SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

co bedzie jesli nie bedzie zigzaka?

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1365

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
czy to zle jesli nie bede mial zigzaka w HST?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 711 Napisanych postów 4351 Wiek 43 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 57865
zalezy od zdolnosci regereacyjnych twojego organizmu, jezeli po koncowkach mikrocyklow nie odczuwasz potzreby wiekszej regenacji moze robic stala progresje ciezaru w calym HST.

Pain is temporary. It may last a minute, or an hour, or a day, or a year, but eventually it will subside and something else will take its place. If I quit, however, it lasts forever." - Lance Armstrong
http://www.sfd.pl/kris4real_/,_VE_GOT_DA_POWER_-_NATURAL_POWER__ALTERNATYWNA_DROGA_ATAKUJE_-t434668.html
TRENING HST: http://www.sfd.pl/HST_-_Reaktywacja-t507030.html
DIETA: http://www.sfd.pl/DIETA__NIEZBĘDNY_ELEMENT_ZDOBYWANIA_SIŁY_ORAZ_MASY_MIESNIOWEJ-t507414.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
a co z tym zrobic jesl zigzak jest nie taki jak trzeba, czyli np
na ostatniej mikrocyklu 15-stek robilem cwiczenie ciezarem 40 kg
a w mikrocyklu 10-tek 1-szy i 2-gi trening nie przekroczyl mi ciezaru 40 kg z 15-stek? czyli np cwiczylem 37 kg 1 trening, 39 kg 2 trening i dopiero na 3 treningu 10-tek przekroczylem ciezar z mikrocyklu dla max 15-stek?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 1639 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 12110
Wtedy świat sie zawali ,otoworzą sie wrota piekieł i pochłonie Cie lawa !! hehe - a tak na serio to zdecydowanie wiekszość z was początkujących osób zdecydowanie za bardzo trzyma sie sztywnych zasad co kompletnie nic nie daje.To jest trening jak kazdy inny i wszystko jest plynne i nalezy jak zawsze słuchac swojego ciała po prostu.I jak poćwiczysz troche to zobaczysz ze zmiany o ktorych piszesz nie maja kompletnie znaczenia i nie maja wplywu na wynik koncowy.To cos jak rozdawajanie wlosa na 10 czesci liczy sie poziom od jakiego zaczynasz i na jakim konczysz po 2 miesiacach :)
Robilem juz tyle wersji HST z zigzagami malymi i duzymi i bez nich ze moge z pelna odpowiedzialnoscia powiedziec ze nie ma to kompletnie zadnego w moim wypadku znaczenia i nie widzialem zadnego przelozenia na uzyskiwane efekty (przynajmniej u siebie).
Jedyna odczuwalna roznice jaka moge potwierdzic to to ze przy zigzagach na przestrzeni 2 miesiecy robilem lepsze postepy siłowe niz bez nich i to ze jak "goniłem" z ciezarem za szybko w gore to zawsze mi sie cos predzej czy pozniej wysralo (czyt.kontuzja) i teraz jest dokaldnie to samo wlasnie siedze w****iony w domu bo taki zadowolony z postepow silowych lecialem z ciezarem jak szalony i po 2,5 miesiaca na ostatnim treningu cos mi sie w barku wysralo nawet nie wiem kiedy i gdzie i siedze juz 2 tydzien w domu i obawiam sie ze skonczy sie na 4 tygodniach przerwy bo strasznie wolno przechodzi cos.Takze ja ze swojego doswiadczenia moge smialo powiedziec i byc orendownikiem tezy ze im wolniej tym lepiej bo po mnie wyraznie widac ze postepy silowe moga duzo duzo przewyzszac mozliwosci adaptacyjne innych tkanek :)
Co do zigzagow obecnie cwicze systemem ze dokladam tylko 2,5 kg w duzych cwiceniach i to nie co trening tylko co 2 treningi !! i do tego jeszcze zigzagi (cofam sie o 1 trening w tyl) czasami w 12-stkach i 8-semkach jak sie dobrze czuje nei robie kompletnie zigzagow a jak w 5-tkach i 3-kach jest ciezko i widze z emi sa potrzebne to robie sobie i to duze i nie ma zadnej ale to zadnej roznicy w porownaniu do tego jak ich nie robilem wcale i dodawalem ciezar co trening nawet dam sobie reke uciac ze wersja ktora robie obecnie daje mi najlepsze rezultaty.Zrozum ze to jest plynne i tylko i wylacznie od Ciebie to zalezy i tylko Ty na sobei mzoesz sprawdzic czy sa Ci potrzebne czy nie - w kazdym razie miej swiadomosc ze zigzagi nigdy ale to nigdy nie maja negatywnego wplywu a tylko moga miec pozytywny.
Takze powtorze to jeszcze raz liczy sie roznica pomiedzy tym od czego zaczynasz a gdzie jetes po 2 miesiacach reszta ma male znaczenie oprocz tego ze zbyt szybki pedzenie do przodu przedzej czy pozniej wyjdzie bokiem kontuzja :)


Zmieniony przez - Piorunos w dniu 2010-05-29 16:04:55
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
sog za wyzerpujaca odpowiedz, amatorem nie jestem, cwicze pare lat, tylko zaczolem 2 cykl treningu HST, i ogolnie robie tak ze jak ciezar maly to zamiast zwiekszac ciezar co trening to robie 2 treningi obciazaeniem z 4 treningu, 2 trening z obciazeniem z 5 treningu i 2 treningi obciazeniem z 6 treningu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 1639 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 12110
No i bardzo dobrze.Powolna stopniowa progresja jest kluczem do wszystkiego :)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Częstotliwość treningów

Następny temat

Dom-Szkoła-Ćwiczenia

WHEY premium