SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

chore kolano

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1871

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 84 Wiek 28 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 410
witam.na wf-ie skręciłem staw kolanowy i coś tam ze ścięgnami.nosiłem szyne 5 dni potem 3,5 tygodnia gips(wczoraj mi ściągneli).nie moge zginać nogi lecz tylko troche.lekarza kazał ćwiczyć i za 3 tyg do kontroli i opaske mam noscić.mam pytanie czy do środy będę mógł już więcej zginać bo mam bierzmowanie...:) dzięki;)

Nie ma lipy ;)

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 80 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 933
nie chodzi o rtg, chodzi o usg :)

co do łąkotek to poczytaj tutaj : http://www.medycynasportowa.pl/index.php?go=zag_urazy&artykul=uszkodzenie_lakotki 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 1208 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 5847
zapytaj lekarza

Pomogłem? to daj SOG'a :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 159 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3123
Wszystko zależy od Ciebie, polecałbym ćwiczenia w ciepłej wodzie, napewno pomoże
Życzę powrotu do zdrowia :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 84 Wiek 28 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 410
dzięki:)

Nie ma lipy ;)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 80 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 933
Może na samym początku próbuj stopniowo zginać kolano w odciążeniu ?
W końcu samo się nie zegnie :)
Do tego może jakieś ćwiczenia izometryczne? jednak mięśnie na tym gipsie(który wg mnie sam w sobie jest nietrafionym pomysłem lekarza) trochę ucierpiały.
Powodzenia :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 308 Napisanych postów 3172 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21170
Lekarza ma pytać? Chyba księdza? Skąd lekarz ma wiedzieć jaki zakres ruchu jest konieczny do bierzmowania?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 84 Wiek 28 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 410
kradam hahaha:D do unbroken: ćwicze codziennie rano i wieczorem ale tylko dwa ćwiczenia(naprężanie mięśni ud i drugie to stanie na tej chorej nodze przy opieraniu sie o np.biurko i lekkie uginania)a co byś jeszcze poleciła?:)dzięki

Nie ma lipy ;)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 80 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 933
co do zginania nogi, to podkładasz pod udo wałek, odpowiedniej grubości (może być zwinięty koc itp) i pozwalasz nodze zginać się pod własnym ciężarem - do granicy bólu oczywiście :) jeśli nie masz pełnego wyprostu, to robisz to samo, tyle, że z wałkiem pod stopą.
Co do ćwiczeń - z tego co piszesz to już w pełni możesz obciążać nogę. możesz spróbować ćwiczeń z taśmami - przywiązujesz gdzieś taśmę i unosisz nogę, tak żeby czuć opór, jeśli nie masz taśm to przywiązujesz ciężarek do stopy ( można samemu zrobić z półlitrowych butelek napełnionych wodą) i unosisz nogę pionowo, poziomo, na boku itp :)
możesz też usiąść na czymś wyższym ( stół np) i wciskać w podłogę gumową piłkę, toczyć ( tutaj też stymulujesz zgięcie)

Mam nadzieję, że chociaż trochę pomogłam :) jak masz jakieś pytania, to pisz, ewentualnie gg .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 84 Wiek 28 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 410
ok spróbuje to poćwiczyć:) a mam jeszcze jedno pytanie-bo wczoraj np.nie mogłem wchodzić po schodach a dzisiaj juz prawie normalnie wychodze tylko jak staje na schodzie na tej chorej nodze to boli mnie z boku kolana wewnętrznej stronie nogi:) dlaczego?czy jak dalej bede ćwiczył to to przejdzie?:)

Nie ma lipy ;)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 159 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3123
Powiem Ci, że jak ja miałem nogę złamaną i miałem ją w gipsie 7tyg to początkowo nie mogłem jej sam podnieść musiałem pomagać sobie rękami ale z każdym dniem było już tylko lepiej :) Boli Cię bo to jest jeszcze "świeże" ewentualnie może jeszcze utrzymuje się obrzęk ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 80 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 933
Tak jak nvx jeszcze niedawno nie byłam w stanie podnieść nogi, pomagałam sobie rękami, więc myślę, że ten ból minie, wiadomo, że jakieś struktury na pewno uszkodziłeś.
A, i przy ćwiczeniach pamiętaj o osi ( kolec biodrowy, środek rzepki, drugi palec stopy - wszystko w jednej linii)
Po ćwiczeniu możesz sobie schładzać kolano :)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ochrona UV

Następny temat

badania krwi

WHEY premium