SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

ciśnienie?

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 1511

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 633 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 10208
Podczas ćwiczeń, najczęściej w ostatnich seriach kiedy to używam już dużego ciężaru dostaje strasznego bólu głowy. Jest to jakby takie napięcie. Coś podobnego do tego gdy płynie się głęboko pod wodą. Uczucie to utrzymuje się często jeszcze po skończeniu ćwiczeń i jest strasznie paraliżujące, naogół muszę przerwać na kilka, kilkanaście minut aż trochę ustąpi..
Wydaje mi się że jest to związane z ciśnieniem wewnątrzczaszkowym.
Nie wiem czy lekarz powie mi coś oprócz tego że powinienem przestać ćwiczyć :/
Ma/miał ktoś coś takiego?

-
najważniejsze w życiu jest mieć cel i do niego dążyć.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 78 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 579
1. Najpierw trzeba zdiagnozować czy masz te ciśnienie czy nie
- załuż sobie ksiązke pomiaru ciśnienia i przez tydzień chodz do swojej przychodni lekarskiej na pomiar cisnienia ( pomiar zrobią tobie pielęgniarki ) i jeszcze jedno 10-15 minut przed pomiarem posiedz żeby ciśnienie ustabilizowało się.
2. Po tygodniu idz z tymi pomiarami do swojego lekarza rodzinnego i niech on wypowie sie czy masz nadciśnienie.
3. Jeżeli nawet masz to sa leki na jego ustabilizowanie.
Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 187 Napisanych postów 4965 Wiek 41 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 40441
a zwracasz uwage na swoje oddychanie? wazna jest technika oddychania, moze jakos nienaturalnie dlugo wstrzymujesz oddech, jest on nieregularny
sama nie wiem

Zmieniony przez - oska5 w dniu 2007-01-17 09:05:37

"Ten tylko jest wolny,
kto na wysokość wstępuje bez uciech,
a schodzi z niej bez żalu..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 633 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 10208
staram się oddychać prawidłowo. wiadomo że wstrzymuje się oddech w najcieższej fazie ruchu ale to chyba normalne..
ciśnienie mam w normie. chodzi mi o jakieś ciśnienie wytwarzające się w głowie..

-
najważniejsze w życiu jest mieć cel i do niego dążyć.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21773 Napisanych postów 71322 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575911
info n/t ciśnienia wewnątrzczaszkowego:

http://www.gazetalekarska.pl/xml/nil/gazeta/numery/n1997/n199710/n19971017

odnośnie porady, niezwykle trudno jest określić co Ci może dolegać, tym bardziej cokolwiek poradzić!

bóle głowy (szczególnie te "dziwne" nie związane np z niskim ciśnieniem/pogodą) mogą nieść/dawać określone syganły, żę dzieje się coś niedobrego w organiżmie!

Myślę, że jednak powinienś się wybrać do lekarza celem konsultacji, ewentualnych badań czy leczenia!

Pamiętaj, że może to być nic, a może to być coś - nie Wiesz tego, a chyba warto by się tego dowiedzieć, chociażby dla komfortu dalszych treningów, nie wspominając już o zdrowiu!

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 633 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 10208
dzięki za link.
napewno pójdę do lekarza. zastanawiam się tylko czy zwykły rodzinny w przychodni będzie na tyle kompetentny aby powiedzieć coś oprócz 'przestan cwiczyc..'

-
najważniejsze w życiu jest mieć cel i do niego dążyć.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21773 Napisanych postów 71322 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575911
Idż do rodzinnego, weż jedynie skierowanie do neurologa i o niczym nie gadaj!

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 633 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 10208
tak zrobię.

edit: a już u tego neurologa to mówić o odżywkach itp.. bo nie mam doświadczenia jak lekarze reagują i czy np. kreatyna może mieć jakikolwiek wpływ..

pzdr,

Zmieniony przez - xik w dniu 2007-01-17 18:47:56

-
najważniejsze w życiu jest mieć cel i do niego dążyć.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21773 Napisanych postów 71322 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575911
Jest kilka opcji:

1) idzisz na NFZ i mówisz o problemie nie ujawniając odżywek, jedynie przedstawiając problem - wtedy lekarz nie ma punktu odniesienia czyt. zbagatelizowania problemu i przesunięcia powodu na siłownię/suple itd!

2) idziesz na NFZ i mówisz o problemie ujawniając odżywki, i liczysz że to porządny lekarz i konkretnie podejdzie do tematu!

3) idziesz prywatnie (jeśli Cię na to stać), tutaj jest inaczej (podejście jak należy, zero bagatelizowania problemu, odsyłania do domu, "pustego" przepisywania pigułek itd!)- bo płacisz za to...

doping & zdrowie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Kolano

Następny temat

zwyrodnienie kregów szyjnych,jak to leczyc

WHEY premium