SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

co będzie lepsze normalny trenig czy FBW

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 636

Formularz - Proszę o pomoc

Mężczyzna

16

Waga

75,5

Wzrost

189

Cel treningowy

zdobyc 5 kg lub wiecej masy mięśniowej

Staż treningowy na siłowni

2 miesiące

Uprawiane inne sporty

2 lata koszykówki ale od pół roku przestałem

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

full osprzęt siłownia

Dieta

poprostu zdrowo i staram sie wiecej wszytkiego przedewszystkim białka

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

niee

Zażywane suplementy

żadne

Ostatnio przerabiany plan

jak wyżej

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

na ławeczce 50 kg to wiem
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 118
Trenuję już 1.5 miesiąca. Dwa razy w tygodniu. Mniej więcej coś takiego:
-Wtorek biceps, plecy, nogi
-Sobota klatka, triceps, barki
Oczywiście jem duzo więcej i zdrowo, tylko że chodze do szkoły i czasem sporo czasu jestem głodny. Chodzi mi o to czy nie będzie dla mnie lepszy trening FBW ze względy na tylko dwa dni treningowe. Moim celem jest oczywiscie zbudowanie masy, tak z 5 kg i bede juz bardzo zadowolony jetem typowym ektomorfikiem, 189cm i 75kg, mam 16 lat.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 126 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 6629
Z dwoma dniami jest ciężko coś zrobić ale zawsze lepiej mało niż wcale. Moim zdaniem lepsze w takim razie by było FBW.

Pozdrawiam
Eliasz

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1725 Napisanych postów 27216 Wiek 25 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 516313
Dwa dni to zbyt mało, żeby ruszyć swój organizm.
Zależy co chcesz osiągnąć, rekreacyjnie możesz tak ćwiczyć.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Chcecie powiedzieć, że równie dobrze mogę nie ćwiczyć bo nic mi to nie da? Czytałem, że dla ektomorfika nie musi być dużo ale intensywnie, i dwa dni mogą być. Czyli że bezsensu?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 126 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 6629
zawsze coś da... Chodzi o to że nie będzie powalających efektów, ale zawsze jakieś będą. Zawsze lepiej jest ćwiczyć niż siedzieć i nic nie robić.

Pozdrawiam
Eliasz

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 57 Wiek 24 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 587
Pomyśl czy dasz rade trenowac w domu.. np, podciaganie, przysiady itd. Cwicz to co mozesz w domu, a inne partie na siłowni.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Jak ide na siłowni to robię przysiady i na drązku. No chyba że jeszcze dodatkowo mam robic w czasie przerwy taka ogólnorozwojowe domu? czy to bez sensu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 57 Wiek 24 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 587
FBW możesz robic 2-3 razy w tygodniu (wszystko zależy od intesywności treningu i twojej regeneracji), ale ja mówie ze jeśli chcesz ćwiczyć konkretnie masówke 3-5 razy w tyg. to można i tak. Moim zdaniem cwiczenia które możesz robic w domu np. nogi (pistolety, wykroki, przysiady martwy ciąg na prostych nogach). Trzeba tylko pomyslec i wszytsko da sie zrobic. Plecki też idzie ładnie rozwinąc przy samym podciąganiu (i do tego bedziesz w stanie podciagac sie wiecej razy niż przecietna osoba). Tak poza tematem tylko przykład daje mój kumpel ćwiczy w domu jakies 12 miechów bez supli i jest teraz w stanie podciagnac sie z obciazeniem 60kg ;) wiec wszystko zależy od twych checi i pomysłowosci.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Push&Pull+nogi 5 razy w tygodniu

Następny temat

Rozpiska ćwiczeń

Fruzelina