SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

brzuszek

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 7403

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
rozumiem cię ale możesz nmi wytlumaczyc skrut "ww".
jeszce jedno jak kolega wspomnial to towje rawdziwe zdjęcie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 331 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 5026
To moje foto jak mialem 10 lat
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 62 Napisanych postów 3655 Wiek 82 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 20217
Sorki, nie przerzalem wszystkich pytan bo troche mnie nie bylo, na temat foto juz sie gdzies wypowiadalem mianowicie facet to ja. Moze dlatego wszystkim sie tak podoba bo musialem je rozciagnac zeby spelnialo warunki 80*80 a ww to oczywiscie skrot od WegloWodany. Co do kwesti ze glikogen sie szybko konczy to moze tyczylo sie to glikogenu zawartego w watrobie gdyz tam jest go jedynie 60 g . Natomiast w przypadku gdy glikogen mamy w miesniach na maksa wystarcza on na jakies 1000 km biegu Wydaje mi sie jeszcze ze wszyscy zapominaja ze ww spalamy tak czy tak niezaleznie ile i jakim tempem biegamy. To ze po 20/30 minutach przechodzimy do spalania tluszczow nie znaczy ze pochodzi z nich cala eneria. Maksymalnie jest to 60% wiec biegajac dlugo i tak uszczuplamy glikogen. To jakie sa proporcje czy jest to 60/40 czy 90/10 zalezy od tego jakim tempem biegamy i na ile jest ono constans. By maksymalnie stymulowac tluszcz nalezy biegac w tempie 60- do maksimum 70 % HRmax czyli maksymalenego tentna. Ta jakie sa nasze mozliwosci powinnismy zbadac ale nie kadzy ma mozliwosci i pieniadze dlatego stosuje sie prosty aczkolwiek niedolkadny algorytm: 220-wiek=HRmax i pozniej przelicza sie strefy wysilku. I tak facet w wieku 20 lat powinien biegac w granicach 120-140 uderzen serca na minute. To naprawde BARDZO powoli nawet dla ludzi niezle wytrenowanych obdarzonych swietna kondycja i zelaznymi plucami. Dlatego mim zdaniem jesli zalezy nam na minimalnych ubytkach miesni powinnismy zainwestowac w urzedzenie ktore calosc pracy podczas wysilku wykona za nas czyli monitor pracy serca. To wydatek rzedu 200-700 zl w zaleznosci od modelu. Kilka lat temu kupilem cos takiego i wtedy musialem sprowadzac to z finlandi, obecnie mozna to juz bez problemu kupic w polsce. w razie watpliwosci walcie smialo z pytaniami bo kompa juz postawilem wiec bede na biezaco

A great flame follows a little spark
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Tzn. ze nic mi nie zjada mięśni na bieganiu. Ale jak biegam na czczo to szybciej żera tlusz a jak zjem i bede beigał to po 20-30min zacznie spalać.
Mam pytankojescze jak nosi sie pas wyszczuplający o tluszcz idzie do gruy lub d dołu?
Bo ronie mówił ze to jest nie prawda.
I jescze jedno wszyscy muwia ze zrzucenie tluszczu toj est aerob i dieta. A ja miałem troche tłuszczyku i zaczełem chodzic na siłownie i ćwiczyłem i ćwicze brzuch i spad mi brzuch.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 62 Napisanych postów 3655 Wiek 82 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 20217
Tak dobrze nie jest bo wtedy pewnie kazdy by biegal, ale uwazam ze przy suplementach i odpowiednim bieganiu straty moga byc naprawde minimalne. Co do pasa to nic nie daje, Ronnie to madry czlowiek i jak zwykle mial racje. A co do tego ze spadl ci brzuszek to sprawa wyglada nastepujaco: zawsze kiedy zaczynamy cos robic dodatkowego w zakresie aktywnosci nastepuje stymulacja do wykorzystywania rezerw energetycznych organizmu. Jesli byles nieaktywny i zaczales cwiczyc na silowni i robic bzuszki to naturalnym jest ze tluszczyk ci zszedl. Co innego jesli ktos cwiczy regularnie wtedy organizm adoptuje sie do wysilku, mamy wieksze potrzeby energetyczne,z czasem przyjmujemy nawet mimowolnie wiecej kcal z pozywieniem i sprawa sie wyrownuje. Wtedy by uzyskac dobra rzezbe sama silownia nie wystarczy i do wiekszego znaczenia dochodza wlasnie aeroby i dobra dieta.

A great flame follows a little spark
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jeszce do bieganie ja nie chce brać suplematów chce ćwiczyć an sucho.
I jescze od siłoni to jak bede ćwiczył regularnie to może mi zrobic sie brzuch. Bo narazie przestrzegam diete taka oaby w kazdym posiułku było z 20g białka i aby zeby nie tłuszczu za duzo (tłuszczu miesasa smarzonego itp.) To jest dobra dieta. O jeszcze jedno jak na np najem sie na noc to szybciej brzuch mi urośnie jak bede sieł najdał na noc ja zawsze jem miedzy 5:00-7:00 a anjpuzniej 8:00 Jakie godziny sa najlepsze?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 62 Napisanych postów 3655 Wiek 82 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 20217
Brzuch moze ci nie urosnac nawet jesli nie bedziesz nic robil, wszystko zalezy od diety. Jesli sam piszesz z e jest ok to nie masz sie co martwic. Jesli bedziesz biegal bez suplementow to badz pewnien ze ZAWSZE maksimum 10 minut po zakonczeniu biegania zjesz lub wypijesz cos z ww a najdalej do godziny zjesz porzadny posilek. Co do por posilkow to generalnie najwazniejsze jest sniadanie i to ono powinno byc najbardziej obfite jak rowniez posilek potreningowy. A co do jedzenia przed spaniem to generalnie nie jemy ww i tlusczy 4-3 godz przed snem. Tuz przed zasnieciem lub godzinye przed mozeny zjesc cos z bialka, to pomoze nam rosnac przez noc kiedy wydzilany jest hormon wzrostu.

A great flame follows a little spark
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Mówisz ze po godzine po bieganiu zjem pożądny posiłek wczoraj rano biegałem na cczo i po bieganiu do piero 2h zjadłem śniadanie kanapke z sąłtka z tńczyka. No tak a posiłek to ja nie wiem keidy mam jeśc bo nigdy nie mam wyznaczonej pory iscia spac kiedy mi sie zehce to se ide spac to nie wiem kiedy mam jesc ostatni posiłek. To z towjej wypoiedz wynika ze najlepiej rano jest po treningu i nawieczór najwięcej białka?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 62 Napisanych postów 3655 Wiek 82 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 20217
Tylko ze rano i po treningu to tego sporo wegli a przed spaniem w ogole. No i postaraj sie chodzic spac w miare regularnie , to tak samo wazne jak dieta i cwiczenia. Pozatym nie przesadz z ta iloscia jednorazowo, wiecej jak 40 czy 50 g bialka w poslku i tak nie ma sensu bo organizm i tak tego nie strawi. Ale to pewni weisz. Pozdrawiam

A great flame follows a little spark
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
A tak pytanie Ty zażywasz suplematy jakieś?
I jeszce jaka WG Ciebie jest najlepsza pora na chodznie spać i na wstawanie do bieganie i do normalnego wstawanmia
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

moj trening na mase

Następny temat

pomoc-plecy

WHEY premium