SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

chondromalacja

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 45936

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 4119 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 16106
wiesz chcialem posklejac to wszystko co znalazłem w jedno miejsce. a co rtg i usg to sie zgodze. u mnie tez wykryli tą chondromalacje ale palcami zero badan, minąl ponad rok, kolana mnie prawie nie bolą ale dalej nie wiem co mi bylo

a artroskopia to fakt moze jest dobrym badaniem ale tez istnieje ryzyko uszkodzenia stawu przez nawiedzonego lekarza

http://www.sfd.pl/temat268831/

Post dla osób z kręgozmykiem, wymiencie swoje
doświadczenia ;)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 21 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 280
Artroskopia niesie ryzyko, ale czy ktoś się zastanawiał jakie ryzyko niesie czasem złe rozpoznanie, albo co gorsza jego brak.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 4119 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 16106
powiedz to lekarzom ja sie mecze ze stawami poand pół roku, nie mam zdiagnozowanej choroby i mi na sile wciskają ze jestem zdrowy. a zaden mgr matol nie dal skierowania na inne badania oprócz krwi, moczu i rtg.

rezonans, tomografia, cyntygrafia nic. musze zrobic prywatnie bo predzej Polska wygra puchar swiata niz ja dostane skierowanie

http://www.sfd.pl/temat268831/

Post dla osób z kręgozmykiem, wymiencie swoje
doświadczenia ;)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 8 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 1230
Witam

Mam niestety ten sam problem co ty, chondromalacja stawów rzepkowo-udowych II stopnia. Przede wszystkim choroba ta jest spowodowana złą biomechaniką kolana, nieprawidlowym ruchem rzepki i dlatego to to trzeba leczyć a nie lykac tabletki. U mnie miesień prosty uda był przykurczony, a mięsień przyśrodkowy był za słaby, dodatkowo mam zbyt duż kąt Q (czyli to więzadło od dołu rzepki było za bardzo skręcone na bok zamias iść prosto). Ogólnie krzywe troche nogi:) Przez ten cały syf rzepka w tym dołku po którym się porusza za bardzo się przechylała i ścierała chrząstke.

Niestety aby to wszystko zdiagnozować potrzebujesz bardzo dobrego lekarza.
Moim zdaniem aby upewnić się lekarz powinien Ci zlaecić:
1) USG stawu rzepko-udowego
2) roentgen w pozycji Merchanta (tak to się nazywa, wtedy widać czy rzepka jest przechylona na bok)
3) mozna tez zrobic tomograf, rezonans ale to kupa kasy a powyzsze badanie wystarczaja by byc pewnym chondromalacji

Przede wszystkim moim zdaniem lekarz powinien zalecić rehabilitacje u dobrego rehabilitanta. Jeśli zmieni się prace mięśni poruszających rzepke to pewnie wróci ona na miejsce i nie będzie trzeć chrząstki. Jeśli pakowales na nogi to moze być cięzej.

Dobra i skuteczna rehabilitacja nie przywroci Ci chrząstki ale nie będzie się ona niszczyć. Ja w ogole nie bralem zadnych leków na stawy. Lekarz tez mi nie polecal glukozaminy. Zabiegi typu lasery, krioterapia tez tylko lagodza ból i chwilowo pomagają a nie leczą przyczyn choroby.

U mnie po kilku miesiacach, rzepka już prawie jest na miejscu.

POzdrawiam i zycze zdrowia.
Wydaje mi się że wszystko dobrze napisalem jakbys mial pytania to pisz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 8 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 1230
Napisalem o tylko jednej przyczynie chondromalacji jednak wydaje mi się, że jest ona u ciebie najbardziej prawdopodobna. Mozliwe ze ty i brat jesteście tak po prostu genetycznie zbudowani i trzeba bedzie troche skorygowac prace miesni.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 4119 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 16106
wiesz wydaje mi sie ze nie mam chondromalacji (to ja evernever ) z tego co mi lekarz mówil to ta choroba jest spowodaowana złą budową rzepki (genetycznie albo nabyta)

co do leków to stosuje sie rózne zastrzyki dostawowe ale dopiero wtedy gdy juz doszlo do duzych uszkodzen stawu.

btw mi bardzo pomaga rehabilitacja którą podpatrzylem na innych stronach na wzmocnienie kolan (jazda na rowerze z wysoko podniesionym siodełkiem, wzmocnienie miesni dwógłowych ud, wzmocnienie kolan przez sciskanie piłki i wiele innych)

btw bratu tez przeszlo ale po zabiegach typu laser itd wiec naprawde nie wiem co nam bylo ale przynajmniej na przyszlosc bede wiedzial co nieco o tym

dzieki sog

Zmieniony przez - gorum w dniu 2005-10-21 09:27:06

http://www.sfd.pl/temat268831/

Post dla osób z kręgozmykiem, wymiencie swoje
doświadczenia ;)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 19
Bardzo ciekawy temat
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 4
witajcie..mam jedno pytanko, bo właściwie z powyższego tekstu można wywnioskować jedno: zupełne wyleczenie trefnej rzepki jest niemożliwe, przynajmniej obecnie nie zostało wynalezione żadne lekarstwo...więc pozostało złagodzenie objawów i ewentualne zatrzymanie postępów choroby, stąd też moje pytanie, czy możliwe jest "podtuczenie" chorej rzepki odpowiednią dietą ( nie chodzi mo o lekarstwa) ? i czy istnieją jakieś ćwiczenia które z powodzeniem można uznać za wskazane w tym przypadku? ..jeśli choroba nie jest w stadium zaawansowanym (na RTG, USG nic nie wyszło, ale bóle są nieznośne) z góry dzięki za odp
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 180 Napisanych postów 1239 Wiek 40 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3510
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 7
Ponad 2 lata temu jeżdżąc na łyżwach upadłam. Rozpędzona, całym ciężarem ciała na lewe kolano.
Wysięki, ból przy obciążeniu/braku ruchu.
Wizyta u chirurga - 2 zastrzyki steroidowe.
Zniwelowanie wysięków, ból nadal obecny.
Wizyta u ortopedy.
Fizykoterapia (pole magnetyczne, tens, ultradzwieki, laser, jonoforeza) jesienią 2007 i latem 2008.
Opaska stabilizująca na tor rzepki.
Glucosamina: stosowana przez ostatni rok z haczykiem, seriami, z przerwami.
Brak efektów: ból, ból, ból.

12.02.09. artroskopia.
Miesiąc chodzenia o kulach.
3 zastrzyki OST [kwas hialuronowy] w odstępach jednotygodniowych.
Fizykoterapia od jutra [moja mama jest fizykoterapeutą, także duże pole do popisu].
Zwolnienie z wf do 30.06.09.

Sęk w tym, że jestem osobą, która nie potrafi żyć bez sportu.
Byłabym wdzięczna za wskazówki dotyczące ćwiczeń. Myślę o basenie, ale to nie wystarczy. Ponadto brak czasu sprawia, że nie mogę sobie na niego pozwolić codziennie.
Błagam, pomóżcie, bo już nie wytrzymuję... :P
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

MICHAIŁ MICHAIŁ HELP

Następny temat

Jaka golarka?

WHEY premium