SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

brzuch - masa

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1293

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 409 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 8038
Mojej pytanie dotyczy mięsni brzucha ... chciałby powiększyć masę tych mięśni wykonując ćwiczenia z obciążeniem ... Problem tkwi w tym że nie wiem jaki ciężar mam dobrać, ponieważ nie wiem ile powinienem robić powtórzeń by nastawić te mięśnie ma wzrost masy... z góry Dzięki za odp. Pozdro

****Jestem Tuu****

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6507 Napisanych postów 62299 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777657
Staraj sie robic jak najmniejsza ilosć powtórzeń z obciązeniem pod warunkim ze brzuch jest na tyle silny ze jesteś w stanie wykonywac cwiczenia z obciązeniem

PS dlaczego chcesz zwiększyć mase miesni brzucha wraz z tym pójdzie obwód w talii??

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 409 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 8038
Szczerze mówiąc to jestem ektomorfikiem i jestem na pograniczu niedowagi ...

a z twojej wypowiedzi można wywnioskować że powinienem starać się wykonywać jak najmniej powtórzeń z obciążaniem – czyli 1 ?

****Jestem Tuu****

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6507 Napisanych postów 62299 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777657
Nie bez przesady mysle zebys sie mieścił w standardowym przedziale powtórzeń na mase czyli gdzies w granicach 8-12 jednak raczej brzucha bym nie masował im mniejsza , węższa talia tym lepiej pozdrawiam

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 255 Napisanych postów 13305 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 45257
ja osobiście na brzuch robie ćwiczenia takie jak :


brzuszki na ławeczce skośnej z obciążeniem (obecnie 50kg ) , tobie starczy na początek pewnie 1/3 tego jak nie mniej. Również na ławce skośnej z obciążeniem robie na skośne mięśnie brzucha.

Spięcia

Wznosy nóg w zwisie na drążku (coś w stylu ABS)

A6W nie polecam.

Oczywiście wszystkich ćwiczeń nie robie na 1 treningu, urozmaicam i na efekty nie narzekam.


Warto dodać, że mięśnie brzucha bardzo mocno pracują przy różnych ćwiczeniach takich jak np. martwe ciągi , różnego typu wyciskania, przysiady itp itd.

Wbrew pozorom mocne skośne mięśnie brzucha są bardzo ważne bo w wielu ćwiczeniach odgrywają bardzo ważną role. Mocne skośne brzucha to podstawa aby osiągać dobre wyniki

Ja swoje poglądy mam, ale teraz czasy takie, że na wszelki wypadek się z nimi nie zgadzam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 474 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 8874
ja staram się urozmaicać ćwiczenia:
spięcia leżąc
ławeczka skos zobciążeniem i bez,
ławeczka skos ze skrętem i bez,
podciągnaie nóg w zwisie,
czasem przenoszenie nóg na boki leżąc,
nożyce poziome / pionowe leżąc,

A6W próbowałem ze 3 razy ale nie daję rady psychicznie wytrzymać do końca całego cyklu ;)

"old man dies, young girl lives - fair trade"

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

siłownia + bieganie/rowerek

Następny temat

Serie

WHEY premium