne 5g może być z carbo zjedzcie banana i dopiero za ok 45-60 min zjedzcie największy posiłek dnia, albo Gainerka i dopiero godzine potem posiłek. Tak to wygląda z mojej strony. Ja tak robie i na rezultaty nie narzekam. :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 42 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 2296
Też byłbym za tą opcją , w a posiłku zjeść tyle białka ile powinienem (1g/kg)czy zmienszyć tą ilość?
Pako 202 - Dotychczas jadłem gainera po treningu i za 40 min posiłek i dobrze wchodziło, a to białko to tylko ok. 35g + woda więc myślę, że niemiałbym z tym kłopotów ;], a kreatyny nie biorę

I jeszcze coś : Co daje jedzenie odżywki białkowej rano, tak jak zaleca cześć osób/producentów jeżeli z diety dostarczam odp ilości składników? (Skoro tyle osób tak mówi musi coś w tym być, ale ja nierozumiem tego )
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 78 Napisanych postów 25514 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 110527
2gr/białka na dzien - max, jezli jestes na masie
Na posiłek ok. 30gr

//Co daje jedzenie odżywki białkowej rano, tak jak zaleca cześć osób/producentów///
Oni najlepiej zalecilyby zebys jadł tylko odzywke :] tak zeby szło 1 dziennie

//...jeżeli z diety dostarczam odp ilości składników? (Skoro tyle osób tak mówi musi coś w tym być, ale ja nierozumiem tego )//
No i tak zostaw
Jezli dostarczasz z diety te 2gr białka odzywka białkowa nie jest Ci potrzebna
Bardziej na rzezbie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 1297
W jednorazowym posiłku powinno być nie więcej jak 30-40 g białka. Organizm człowieka nie potrafi wchłonąć większej ilości za jednym rzutem i reszta pójdzie ... "popływać". Dzienne spożycie białka powinno być podzielone na kilka posiłków żeby o każdej porze organizm miał zapewniony łatwy, stały dostęp do aminokwasów, które wykorzysta tam gdzie trzeba :D.
/// I jeszcze coś : Co daje jedzenie odżywki białkowej rano, tak jak zaleca cześć osób/producentów jeżeli z diety dostarczam odp ilości składników?
Picie ożywki proteinowej zaraz po przebudzeniu jest niemalże koniecznością! Organizm przez całą noc głodował, nastąpiło zwolnienie procesów metabolicznych i po obudzeniu tak wielka skomplikowana machina zaczyna znowu pracować na najwyższych obrotach, dlatego my musimy odrazu zareagować żeby nie doprowadzić do katabolizmu. Po to właśnie sie pije odżywkę białkową zaraz po przebudzeniu. Można oczywiście zjeść posiłek zawierający w sobie taką samą ilość białka, ale po pierwsze zaraz po przebudzeniu organizm nie jest jeszcze dostatecznie przygotowany do jedzenia stałego posiłku i trawienia. A co innego odżywka która jest podana w taki sposób, że organizm nasz nie musi sie pieprzyć z trawieniem tylko ma wszystko co potrzeba na przysłowiowej "tacy". Po drugie : Czas ! Przygotowanie pełnowartościowego posiłku rano kiedy ledwo patrzymy na oczy jest dość czasochłonne nie mówiąc już o tym, że w tym czasie organizm zjada własne mięśnie w celach energetycznych. Dlatego taką odżywką przygotujemy przełyk pokarmowy na przyjęcie długo wyczekiwanego posiłku :D Mam nadzieje że troche pomogłem. Aha nie zapomnij razem z odżywka łyknąć najlepszego supla na katabolizm czyli glutaminy (5-10g)3 maj sie!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 42 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 2296
no ok, ale czy odjąć część białka w tym posiłku po treningu 40 min czy zostawić? Wiem, że w ciągu dnia mam zjeść 2g/kg. Jestem w stanie dostarczyć tyle, ale za to jem 8 posiłków dziennie, nie wiem czy to dobrze, ale przynajniej trzymam się tego dość rygorystycznie , a odżywkę chcę brać tylko dlatego, że mogę właśnie najwcześniej te 40 min po treningu zjeść posiłek. Więc odjąć cześć białka z tego posiłku czy może nie ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 42 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 2296
Pako 202, to co mówisz ma sens i dało mi do myślenia , ale jeśli chodzi o to by dać ciału energię z odżywki to czemu nie jest zalecanie picie wegli o wysokim IG, carbo lub glukozy rano? Przecież to właśnie weglowodany to "paliwo" dla ciala, a pozatym szybciej by się wchłonęły, czy się mylę?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 78 Napisanych postów 25514 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 110527
//no ok, ale czy odjąć część białka w tym posiłku po treningu 40 min czy zostawić?//
nie rozumiem? jak odjac od czego?

//Wiem, że w ciągu dnia mam zjeść 2g/kg. Jestem w stanie dostarczyć tyle, ale za to jem 8 posiłków dziennie, nie wiem czy to dobrze, ale przynajniej trzymam się tego dość rygorystycznie///
zalezy jakich :] jezli dostarczasz wszystkich potrzebnych wartosci to idealnie :]
Kiedys przeczytałem ze najlpiej byłoby gdyby kulturysta chodził z przywiazanym workim z jedzeniem (jak kon) i co chwile 'podjadal' :] ale wiadomo ze jest to raczej niemozliwe i dlatego bardzo dobre robisz. Wazne zeby nie były to posiłki syte.

//a odżywkę chcę brać tylko dlatego, że mogę właśnie najwcześniej te 40 min po treningu zjeść posiłek. Więc odjąć cześć białka z tego posiłku czy może nie ?//
aaaawiec o to Ci chodzi, a ile dostarczasz z posiłku?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 42 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 2296
W posiłku potreningowym dostarczam 1g/kb białka i 1,5g/kg ww. Michail kiedyś powiedział, że tak by było najlepiej . Dokładniej:
B/Ww/T - 36/108/8 691kcal
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 91 Napisanych postów 14530 Wiek 38 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 62110
w sumie wersja gainer i po 30min posiłek może być - choć zależy jakiego gainera masz - jak z MCT i nie bierzesz kreatyny no to może być

DORADCA W SUPLEMENTACJI
GG 1844256

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Co na rzeźbe

Następny temat

Glutamina!!!

WHEY premium