SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

chondromalacja rzepki moje doświadczenia

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 126991

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 685 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 8020
artroskopia, i ewentualna operacja, sa w obecnej chwili podobno bardzo malo inwazyjne!
1

zawsze mialem duzego bica choc
robilem pompki! mentos

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 9
Dzisiaj bylam na usg kolana lekarz powiedzial,ze "miesiem czworoglowy przykleja mi sie do rzepki"kolano boli, czasami jest mi nawet trudno chodzic i jest spuchniete,na poczatku myslalam,ze to cos z lekotka,kolano szkrzypi i dziwacznie trzeszczy szczegolnie jak chce zrobic przysiad a jego zewnetrzna czesc latwo przesowa sie reka,jestem ciekawa czy to moze byc ta chondromalacja,prosze o udzielenie mi informacji
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
pinecone85 ZASŁUŻONY
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 4636 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 22462
A jak zrobic zeby tego nie zlapac,majac w miare zdrowe kolana?

Trenuje BJJ,jesli ktos nie wie to takie judo tylko ze w 99% walka w parterze.

Jezdze na rowerze lajtowo,cwicze nogi na przyrzadach na silce,tez lajtowym ciezarem(glownie prostowanie nog w siadzie i na dwuglowy,zginanie lezac). Uzywam stabilizatorow itp. Prosze o rade.

Edit.LOL to post arechologiczny,zem dopiero zauwazyl.

Zmieniony przez - pinecone85 w dniu 2006-05-12 00:14:51

Grappling

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 308 Napisanych postów 3172 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21170
Co to znaczy przykleja? Zrosty są? Nieprawidłości w działaniu tego mięśnia mogą powodować chondromalację. Leczy się to odpowiednimi ćwiczeniami.
Tu jest artykuł na ten temat, choć dość specjalistyczny: http://www.fizjoterapia.pl/article001.php?dalej=15 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 124 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 2692
ja mialem dwa tydodnie temu artroskopie wyjeli mi z kolna jakies cialo wolne i przy okazji wykryli chondromalacje. Chrzastke na rzepce oczyscili
(te elementy co sie odwarstwialy) i mowia ze bedzie teraz dobrze. Ale musze troche uwazac na kolano. Ale lekarz mi powiedzial ze polowa sportowców ma takie problemu ze stawami i wracaja normalnie do sportu...

Leon23

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 55 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 634
chcialbym dodac moje male conieco na temat poruszony przez oSKI_TM88. mam staz chondromalacyjny dlugi na 10 lat i odwiedzilem juz duuzo rehabilitantow, chirurgow itp. chodzi mi teraz o to cwiczenie na miesien dwuglowy. wiec z tego co ja slyszalem (nie raz i od specjalistow) to wlasnie 4glowy miesien nalezy wzmacniac - i ten i zaden inny. znaczy przy chondromalacji, wiec po pierwsze nalezy miec pewnosc ze mamy wlasnie to!
a cwiczenie na dwuglowy opisane wyzej byc moze pomoglo, poniewaz oprocz wzmacniania miesnia czworoglowego nalezy go tez rozciagac, aby nie dociskal rzepki. powyzsze cwiczenie powoduje wlasnie jego rozciaganie - stojac chwytamy za stope i przyciagamy ja delikatnie do posladka. pomyslmy - jak po kilku seriach moglby wzmocnic sie miesien dwuglowy i zmniejszyc bol kolana? przeciez to niemozliwe! a rozciagnac juz troche sie da, choc na to tez trzeba czasu...

sprawa i tak juz zamierzchla, ale jakby ktos to odkopal to lepiej zeby sie zapoznal ze sprawa z innych zrodel, coby nie zrobic sobie jeszcze gorzej. nie mowie ze ja mam racje, bo gdybym mial to bym nie mial juz chondro, a mam...

"Jeszcze nie zacząłem walczyć" - John Paul Jones

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 52 Napisanych postów 1166 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 11411
wzmacnianie 4 głowego dało mi tylko ból a tamto nazwę je swoim ćwiczeniem nie wykonuję tak aby rozciągać miesien czworogłowy tylko robię je do kąta 90 stopni dalsze unoszenie niszczy rzepkę. z doświadczenia wiem, że przekroczanie w cwiczeniach kąta 90 stopni tak jak np. w żabkach niszczy rzepkę a nawet jak sobie np. pokucam to mnie pobolewa.dzięki za odświeżenie postu i własne doswiadczenia.

każdy z nas jest inny...
dlatego każdy powinien być traktowany indywidualnie...
w dopingu najważniejsza jest profilaktyka, by doping dawał to po co został stworzony, czyli radość, a nie szybszą śmierć

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 308 Napisanych postów 3172 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21170
Chyba bardziej sobie szkodzicie niz pomagacie. Proponuje wizyte u fizjotreapeuty, który wyjasni ktore konkretnie miesnie trzeba wzmacniac, ktore rozciagac, na czym to tak na prawde polega i jak wykonywac te cwiczenia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 52 Napisanych postów 1166 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 11411
zaraz mi powiesz żebym ejszcze poszedł do lekarza...
fizykoterapeuta: cóz biorąc pod uwagę fakt, ze jesteśmy w Polsce jakoś zweryfikowałem empirycznie ich przydatnośc do chondromlacji i jakoś znaczna część z nich (100 %) nawet nie wiedziało co to jest wiec proszę bez złosliwych komentarzy...tu są porpstu moje doświadzczenia a także innych kolegów.zreszta!zachorujesz zobaczysz!

każdy z nas jest inny...
dlatego każdy powinien być traktowany indywidualnie...
w dopingu najważniejsza jest profilaktyka, by doping dawał to po co został stworzony, czyli radość, a nie szybszą śmierć

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 51 Napisanych postów 8416 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 79983
fizjo nie fizyko to po pierwsze. a po drugie ja mam chondro w obydwu kolanach i najwiecej mi pomógl kumpel fizjo który teraz wyjechał z kraju bo fizjo ma u nas psie zarobki...

http://wicek-lampy.cba.pl/

"profesjonalna" naprawa

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Propolis

Następny temat

Boli:(

WHEY premium