SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

carbo na redukcji

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2403

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 5321 Napisanych postów 16109 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 326349
Czy podczas redukcji mogę pić carbo? Często po treningu nie mam sił na aeroby więc czy carbo było by dobrym rozwiązaniem?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11970 Napisanych postów 160236 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1233692
a slyszales stwierdzenie tluszcz pali sie w ogniu weglowodanow?

pozwole sobie zacytowac mojego mentora, faftaq-a:
o do wegli w trakcie lub przed aerobami - to kwestia moim zdaniem jest mocno złozona, i w zasadzie - przynajmniej w wolnej interpretacji - można ją relatywizować. Polaryzując trochę:

co innego spozyc wgele w trakcie/przed aero gdy zapasy glikogenu watrobowego i miesniowego są maksymalnie wyczerpane. Wtedy pewna dawka węgli mogłaby zasilić układ nerwowy i komórki które nie są w stanie pracować na wolne kwasy tłuszczowe (i tutaj moim zdaniem jest dla organizmu priorytet). W ten sposób mozna byłoby weglami lekko "osłabic" glukoneogenezę - dla której głownymi substratami są przecież aminokwasy z mięsni (i w pewnym stopniu równiez glicerol z tk tłuszczowej). Ale kwestia dawki, rozlozenia jej w czasie i stanu fizjologicznego organimzu jest w zasadzie nie do oszacowania. Kazda ilosc potrzebna ponad stan - mogłaby więc hamowac lipolizę.
Tak też, analogicznie: co innego jest podać węgle, przy zapasach glikogenu watrobowego i mięsnowego, gdy dodatkowa podaż energii spowodowalaby zaogospodarowanie jej na potrzeby wysiłkowe, a więc - kosztem WKT.

Ustalenie tego stanu mozna w najlepszym wypadku sprowadzić do "znajomosci własnego organizmu", co w praktyce oznacza nie tyle nawet znajomosc aktualnych przemian biochemicznych i ich natęzenia - co praktycznego efektu takich zabiegów i ich porównywania z innymi, na przełomie miesiecy czy lat, czyli jak wspomniał Kasteta - doświadczenia.


caly topic:
https://www.sfd.pl/Post_Workout_na_redukcji.-t607867.html


PS: z tego co zaobserwowalem rowniez Peponent stosuje wegle po silowym przed aero, a jak wyglada kazdy wie

Zmieniony przez - TomQ-MAG w dniu 2011-02-26 13:32:10

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 582 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3232
nie. napewno nie przed aerobami. ale moze wypowiedziec sie ktos jeszcze. osobiscie jestem na nie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 5321 Napisanych postów 16109 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 326349
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 582 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3232
a dlaczego chcesz miec to carbo? po co Ci to? przy redukcji?

mozesz zastapic:
miód / glukoza / wafle ryżowe

Zmieniony przez - Klocu.S. w dniu 2011-02-25 12:19:18
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 5321 Napisanych postów 16109 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 326349
nie no aż tak mi na carbo nie zależy, ale czasami jestem tak zmęczony po treningu że brakuje mi sił na aeroby i nie wiem czy zrobić jakiś 15minutowy odpoczynek czy kupic jakąś odżywkę typu carbo
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1547 Wiek 34 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 30917
możesz dać po siłowym, skoro jesteś bardzo zmęczony, aczkolwiek problem może tkwić w posiłku przed treningowym
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 5321 Napisanych postów 16109 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 326349
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2722 Napisanych postów 8344 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 100240
IMO vitargo było by lepsze :)

Kompleksowe prowadzenie online.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 1485 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 17897
Dajesz aminokwasy lub amino+bialko miedzy silownia i aerobami
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11970 Napisanych postów 160236 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1233692
carbo rowniez mozna, ale trzeba dobrac odpowiednie proporcje.
ja bym dal 20-30g carbo+10g bcaa

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 457 Napisanych postów 9046 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 91231
Ja brałem carbo po treningu i nie przeszkadzało nic w redukcji.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

ATLETA ŁÓDŹ NA ALLEGRO

Następny temat

Pytanie o VPX NO Shotgun v3

Wiecej