SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

ckd , jadło , pomoc cz.1

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2771

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 24
ckd , jadło , pomoc cz.1
Witam ! Proszę o niekomentowanie przez rGs.
Napisałem jadłospis, bądź jak ktoś woli "menu" na dietę CKD.
Proszę o sprawdzenie jej , nie wiem czy dobrze napisałem i dobrze dobrałem składniki.
Moja waga 83 kg. Wzrost 182 cm .BMI 25. Zaczynam przygodę z kulturystyką.Proszę o pomoc w dobraniu suplementów- probuje

troszke zrzucic z wagi.
Moje dzienne zapotrzebowanie : 2390 kcal
182,6g białka = 730,4 kcal
30 g węglowodanów - więcej chyba nie można przy normlanym dniu, w diecie ckd = 120 kcal
170 g tłuszcze = 1540 kcal.





5g-łyżeczka ;]

7:00 śniadanko

1.bomba błonnikowa
Jest to przepis z tomiku o.Jana Grande.Oto składniki :)
a) słonecznik -ilość 10g= 2,5 g b;4,4 g tł;2,5 g węglowodanów
b) pestki dyni - ilość 10g= 2,5g b; 4,6g tł; 1,8g w;
c) płatki owsiane, najlepiej można kupić tzw. płatki 7 zbóż., -ilość 15 g= 1,8g białka; 1 g tł; 10,3 g w;
d) siemię lniane - ilość około 2,3 g - mniej niż 1.....................................................
e) orzechy włoskie - ilość około 2 orzechów , oczywiście bez skorupki hee:)=- mniej niż 1 ..............
Te wszystkie składniki wsypać do szklanki, i zalać wodą, ale tak żeby nie przykryć wodą objętości wyżej wymienionych

składników.Odstawić to na całą noc. Rano można dodać do tego łyżeczkę miodu(0;0;4g) , wymieszać i zjeść.

suma: 8,8 g białka ; 10 g tł; 18,6 g węglowodanów.

2.Jajka gotowane :P
ilość- 3; białko: 29,4g ; tł: 22,8g ; węglowodany 1,5 g

3. Kawa :) oczywiście bez cukru
ilość -1 = białko 0,2 g; 0,0 tłuszcze ; 0,3 węgle.

10: 00
1.ser
iloś około 100g , może to być ser brie, bądź twaróg ! = białko 25 g, tł.25 , węgle : 0,1 + np. szczypiorek :)

13:00
1. Tuńczyk ! ! !
można zjeść samego tuńczyka z puszki , bądź zrobić potrawe!
tuńczyk , 1 puszka , w oleju = 27,1 g białka; 9 g tł.; 0g w.

potrawa: przepis z tematu "przepisy kulinarne" na sfd
"Kuskus Nortona"
Skladniki:
100g kaszki kuskus, np. KUPIEC
140g tunczyka w sosie wlasnym
2 lyzki oliwy z oliwek
ok 50-100g kukurdzy z puszki

A wiec do rzeczy. Gotujemy w garnku jakies 125-150ml wody osolonej. Nastepnie odmierzamy 100g kaszki do glebszego talerza,

zalewamy ta woda (ok 125ml), przykrywamy czyms na 5-6 minut. Nastepnie otwieramy puszke tunczyka i wylewamy z niego wode.

Jak kaszka napecznieje dodajemy 2 lyzki oliwy z oliwek i mieszamy by ja oddzielic. Nastepnie dodajemy tunczyka i kukurydze i

calosc mieszamy. I to wszystko-jak widac czas przygotowania to jakies 8-9 minut, wiec bardzo szybko

Skladniki odzywcze (bialko+ww):
Kaszka kuskus 100g - 75g ww, 15g b
Tunczyk 140g - 0g ww, 29g b
Kukurydza 100g - 23g ww, 3g b
==================================
Razem: ~100g ww, 45g b

15:00
1.obiad:P
Można zrobić tuńczyka (patrz wyżej) , bądz np pierś z kurczaka , ugotować i wcinać
około 150 - 200 g = 21,5g białka; 1,3g tł; 0,0 <----węgle :)
+ np 1 ziemniak młody 1,8g białka; 0,1g tł; 16,3 <--węgle , ale chyba się nie opłaca go jeść , lepiej wypić kefir około
400 g = 13,6 g białka; 8 g tł.; 18,8 g węgle.



PODSUMOWANIE >.........
białko : 125,6 g (bez przepisu nortona i ziemniaków), zapotrzebowanie moje jest 182,6g , różnice zostawiam na wasze

propozycje ? może bcaa(aminowkwasy) ? nie wiem.
tłuszcze: 76,1 g (bez przepisu nortona , i ziemniaków ), zapotrzebowanie moje jest 170g, co moge dac do mojego jadłospisu

ze otrzymać wiecej tłuszczu, może takie owoce jak awokado?, czy taka ilość tłuszczu od 70 do 130 g może mi wystarczyć? czy

musze osiągnąć jeszcze więcej ?
węglowodany:39,3 (bez przepisu nortona i ziemniaków) , zmiesciłem się chyba w tolerancji , diety ckd?


16:30 Trening , eh..... , ja jestem początkujący , i trenuje dokładnie z tym planem:

http://www.fit.pl/systemy_treningowe.htm
i również tu macie jak wykonywać ćwiczenia :)

18:00 koniec treningu.

Pamiętając, że podczas uprawiania kulturystyki min. 3 l wody na dzień.

dalej zostawiam wam miejsce do popisu ;/ możne na noc, jakieś suplementy?
Co mi doradzicie;/ chciałbym schudnąć o te pare kilo :) , no i przybrać masy mięśniowej :)
Trening robie w pon,wtor..., środa - aero. , czwartek trening,piątek trening; sobota aero + trening. NIedziela odpoczynek.

Proszę skorygujcie mnie, doradzcie cos, może jakieś suplementy i o której godzinie, ? jakieś witaminy A+E ? wypowiedzcie

sie;/

Pozdrawiam

Rohen .... nie rzucam się, wręcz spokojny jestem ;]
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 137 Napisanych postów 9203 Wiek 43 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 29034
za malo bialka na sniadanie
jakies warzywa by sie przydaly
co to za przepisy 100g kaszki kuskus na ckd??
40g wegli to za duzo ukladaj jadlospis na 20-25g

http://www.smoczyjezdzcy.pl - Smoczy Jeźdźcy - darmowa gra MMORPG w przeglądarce - polecam!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 24
SOrka rGs, pisałem tego posta od 2 h ;/ i nie chcąco jest linijka dotycząca ciebie. Oczywiście można ją pominąć
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 137 Napisanych postów 9203 Wiek 43 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 29034
ciekawe

http://www.smoczyjezdzcy.pl - Smoczy Jeźdźcy - darmowa gra MMORPG w przeglądarce - polecam!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 24
Jak możecie odpowiedzcie na więkoszść moich pytań, Dzięki Sachem ! ! !
Może ktoś jeszcze sie włączy do rozmowy, z suplementami ;/.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 137 Napisanych postów 9203 Wiek 43 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 29034
suplementy? - kup sobie omega-3 i jedz 2g do sniadania i multiwitamine 2x dziennie 1 tableta do posilku - wszystko

Zmieniony przez - Sachem w dniu 2005-06-23 01:22:25

http://www.smoczyjezdzcy.pl - Smoczy Jeźdźcy - darmowa gra MMORPG w przeglądarce - polecam!

...
Napisał(a)
Usunięty przez domer za pkt 4 regulaminu
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 911 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 10895

- mafia tadkow niejadkow -

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 24
Jeżeli mnie pamięć nie myli to omega-3 jest w oleju lnianym lub w oliwie z oliwek ; ]; A co myślicie o cla ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 24
a jakie potrawy użyć po treningu ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 137 Napisanych postów 9203 Wiek 43 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 29034
w oliwie nie ma, a w lnianym jest ale kwas ALA i nie ma pewnosci czy watroba przerobi go na pozadane EPA i DHA

Zmieniony przez - Sachem w dniu 2005-06-23 10:11:32

http://www.smoczyjezdzcy.pl - Smoczy Jeźdźcy - darmowa gra MMORPG w przeglądarce - polecam!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 2090 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 20230
na ckd po treningu nic nie jesz, jak wrócisz do domu z silki to jesz normalny posiłek tak jakis 45 min po treningu
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

wegle

Następny temat

ABCDE-Anabolic Burst Cycling of Diet and Exercise

WHEY premium